Jodi Picoult

americká, 1966

Nahrávám...

Nová kniha

Wonder Woman: Amazonky útočí!: Kniha první

Wonder Woman: Amazonky útočí!: Kniha první - Jodi Picoult

WONDER WOMAN: AMAZONKY ÚTOČÍ!, KNIHA PRVNÍ Původně vycházelo od května do srpna 2007 jako Wonder Woman #6-10 a Amazonky útočí! #1-2 Po událostech Infinite Crisis se ses... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 15 knih

Komentáře (28)

Přidat komentář
EvikU.
12.11.2020

Autorka píše moc čtivě. Mnohdy až dost náročná na čtení, ve smyslu, že jste tak pohlcení příběhem, mnohdy krutým příběhem až je vám z toho těžko. Rozhodně se ale nebudete u jejích knih nudit.

Erummeldë
19.08.2020

S Jodi Picoultovou jsem se seznámila před třmi lety knihou "Vypravěčka", která ve mě zanechala velkou stopu a na knihu často vzpomínám jako na jeden z velmi kvalitně zpracovaných příběhu o holocaustu. V té chvíli jsem měla za to, že jsem se seznámila s mistrovskou spisovatelkou, jejíž každou knihu budu hltat.
Další přečtená byla "Čas odejít", která se mi také velmi líbila, bohužel už ne tolik, překvapila mě míra mysteriózna a to natolik, že mi to pokazilo dojem z celého příběhu.
"Velké maličkosti" byl skvěle zpracovaný příběh s velmi složitým, ale přitom tak aktuálním tématem. Další velmi povedená kniha. Bohužel touto knihou mé nadšení z autorky lehce opadlo, další čtení bylo jako jízda na horské dráze, kde se bohužel snižuje výška každého následujícího kopečku. Autorka se pouštěla do dalších velmi náročných aktuálních témat/problémů o kterých se moc nemluví, bohužel provedení bylo chabé.
"Desátý kruh" byl sjezd na dno, těžko uvěřitelný špatně zpracovaný příběh a přitom o tak zajímavém tématu.
"Vlk samotář" byl zase jízda vzhůru, plná očekávání a napětí z toho co bude. Zde si mě autorka zase získala a já se těšila na další její knihy.
Následující "Záblesky života" byly takové poskočení, dobrý zajímavý příběh, ale špatný nápad s vyprávěním pozadu, bylo to matoucí.
Bohužel u "Nejsem jako vy" jsem z horské dráhy jménem Picoultová vystoupila a už se k ní nevrátím. Měla jsem obrovské očekávání a na knihu se dlouho těšila. A i když to opět bylo opravdu dobré a velmi poučné téma tak mě kniha strašně nudila, popisky byly zdlouhavé a zbytečné a knihu jsem nedočetla.

helenkan
15.03.2020

Ještě jsem sice od paní spisovatelky přečetla jen pár knížek,ale i to málo ve mě zanechalo citelnou stopu. Její knížky jsou pro mě lahůdky.

Lauralex
12.01.2020

Jodi, to jméno se my vrylo do paměti hned po první knize. Nebojí se toho, a to se mi líbí. Bere svou práci vážně a je v ní vážně skvělá. Má to v sobě, to vidím už na pohled. Zpracovává náročná témata, která nejsou jednoznačná, která jsou kontroverzní a tabu a která vzbuzují mnoho nevyřčených otázek, a právě tím si mě získala na plné čáře. Navíc je to strašně čtivé, takže z toho času stráveného u jejích knih si vždy odnesu hodně. Jen tak dál.

LivN
05.03.2019

Velmi jsem si tuhle spisovatelku zamilovala ikdyž jsem od ní četla teprve dvě knihy (Vypravěčka a Velké maličkosti). Její styl psaní o pohledu více lidí se mi moc zamlouvá. Co kniha to mistrovské dílo! Jsou hodně obsáhlé a někdy chcete aby měli i tisíc stran. Když už si myslíte, že Vás nemůže nic překvapit tak na další stránce se objeví šokující zápletka a Vy prostě musíte tu knížku dočíst... Autorka je v mém osobním žebříčku úplně na vrcholu a přeju si aby i nadále byla tak dobrá jako do teď....

Eleanor-ka
19.09.2018

Paní Picoltová je pro mě opravdovým vzorem. Je to paní spisovatelka, která si umí pohrát úplně s jakýmkoliv tématem a žánrem a dokáže knihu udělat čtivou, nepředvídatelnou, záživnou, napínavou a po jejím přečtením vám ještě dlouho uvízne v hlavě... a to jsou přesnými znaky dokonalých knih. Přečetla jsem od ní už téměř všechny díla a rozhodně se chystám na další. Za mě nejlepší knihou je Čas odejít a Vypravěčka, bez pochyb.

triatlet
31.12.2017

První knížku od Jodi Picoult jsem přečetl díky doporučení studentky někdy před pěti šesti lety - Nejsem jako vy. Zaujal mě pohled na autismus.
Následně jsem četl Je to i můj život - mnohem lepší než filmové zpracování.
Doma vlastníme i Desátý kruh (literární aluze a komiks pro mě byly trochu náročnější), Vlka samotáře, Čas odejít (motiv přírodovědců je parádní), Vypravěčku, Velké maličkosti a obě "dívčí" knížky - Lásku mezi písmenky a Lásku mezi řádky.
Když jsem Vypravěčku doporučoval kolegům - češtinářům, měl jsem trochu obavy, jak knížku přijmou. To, že teď dostávají knížky od Jodi Picoult jako dárky, dokazuje jejich nadšení.
Je bezva potkat maturanta s Vypravěčkou, ke které se dostal díky doporučení rodičů.
Jodi Picoult je skvělá vypravěčka.

Pepino1965
19.10.2017

Nejlépe popsané téma holocaustu! Snad každý po přečtení Vypravěčky pochopí...

1