Čas odejít přehled

Čas odejít
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/bmid_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4 1225 1225

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Leaving Time , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čas odejít. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (359)

Iwets
04.03.2024 2 z 5

U této autorky jsem myslela, že jdu na jistotu, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Čtení sice celkem ubíhalo, ale moc mě nebavilo. Nechci spoilerovat, ale ani překvapivý závěr hledání za mě příběhu nepřidal.

Cher
31.01.2024 4 z 5

Jodi Picoult prostě umí. Zajímavý příběh, konec naprosto neočekávaný. A krásně popsané chování slonů.


katpas76
30.01.2024 4 z 5

Co napsat o této knize a přitom moc neprozradit? Autorka opět vybrala nelehké téma a zpracovala ho na několika úrovních. Mateřská láska, pouto mezi matkou a dítětem u lidí a u slonů. To je nosné téma. Netradiční zpracování se mi líbilo, i když nejraději jsem četla dějovou linku Alice. Serenity, Jenna i Virgil mi v něčem vadili. Přišla jsem na to až v samém překvapivém závěru. Bylo to odhalení, které jsem nečekala. Pro mě trochu knihu degradovalo, protože toto není až tak něco, co bych měla ráda a především už to bylo pro mě za hranou uvěřitelnosti. Celkově ale kniha moc vydařená a pro náročnějšího čtenáře jako stvořená.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Čas odejít v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 695x
ve Čtenářské výzvě259x
v Doporučených146x
v Knihotéce439x
v Chystám se číst757x
v Chci si koupit158x
v dalších seznamech11x