Vypravěčka

Vypravěčka obálka knihy
Mé hodnocení:

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/vypravecka-Yk9-218323.jpg 4.63501
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Kniha Vypravěčka

Kalima206
včera

Konecne docteno! Dalsi z pribehu, z mizerne doby, ktera nas snad nepotka, ale kdovi?

Ja vim, ze valka je minulost a osudy zidu take, ale je to vec, ktera se stala a nemelo by se na ni zapominat..

Pribeh se cte opravdu hodne tezko a priznam se, ze sem byla rada a knihu chvilemi odlozila, protoze je to tema hodne depresivni. Kazdopadne clovek si pak vic vazi veci, ktere ma a to me vede k zamysleni se nad sebou. Mame sice stary domek, kde je toho opravdu hodne k opraveni, ale uprimne? Jsou lide, kteri jsou na tom mnohem hur...

Hugoline

I když jsem četla již řadu knih o holocaustu, mnoho z nich bylo čtivých, se silným příběhem. Tato kniha je napsaná jinak, je také čtivá, se silným příběhem, ale její struktura se od všech liší. Někdo může namítat, že romantický příběh ze současnosti jen narušuje tíživé události holocaustu. Já naopak totu linku ocenila a považuji za originální.

Martina157

silný , čtivý příběh

Lena78537

Skvělý styl psaní, skvělá kniha obsahující nespočetně pravd, vedoucích k uvědomění.. "Jak je nádherné, že nikdo nemusí čekat ani chvíli, aby mohl začít sám zlepšovat svět."

Kristy78

I přes strašné téma, velmi čtivá kniha. Na začátku jsem se lehce ztrácela, ale propojení dvou příběhů a jedné paralely je zajímavý nápad.

Amifa

Jak je v předešlých komentářích, je zde vidět jaký je kontrast, když popisuje stejnou událost oběť holokaustu a nacista. že kniha dopadne, tak jak dopadla, jsem tušila od prvního nahlédnutí Sage do spisu. Velmi pěkná kniha

Pablo70

Takhle se ztrácí paměť lidstva - spisovatelka si nastuduje, co to byl holokaust, zamíchá do toho romanticko-horrorové storky o upírech (!!! opravdu děsné!!!) a taky samozřejmě lásku a nenávist, a hleďme na ty náhody: aktéři z koncentráku se po letech ausgerechnet potkají v americkém městě, kde žijí, babička je druhá Šeherezáda, uff uff!
Pokud si chcete o holokaustu opravdu něco přečíst, zkuste třeba Lustigovy knihy, ten tam byl, nebo něco od Fuchse...
Tato slátanina vezoucí se na nynější módní vlně knih o kolokaustu se ovšem čte sama, (začátek se mi fakt líbil a JP psát umí), jak by ne! Šikovný mix! (Jak tu píše Macula: návaznost detailů a děje je tu až neuvěřitelná!!!) No, jinak by se to ani neprodalo... co na tom záleží, že realita byla jiná, ale kdo si to dnes ještě pamatuje???

1alena1

Vzhledem ke množství komentářů a recenzí na tuto knihu už se mi nechce ji rozebírat. Zajímavá kostra knihy, na kterou se vše nabaluje, dává dohromady velice čtivý román.
Možná, že kdyby si nyní "v těžké době pandemie" přečetlo více lidí pár knih o holocaustu, zjistilo by se, že když máme co jíst, máme co na sebe, kde bydlet, tak by se přišlo na to, že ta těžká dnešní doba není až tak těžká, jen se prostě nějaký čas musíme omezovat v mnoha aktivitách. Tak to v rámci zdraví nás všech vydržme a bude zase dobře.