Jodi Picoult

americká, 1966, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Prostá pravda

Prostá pravda - Jodi Picoult

Pensylvánské městečko Paradise je oázou klidu a míru, dokud se ve stodole jednoho farmáře nenajde mrtvé novorozeně. Záhy se ukáže, že matkou dítěte je osmnáctiletá Katie ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (24)

Jodi Picoult

Přidat komentář
LivN
05. března

Velmi jsem si tuhle spisovatelku zamilovala ikdyž jsem od ní četla teprve dvě knihy (Vypravěčka a Velké maličkosti). Její styl psaní o pohledu více lidí se mi moc zamlouvá. Co kniha to mistrovské dílo! Jsou hodně obsáhlé a někdy chcete aby měli i tisíc stran. Když už si myslíte, že Vás nemůže nic překvapit tak na další stránce se objeví šokující zápletka a Vy prostě musíte tu knížku dočíst... Autorka je v mém osobním žebříčku úplně na vrcholu a přeju si aby i nadále byla tak dobrá jako do teď....

Eleanor-ka
19.09.2018

Paní Picoltová je pro mě opravdovým vzorem. Je to paní spisovatelka, která si umí pohrát úplně s jakýmkoliv tématem a žánrem a dokáže knihu udělat čtivou, nepředvídatelnou, záživnou, napínavou a po jejím přečtením vám ještě dlouho uvízne v hlavě... a to jsou přesnými znaky dokonalých knih. Přečetla jsem od ní už téměř všechny díla a rozhodně se chystám na další. Za mě nejlepší knihou je Čas odejít a Vypravěčka, bez pochyb.

triatlet
31.12.2017

První knížku od Jodi Picoult jsem přečetl díky doporučení studentky někdy před pěti šesti lety - Nejsem jako vy. Zaujal mě pohled na autismus.
Následně jsem četl Je to i můj život - mnohem lepší než filmové zpracování.
Doma vlastníme i Desátý kruh (literární aluze a komiks pro mě byly trochu náročnější), Vlka samotáře, Čas odejít (motiv přírodovědců je parádní), Vypravěčku, Velké maličkosti a obě "dívčí" knížky - Lásku mezi písmenky a Lásku mezi řádky.
Když jsem Vypravěčku doporučoval kolegům - češtinářům, měl jsem trochu obavy, jak knížku přijmou. To, že teď dostávají knížky od Jodi Picoult jako dárky, dokazuje jejich nadšení.
Je bezva potkat maturanta s Vypravěčkou, ke které se dostal díky doporučení rodičů.
Jodi Picoult je skvělá vypravěčka.

Pepino1965
19.10.2017

Nejlépe popsané téma holocaustu! Snad každý po přečtení Vypravěčky pochopí...

intelektuálka
16.08.2017

Další autorka, která mě zaujala. Je to kvalitní
"vypravěčka".
Její "Vypravěčka" je velmi zdařilá, ale "Čas odejít" - to bylo tak emotivní, že mi dosud leží v hlavě.

postrach
16.07.2017

Autorka si vybírá samé kontroverzní témata,které mistrně promění v knihy,které nutí k pozornému čtení a zamyšlení.Souhlasím s názorem,že to není snadné čtení ,ani oddech.Autorku jsem si zařadila do svých oblíbených a její knihy,přidala do knihovny,ještě, než jsem dočetla knihu-Je to i můj život.Pěkně zfilmovaná.Knihy mají pěkné obaly.

lidunka1
29.06.2017

Autorka je opravdu řemeslně velmi dobrá.

ankaras
12.06.2017

Autorka poukazuje ve svých knihách na různé problémy nenásilnou formou. Obdivuji u ní, že dokonce dokáže vytvořit perfektní detektivní prostředí. V podstatě se načerpáte informace z vážných témat a ještě vás to baví a mnohé si uvědomíte.