Velké maličkosti přehled

Velké maličkosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349796/bmid_velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4 1337 1337

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Small Great Things , 2016

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velké maličkosti. Přihlašte se a napište ho.

lucie2371
04.06.2024 5 z 5

Má první kniha od této autorky a určitě ne zdaleka poslední.
Příběh o rasismu, jeho obětech, zármutku nad mrtvým dítětem ale i o odvaze a odpuštění.
Skvěle napsaný příběh o jedné afroameričance, jednom zarmouceném otci a jedné právničce v jejíchž rukou je osud naší Ruth.
Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

Natyna3
27.05.2024 4 z 5

,,Spravedlnosti nebude učiněno zadost, dokud ti, jichž se to netýká, nebudou pobouřeni jako ti dotčení."

Kniha o rasismu, lidské nenávisti, ale také o síle bojovat za spravedlnost. O síle bojovat proti příkoří, které se děje člověku samotnému, a o ještě obdivuhodnější vůli bojovat za druhého člověka, který je utiskován a neprávem obviňován... Z toho nejtěžšího zločinu... A který se sám hájit nedokáže, protože jej mnoho lidí nebere vážně. Kvůli barvě jeho pleti.

Skvěle vykreslené postavy, děj vyprávění z mnoha úhlů pohledu, rychlý spád. Tohle mě moc bavilo!

verense
17.05.2024 5 z 5

Mám knížky od Jodi Picoult moc ráda, vždycky je za nimi vidět poctivá spisovatelská práce, spoustu hodin studování dané problematiky a snaha obsáhnout dané téma co možná nejpřesněji. Ani tady tomu není jinak, člověk si jen uvědomí, jak moc je otázka rasismu v USA citlivá a nevyřešená (možná i nevyřešitelná). I když konec je možná až příliš poetický (leč nikoli nereálný - viz doslov autorky), doporučuju knihu přečíst, aby si člověk uvědomil, jak dobře se vlastně má...

všechny komentáře

Související novinky (3)

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

64 knižních novinek (9. - 23. října)

09.10.2017

Knižní novinky (25.9. - 8.10.)

28.09.2017

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Velké maličkosti v seznamech

v Přečtených1 842x