Velké maličkosti

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349796/big_velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4.41065

Vydáno: , Ikar (ČR)

Small Great Things, 2016

Kniha Velké maličkosti

PhoebePollard

Velmi kontroverzní téma, o němž toho třeba já osobně moc nevím, takže pro mě mělo kouzlo nového, ačkoliv mi místy připadalo spíš jako šílená realita z jiného světa, než dnešní skutečnost. Jsem ale ráda, že jsem se do toho pustilo. A vlastně až na ten disneyovsky vyumělkovaný konec, klasické happily ever after, nebylo knize co vytknout.

mirinda973

Opět zajímavé a kontroverzní téma. Příběh jako takový se mi líbil, ale ten přešťastný konec byl už trochu přehnaný.
Každopádně jsem tak nějak v šoku z rasismu a jeho vnímání v Americe a pokud je na tom jen troška pravdy, je to dost smutné.
Rozhodně se mi líbí autorčin styl psaní, obzvlášť závěrečné řeči u soudu, jen ten konec v mém hodnocení umazal hvězdičku

Jana.Kuc

Velmi silný příběh. Zkraje jsem měla problém kvůli tématu (smrt novorozence). Ale nakonec jsem se "kousla" a přečetla. Jen ten konec byl tak jako divně "useknutý", ale to mi přijde, že je pro J. Picoult typické.

Lena78537

Líbí se mi, jaká si autorka vybírá témata k psaní svých knih. Velká a silná témata. Což téma rasismu bezesporu je… Líbí se mi, jak s nimi pracuje. Je znát, že je má vždy pečlivě nastudované. Ze začátku jsem Turka nenáviděla za jeho extremismus, ale nakonec mi ho bylo tak trochu líto. Je děsivé, jak se mohou lidé nechat vmanipulovat až do přesvědčení, že je jejich chování a jednání to jediné správné, i když tomu tak není.. Je možné, dívat se na jejich činy s odsouzením? Je. Protože rasismus v jakékoliv podobě, je zlo. Za mě opět silná autorčina kniha, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet a kterou si určitě zapamatuji.

tatruszka

Jako všechny knihy od téhle autorky, i tahle byla naprosto skvělá opět téma, které mě naprosto pohltilo.

Anette99

Další kniha od Jodi, další silný příběh.
Setkáváme se s pečlivou a schopnou porodní sestrou Ruth, které je zakázáno starat se o dítě manželské dvojice fašistů. Dítě bohužel zemře, a manželé obviňují Ruth, která se i přes zákaz pokusila novorozence zachránit.
Kniha nás provádí soudním procesem, ale nejen tím, je to mnohovrstevnatý román vyprávěný z pohledu Ruth, její obhájkyně a Turcka, otce mrtvého dítěte. Dozvídáme se příběh každého, to, že nic není pouze černobílé, že každý má nějaké svoje důvody, proč dělá, co dělá. Že skupiny, ke které Turck a jeho žena patří, si často vybírají zranitelné děti z dysfunkčních rodin, které touží někam zapadnout a udělají pro to vše. Že názory v dospělosti jsou ovlivněné prostředím, ve kterém člověk jako dítě vyrůstal, ale také že se člověk může změnit, když opravdu chce. Konec mě poměrně překvapil, jak pravda o Britany, tak další život Turcka.

Audreyh

Báječná kniha. U této autorky jdu tak nějak vždy na jistotu, že mě příběh osloví a donutí k zamyšlení.

kachnat

Naprosto dokonale napsané. Ze života. Konec mě trochu překvapil.