Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267956/nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4.2513

A Walk To Remember (1999)

Vydáno:, Ikar (ČR)

janickaknizka

Úžasná kniha i příběh

Malíček

Nicholas Sparks prostě nezklamal ani u této knihy.
Kniha je opravdu čtivá, postavy mi byly sympatické a děj krásně plynul. Ještě jsem neviděla film, takže nemohu srovnávat, ale mně se příběh Nezapomenutelné cesty takhle v knižní podobě moc líbil.
Je to jedna z knih, které mě dokázaly rozbrečet a zároveň jsem se u některých scén usmívala. Je to jednohubka, kterou člověk zvládne za jedno odpoledne a určitě nebude litovat takto stráveného času. Za mě velké doporučení nejen této romantické, a přesto smutné knihy, ale i dalších autorovývh počinů.

Barbora H

Kniha byla hezká, čtivá, samozřejmě smutná...
Jen mi u knih, které byly zfilmovány hrozně vadí, že jsem viděla první film (snad min.10x) a pak četla teprve knihu, neboť člověk porovnává co již viděl a někdy se nestačí divit, jak scénárista a samotní herci děj knihy hoooodně pozmění… Jinak je film hezký, kniha taktéž, jen by ten film mohl být více stejný...ne se jen podobat... pokud se rozchází jen v maličkostech, tak budiž, ale když je jiný v dost zásadních věcech, tak je mi pak nějak líto spisovatele, že má knihu takovou, film jinačí a je řečeno, že je to podle něj...samozřejmě kniha není scénář, ale již od počátku uvedený věk Landona (když to vypráví po 40ti letech), důvod, proč šel hrát divadlo atd. atd. dělají z filmu jiný příběh... jestli víte, jak to myslím:-)

anetinkalan

Přečetla jsem tu knihu prakticky jen kvůli výzvě 2018, ale tato kniha mě naprosto dostala. Jsem ráda, že jsem se dík výzvě dostala ke Sparksovi. Ke konci jsem samozřejmě brečela a knihu jsem přečetla jedním dechem za pár dní. Doporučuji.

sgjoli

Od knihy jsem neměla příliš velká očekávání a ono se to asi vyplatilo. Opravdu jsem nečekala, že mne to tak dostane. Čekala jsem plochý, prvoplánový, zaláskovaný příběh a ono ploché a prvoplánové vůbec nebylo! Dostala jsem silný, citlivý příběh o dvou mladých lidech a ve výsledku to byla příjemná jednohubka na letní podvečer.

Ydisara

Film (i když zasazený do jiné doby) mi přišel realističtější...
Kniha byla přeslazená (takhle mě bolely zuby je u těch dvou knížek, co jsem zkusila od Steelové), hlavně na konci... spousta slaďoučkých řečí...
A nedozvěděla jsem se skoro nic o Landonově životě potom...

baru_vosh

Jako první jsem viděla filmové zpracování až poté četla knihu. Věděla jsem oč půjde a přece mě kniha upoutala a vtáhla do děje.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a jistě si ji někdy opět přečtu. Díky své "tloušťce" netrvalo její přečtení dlouho.
U Sparksovek jen škoda, že to vždy končí hořko-sladce.. člověk by si občas přál trochu jiný konec.

Elsa14

Tuto knihu mi na přiblžně dvacet minut půjčila kamarádka, jelikož jsem momentálně neměla co ve škole číst. Dostala jsem se asi na třicátou stránku a věděla jsem, že chci tuto knihu vlastnit. A tak se za chvíli nacházela v mé knihovně. Moc se mi celý příběh líbil, ale na rozdíl od mé maminky mě nedojímala k slzám. Určitě si knihu přečtu znovu. Doporučuji.

hana.hanigerova

Ke knize mám spoustu výhrad. Příběh není ničím zvláštní, je velmi předvídatelný a začátek je rozvleklý. Nedochází k žádnému velkému zvratu a konec je zase naopak velmi rychlý. Chování hlavního hrdiny mi připadá dost zvláštní. Najednou se zamiluje do Jamie, což se dalo očekávat, ale ty emoce z knihy prostě necítím. Celé je to takové nijaké. Kniha na mě působí trošku jako Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, i když tam je těch zvratů o něco víc.
Ač jsem Nezapomenutelnou cestu právě strhala, tak se mi přece i líbila. Velmi dobře se četla - zhltla jsem ji za den a půl - a ač ji přirovnávám ke Greenovi, Sparks má přeci jen jazyk vytříbenější. Jamie byla velmi zajímavá a inspirativní postava. Na konci jsem si pobrečela, i když jsem byla přesvědčená o tom, že když vím jak skončí, tak plakat nebudu.

A jak píše Týna níže, to "víte jak to myslím" mi taky dost lezlo na nervy.

Tyna2324

Co říct..Ze začátku mě kniha malinko nudila. Jamie mi přišla strašně zvláštní a Landon nápodobně. Štvali mě opakujicí se slova ,,Víte, jak to myslím," na druhou stranu to knihu ale udělalo zajímavější. Bylo to Landonovo myšlení, které se pak díky Jamie změnilo.
Úplný začátek mi přišel ZBYTEČNÝ, dlouhé popisovaní a NIC MOC. Ale jak na řadu přišla scénka divadelní hry, příběh nabral jiného směru. Usmívala jsem se, kapička taky padla. Ač možná předvídatelný děj, rozhodně nelituju přečtení a vřele doporučuju. Sparks nezklamal. :)

nikol1774

Co napsat? Nicholas Sparks je trefa do černého. Není nic co bych mohla knize vytknout. Postavy mi byly sympatické, Jamie byla dokonalá, minimalně dle mé představivosti. Vadilo mi asi jenom to, že už mě tento spisovatel nepřekvapí. Ve většině jeho knih je zamilovaný příběh, kterému brání nemoc. Ale to nic nemění na tom, že kniha byla skvělá.

Kekik

Nemohu napsat, že mám p. Sparkse načteného, jelikož jsem přečetla zatím jen 3 jeho knihy. Ale mohu napsat, že mám jeho příběhy upřímně ráda. Víte, jak to myslím. Jeho příběhy jsou prostě neskutečně krásné. Víte, jak to myslím :).
Nezapomenutelná cesta je kniha, s kterou strávíte jen pár chvil, ale v mysli vám zůstane navždy. Však vy víte, jak to myslím. Doporučuji !!!
'Jamie nebyla jen andělem, který spasil Toma Thorntona. Byla andělem, který spasil nás všechny.'

Lemurka
18.12.2017

Na tak krátkou knihu příliš dlouhý a nezáživný rozjezd. Za mě jedna ze slabších od autora.

nikiem
04.11.2017

Příběh je to velmi krásný, velmi smutný. O to více se mi zaryl pod kůži, protože je psaný podle skutečnosti. Prvně jsem viděla film a je to můj nejoblíbenější romantický film - načež jsem si koupila knihu, abych si doplnila informace. Musím ovšem konstatovat, že film se mi líbil o dost víc.

Maki7
27.10.2017

Musím přiznat, že jsem byla celkem zklamaná. Miluji ten film (A walk to remember) a na knihu jsem byla opravdu natěšená. Kniha se četla tedy sama, což je rozhodně plus, ale všechno v ní bylo tak nějak šup sem šup tam. Ke konci knihy už to bylo o něco lepší a i slza ukápla, ale to při takovém silném citovém příběhu asi každému.

Suzie1994
25.10.2017

Nazvala bych to jako slabší článek Sparkse. Tuto knihu jsem četla v pořadí 4. ze Sparksových děl. Po přečtení jsem byla zklamaná.

Barbona
26.09.2017

Bohužel pro mě zatím nejslabší ze všech knih od N. Sparkse. V jeho knihách se prakticky vždy vcítím do hlavní postavy a prožívám s ní všechny pocity. Bohužel zde jsem prostě četla a u toho jsem ,,neuronila ani jednu slzičku'', ač vždy posmrkám x kapesníčků...

Pechule
11.09.2017

Po knize od N. Sparkse jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy a hodnotím ji jako průměr. Četla se celkem dobře, ale chyběla mi tam ta pověstná třešinka na dortu, něco, co bych si řekla "waw". Souhlas s Hanou86 - po úvodu a prologu už se nic nového, zajímavého a překvapivého nedočtete.

KnihomolTerka
26.08.2017

Nádherný , dojemný příběh ♥♥♥♥

Ziva22
04.08.2017

Knížka je krásná. Doporučuji :-)

Barunka-Rocky
03.08.2017

Asi nejslabší kniha Sparksovy tvorby. Chyběl mi tam ten jeho typický styl psaní a neměla jsem potřebu ani chuť číst dál. Příběh jako takový je dobrý, ale myslím si, že na popisu autor tentokrát moc nezapracoval. Nedokázala jsem se s postavami sžít a to se mi u Sparkse stalo poprvé. Je to škoda.

ahojky1
26.07.2017

Kniha se četla velmi rychle a i přes ten smutný konec byla super. Vřele doporučuji ☺

NachlJ
25.06.2017

Kniha se četla velice dobře. Jelikož v tom bylo něco s čím se kdokoliv může setkat tak to má veliké plus. Příběh není nijak přeslazený a ani není nijak jasné jak to skončí. Nezapomenutelná cesta je kniha která se může přečíst i mnohokrát.

martinaandulka
12.06.2017

Mám ráda knihy od Sparkse a tato není výjimkou,je nádherně napsaná s krásným i když smutným příběhem,který jsem na konci knihy probrečela.Hlavní hrdinové mě byli sympatičtí.

Rodaw
10.06.2017

Úžasná záležitost :) A co se týká filmu - Dlouhá cesta - tak ten už jsem viděla několikrát a je mou srdcovkou.. v tomto případě možná i film lepší než kniha.
Tento příběh musíte prožít!!

whiolet
05.05.2017

Kniha se srdceryvným příběhem, kde autor zapomněl hrát na city a knihu napsal nezáživně. Nemohla jsem se celou dobu zbavit dojmu, že kniha byla napsána jen tak aby se neřeklo,že jsem ni dlouho nevydal, a jelikož vždy chytne za srdce,když umře mladý člověk, tak proč toho nevyužít?
Bohužel autor knihu napsal stylem, který mi vůbec neseděl a dokonce mě ani nerozbrečel a to je co říct,při tomhle tématu!!

lenkaabooks
19.03.2017

Tak moc mne zajímalo, co všichni na Sparksovi mají. Nevím, jestli jsem sáhla po té správné knize, kterou bych to měla pochopit. Příběh je to dojemný, dobře napsaný, nicméně nijak ohromující. A neustálé odvolávání se na boží plány, no, v Boha fakt nevěřím. Ale přece jen, jednu šanci Sparksovi ještě dám :-)

Hana86
11.02.2017

Od Sparkse jsem četla několik knih a vždy jsem byla spokojená, z některých dokonce nadšená.
V tomto případě jsem na rozpacích. Po přečtení úvodu a prologu se mi zdá, že jsem se vlastně nemusela namáhat číst dál, bylo hned jasné, co se stane. Četlo se to pěkně, to ano. Téma je vážné, je to smutné, je to o lásce, ale... Něco mi tam chybí.
A asi mi tam dost vadilo, že to bylo až moc nábožensky založené, Jamie stále mluví o Bohu... Ano je to z doby před 50 lety, má otce faráře, sama je v těžké situaci, hledá v bibli útěchu, dá se to pochopit. Na mě toho ale bylo prostě až moc a tím se vážně nechci nijak dotknout lidí, kteří jsou věřící.
Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od Sparkse četla.
Film jsem viděla a je natočený pěkně, líbil se mi více.

dom.ini
06.02.2017

Rozhodla jsem se, že po Vzkazu v láhvi, který byl pro mě obrovským zklamáním, dám autorovi ještě příležitost, aby mě mohl okouzlit stejně jako tolik jiných čtenářů, nebo spíše čtenářek. A s touto knihou jsem tedy rozhodně neudělala chybu. Kdybych nevěděla, že to napsal stejný člověk, tak bych tomu snad ani nevěřila. Ano byl to opět romantický příběh který můžeme najít v mnoha dalších knihách, ale byl tak nádherně něžný a nevinný, že mě zcela okouzlil. Pokud toužíte po krásném romantickém příběhu, tak tento rozhodně doporučuji.

ladybook
29.01.2017

Knížku bych jedním slovem popsala jako krásnou. Myslím tím krásná svým obsahem. Krásná byla i hlavní hrdinka Jamie, která mi byla velmi sympatická. I hlavní hrdina Landon, který mi ze začátku nebyl sympatický, se také stal mým oblíbencem.
Nejdřív jsem knížku považovala jako krátkou oddychovku. Tato krátká oddychová knížka v sobě ale měla myšlenku. Je to moje první knížka tohoto autora a hádám, že né poslední.