mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knížka se mi moc líbila, četla se dobře a vyhovovaly mi krátké kapitoly, ty já mám tuze ráda. Malinko mne zklamalo zakončení, čekala jsem asi trochu víc, ale rozhodně čtení nelituji.

07.10.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Každému, kdo si stále stěžuje, jak se máme v dnešní době špatně, bych tuto knížku doporučila jako " povinnou" četbu. Nějaké povědomí jsem o KLDR měla, ale že je to až takové, to jsem tedy netušila. Myslím, že tato kniha ve mně bude ještě dlouho rezonovat.

30.09.2022 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Tahle knížka se trochu odlišuje od literatury, kterou si běžně vybírám, ale její čtení jsem si moc užila. Dostala jsem trošku osvěty, příjemného humoru a dokonce jsem se občas smála i nahlas, což se mi moc často nestává. Zpočátku mi dělalo trable skákání v časových linkách, ale později jsem s tím už počítala. Suma sumárum za mě příjemné čtení, určitě si přečtu od autora i další knížku.

28.09.2022 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný příběh, který mne dokonale vtáhl do děje. Užívala jsem si každou stránku, možná až na ten přeslazený konec, který bych ale jiný stejně nechtěla. Příjemné, odpočinkové čtení, taková pohádka pro dospělé. Doporučuji!

27.09.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Hezká knížka, moc dobře se četla. Speciálně od vyprávění Minky jsem se nemohla odtrhnout.

24.09.2022 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Chvílemi jsem měla pocit, že "čtu" pornofilm, ale budiž. Příběh byl hezký, vtipný a dobře se četl. Nic hlubšího jsem v tom ani nehledala, jako oddychovka fajn. Určitě si dám časem i pokračování.

17.09.2022 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl se mi nelíbil tolik, co první. Většinou to bylo příjemné a napínavé čtení, ale místy mě rozčilovaly náhlé zvraty a rozpolcenost hlavní hrdinky. Možná dám časem další pokračování, ale aktuálně mě to neláká.

15.09.2022 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Lars Kepler se mi hrozně dobře čte. Vyhovují mi krátké kapitoly, které mají spád. Jako i u jiných knížek ze stejné série, i v Lovci králíků bylo na mě až příliš mnoho surovosti, ale už s tím tak nějak počítám a příslušné kapitoly beru vždycky "jen jedním okem". Ze série mi teď chybí už jen Zrcadlový muž, kterého si určitě také nenechám ujít.

13.09.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná nadčasová knížka, kterou podle mne ale spíš ocení dospělí než děti. Alespoň mně ani mým dětem se v dětství nelíbila.

12.09.2022 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Dokonale vystavěný příběh, který mě bavil až do poslední stránky.

08.09.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Knížka se dobře četla, ale nijak zvlášť mě nenadchla ani nepřekvapila. Na prvotinu to rozhodně není zlé. Alespoň mám srovnání, jak se paní spisovatelka časem vypracovala.

03.09.2022 3 z 5

HF Masterclass HF Masterclass Helena Fléglová

Pro cukráře profesionály i amatérské nadšence je toto "must have" kniha. Krásně zpracované recepty s detailním popisem a krásnými fotografiemi, za mě rozhodně nejlepší cukrářská kniha na českém trhu.

27.08.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Krásné "pohádkové" čtení, které mě úplně pohltilo. Druhou polovinu knížky jsem se nemohla odtrhnout, dočkat se závěru a zároveň jsem si přála, aby příběh nikdy neskončil. Pokud se dočkáme pokračování, určitě si jej nenechám ujít.

26.08.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

"Nedočteno" Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nebavilo mě to a po patnácti kapitolách jsem to vzdala.

22.08.2022

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavé, netradiční, líbilo se mi to.

21.08.2022 4 z 5

Knížka je to zajímavá, ale její čtení mě nějak nebavilo a nedokázala jsem se do ní pořádně začíst.

19.08.2022 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

To bylo tedy něco! Napínavé, nepředvídatelné a úžasné čtení. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem během jednoho dne. Děkuji!

16.08.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Příjemná knížka, která mě moc bavila. Před "sto" lety jsem pracovala jako letuška, tak se mě téma osobně dotýká a připomnělo mi krásně strávené roky. Rozhovor je skvěle vedený, poutavý a pan Hecl působí jako velký sympaťák.

14.08.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tentokrát jsem se nějak nemohla prokousat ke konci. Poslední zhruba třetina knížky se mi četla dobře, ale předtím jsem se moc nebavila a dost jsem se ztrácela v postavách. Další díl si ale určitě nenechám ujít.

12.08.2022 3 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Smutný a zároveň krásný příběh, úžasný čtenářský zážitek! Měl jste někdo při čtení pocit, že také máte počínající fázi Alzheimera nebo ho doopravdy mám?

27.07.2022 5 z 5