Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267956/nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4.2476

A Walk To Remember (1999)

Vydáno:, Ikar (ČR)

nikol1774

Co napsat? Nicholas Sparks je trefa do černého. Není nic co bych mohla knize vytknout. Postavy mi byly sympatické, Jamie byla dokonalá, minimalně dle mé představivosti. Vadilo mi asi jenom to, že už mě tento spisovatel nepřekvapí. Ve většině jeho knih je zamilovaný příběh, kterému brání nemoc. Ale to nic nemění na tom, že kniha byla skvělá.

Kekik

Nemohu napsat, že mám p. Sparkse načteného, jelikož jsem přečetla zatím jen 3 jeho knihy. Ale mohu napsat, že mám jeho příběhy upřímně ráda. Víte, jak to myslím. Jeho příběhy jsou prostě neskutečně krásné. Víte, jak to myslím :).
Nezapomenutelná cesta je kniha, s kterou strávíte jen pár chvil, ale v mysli vám zůstane navždy. Však vy víte, jak to myslím. Doporučuji !!!
'Jamie nebyla jen andělem, který spasil Toma Thorntona. Byla andělem, který spasil nás všechny.'

Lemurka
18.12.2017

Na tak krátkou knihu příliš dlouhý a nezáživný rozjezd. Za mě jedna ze slabších od autora.

nikiem
04.11.2017

Příběh je to velmi krásný, velmi smutný. O to více se mi zaryl pod kůži, protože je psaný podle skutečnosti. Prvně jsem viděla film a je to můj nejoblíbenější romantický film - načež jsem si koupila knihu, abych si doplnila informace. Musím ovšem konstatovat, že film se mi líbil o dost víc.

Maki7
27.10.2017

Musím přiznat, že jsem byla celkem zklamaná. Miluji ten film (A walk to remember) a na knihu jsem byla opravdu natěšená. Kniha se četla tedy sama, což je rozhodně plus, ale všechno v ní bylo tak nějak šup sem šup tam. Ke konci knihy už to bylo o něco lepší a i slza ukápla, ale to při takovém silném citovém příběhu asi každému.

Suzie1994
25.10.2017

Nazvala bych to jako slabší článek Sparkse. Tuto knihu jsem četla v pořadí 4. ze Sparksových děl. Po přečtení jsem byla zklamaná.

Barbona
26.09.2017

Bohužel pro mě zatím nejslabší ze všech knih od N. Sparkse. V jeho knihách se prakticky vždy vcítím do hlavní postavy a prožívám s ní všechny pocity. Bohužel zde jsem prostě četla a u toho jsem ,,neuronila ani jednu slzičku'', ač vždy posmrkám x kapesníčků...

Pechule
11.09.2017

Po knize od N. Sparkse jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy a hodnotím ji jako průměr. Četla se celkem dobře, ale chyběla mi tam ta pověstná třešinka na dortu, něco, co bych si řekla "waw". Souhlas s Hanou86 - po úvodu a prologu už se nic nového, zajímavého a překvapivého nedočtete.

KnihomolTerka
26.08.2017

Nádherný , dojemný příběh ♥♥♥♥

Ziva22
04.08.2017

Knížka je krásná. Doporučuji :-)

Barunka-Rocky
03.08.2017

Asi nejslabší kniha Sparksovy tvorby. Chyběl mi tam ten jeho typický styl psaní a neměla jsem potřebu ani chuť číst dál. Příběh jako takový je dobrý, ale myslím si, že na popisu autor tentokrát moc nezapracoval. Nedokázala jsem se s postavami sžít a to se mi u Sparkse stalo poprvé. Je to škoda.

ahojky1
26.07.2017

Kniha se četla velmi rychle a i přes ten smutný konec byla super. Vřele doporučuji ☺

NachlJ
25.06.2017

Kniha se četla velice dobře. Jelikož v tom bylo něco s čím se kdokoliv může setkat tak to má veliké plus. Příběh není nijak přeslazený a ani není nijak jasné jak to skončí. Nezapomenutelná cesta je kniha která se může přečíst i mnohokrát.

martinaandulka
12.06.2017

Mám ráda knihy od Sparkse a tato není výjimkou,je nádherně napsaná s krásným i když smutným příběhem,který jsem na konci knihy probrečela.Hlavní hrdinové mě byli sympatičtí.

Rodaw
10.06.2017

Úžasná záležitost :) A co se týká filmu - Dlouhá cesta - tak ten už jsem viděla několikrát a je mou srdcovkou.. v tomto případě možná i film lepší než kniha.
Tento příběh musíte prožít!!

whiolet
05.05.2017

Kniha se srdceryvným příběhem, kde autor zapomněl hrát na city a knihu napsal nezáživně. Nemohla jsem se celou dobu zbavit dojmu, že kniha byla napsána jen tak aby se neřeklo,že jsem ni dlouho nevydal, a jelikož vždy chytne za srdce,když umře mladý člověk, tak proč toho nevyužít?
Bohužel autor knihu napsal stylem, který mi vůbec neseděl a dokonce mě ani nerozbrečel a to je co říct,při tomhle tématu!!

lenkaabooks
19.03.2017

Tak moc mne zajímalo, co všichni na Sparksovi mají. Nevím, jestli jsem sáhla po té správné knize, kterou bych to měla pochopit. Příběh je to dojemný, dobře napsaný, nicméně nijak ohromující. A neustálé odvolávání se na boží plány, no, v Boha fakt nevěřím. Ale přece jen, jednu šanci Sparksovi ještě dám :-)

Hana86
11.02.2017

Od Sparkse jsem četla několik knih a vždy jsem byla spokojená, z některých dokonce nadšená.
V tomto případě jsem na rozpacích. Po přečtení úvodu a prologu se mi zdá, že jsem se vlastně nemusela namáhat číst dál, bylo hned jasné, co se stane. Četlo se to pěkně, to ano. Téma je vážné, je to smutné, je to o lásce, ale... Něco mi tam chybí.
A asi mi tam dost vadilo, že to bylo až moc nábožensky založené, Jamie stále mluví o Bohu... Ano je to z doby před 50 lety, má otce faráře, sama je v těžké situaci, hledá v bibli útěchu, dá se to pochopit. Na mě toho ale bylo prostě až moc a tím se vážně nechci nijak dotknout lidí, kteří jsou věřící.
Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od Sparkse četla.
Film jsem viděla a je natočený pěkně, líbil se mi více.

dom.ini
06.02.2017

Rozhodla jsem se, že po Vzkazu v láhvi, který byl pro mě obrovským zklamáním, dám autorovi ještě příležitost, aby mě mohl okouzlit stejně jako tolik jiných čtenářů, nebo spíše čtenářek. A s touto knihou jsem tedy rozhodně neudělala chybu. Kdybych nevěděla, že to napsal stejný člověk, tak bych tomu snad ani nevěřila. Ano byl to opět romantický příběh který můžeme najít v mnoha dalších knihách, ale byl tak nádherně něžný a nevinný, že mě zcela okouzlil. Pokud toužíte po krásném romantickém příběhu, tak tento rozhodně doporučuji.

ladybook
29.01.2017

Knížku bych jedním slovem popsala jako krásnou. Myslím tím krásná svým obsahem. Krásná byla i hlavní hrdinka Jamie, která mi byla velmi sympatická. I hlavní hrdina Landon, který mi ze začátku nebyl sympatický, se také stal mým oblíbencem.
Nejdřív jsem knížku považovala jako krátkou oddychovku. Tato krátká oddychová knížka v sobě ale měla myšlenku. Je to moje první knížka tohoto autora a hádám, že né poslední.

katkavasik2908
17.01.2017

Tento autor je opravdu výjimečný. Knížku jsem četla s nadšením a nedočkavostí. Musím říct, že mě tato kniha málem rozplakala :)

Nixa
10.01.2017

Nádherná kniha! Příběh plný lásky, který vás přinutí se zamyslet nad životem a nad tím co je v životě důležité. Jamie mi byla moc sympatická a líbilo se mi jakým stylem bere svůj život. I přes svou nemoc nebyla naštvaná na celý svět a snažila se užívat chvil, které jí ještě zbývají. Viděla jsem i film, který je podle knihy natočený a také se mi moc líbil :-)

Ťapulka
02.01.2017

I když od začátku tušíte, jak kniha skončí, nutí Vás to číst a číst dokud nejste na poslední stránce, na které uroníte pár slz dojetí. Čtenář se určitě zamyslí nad tím, že by lidi okolo sebe neměl hodnotit jen na první kouknutí

Terry.89
22.12.2016

Jak tak koukám, anotace odhalí vpodstatě celý děj knihy, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Sparks je moje srdcovka, i když je tedy tato kniha spíše delší povídkou, než románem, přesto je stejně krásná, jako jeho další díla. Zpočátku nám autor odhaluje spíše charaktery jednotlivých postav a děj se převážně točí okolo Vánoční hry. Postupně se však prpracovává k milostnému vzplanutí dvou mladých lidí, kteří na první pohle mají společného jen velice málo. I když už zpočátku vlastně tušíte, jak to celé dopadne (anotaci jsem četla až po přečtení knihy :) ) přesto to na kráse příběhu a emocích, které jsou v něm obsažené, pranic neubírá. A jako u každé knihy, kterou jsem od autora četla, i tady ukápně slzička. No dobře tekly v průbehu posledních kapitol téměř bez přestání.

Zlodějka knih
17.12.2016

Nezapomenutelná cesta pro mě nebyla žádná neznámá jelikož jsem zhruba věděla o čem kniha je, protože jsem jako první viděla film Dlouhá cesta....váhala jsem jestli se na to mám vrhnout nebo ne, ale jejich příběh zobrazený ve filmu se mi na tolik líbil, že jsem se rozhodla, že ji přečtu za každou cenu....a jsem za to opravdu moc ráda...kniha byla lehká, jednoduchá a naprosto odlišná od filmu, což mě na začátku dost mátlo, ale čím víc jsem četla tím víc mě pohlcovala kniha až mi bylo jedno, co sem viděla dřív a na plno si užívala příběh plný lásky, zmatenosti, přátelství, rodiny a jak říká Jamie Božího plánu :)

Manyna
04.12.2016

Ze začátku jsem si říkala, že knihu ani nedočtu, že to není můj šálek kávy - puberťáci, pánbíčkáři apod. Ale udělala jsem dobře, že jsem jí dala ještě šanci, protože se z toho vyvinul moc krásný příběh o lásce, která trvá věčně. "Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. "

Denčaa
21.11.2016

Jak začít...zkrátka nádherný příběh plný lásky, ponaučení, smutku a uvedomění si, co je v životě důležité. Každý dělá chyby, ale tady bylo napsané černé na bílém, že každý se může změnit, jednoho dne se otočit a nevěřit svým očím, jaký byl. Velice dojemný příběh. Sparks prostě opět zabodoval. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla tesně před vánocemi, jelikož značná pasáž se během nich odehrává. A zázraky se přece dějí...

vikaa
15.11.2016

Podle mě nejzajímavější kniha od Sparkse, co jsem četla. Příběh se mi moc líbil a připadal mi prostý a docela uvěřitelný. Kdysi jsem viděla i film, ale kniha je kniha:-) Je pravda, že smutný příběh lásky nese jakési morální poselství určené americké mládeži, ale to mě nijak nerušilo. Naopak mi připadalo zajímavé, že Jamie je reverendova dcera a že je jiná než ostatní. Líbilo se mi, že Jamie dokázala dělat svět i lidi kolem sebe lepší...

LuckaH2
24.10.2016

Sparkse mám ráda, ale tahle kniha....nevím, přijde mi moc průhledná (neznala jsem obsah knihy dopředu), moc zamilovaná, moc sladká, a vlastně o ničem - je v ní hezky zobrazeno, že je potřeba pomáhat za každou cenu druhým... Je to dojemné ale je to napsáno nějak obyčejně, nevim jak to správně vyjádřit

Monnies
09.10.2016

Najprv som videla film, ktorý sa mi veľmi páčil, ale to vôbec nevadí, pretože okrem mien postáv toho film a kniha veľa spoločného nemajú. Moja prvá kniha od Sparksa (a určite nie posledná!)