Sova15 Sova15 komentáře u knih

☰ menu

Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950 Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950 Štěpán Javůrek

Většinou pokračování není tak dobré, jako první díl. Zde to neplatí. Toto období je horší, jak válečné a poválečné. Strašná doba a to si teď stěžujeme...
Levičáci, přečtěte si to!

16.04.2024 5 z 5


Principy králíčka Sameťáčka Principy králíčka Sameťáčka Toni Raiten-D´Antonio

Knížku jsem četla díky výzvě. Jedna z motivačních, ale z těch, co řadím mezi lepší. Kdyby si z toho pár lidí vzalo jen to, že mají zůstat jedineční a nezařazovat se do stáda, bylo by na svět lépe. Nemám ráda lidi, co si hrají na dokonalé.

16.04.2024 4 z 5


Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Knížku jsem objevila díky Listování. (Listování je skvělý projekt.) Mým vnoučatům se to tak líbilo, že jsme knihu museli půjčit v knihovně a doma pár dnů nemluvili o ničem jiném, než Eliášovi a Aty. Rodiče jim museli knihu přečíst 2x. Tak jsem si jí přečetla taky a jsem stejně nadšená. A vrhnu se na další knížky paní Procházkové.

16.04.2024 5 z 5


Srpny Srpny Jakub Stanjura

Knihu mi tu nechala dcera, abych si jí přečetla. Uf, bylo mi z ní smutno a těžko. A vracela jsem se v myšlenkách do svého bývalého manželství. První moje reakce byla - takový přeci nebyl. Ale byl, hodně podobný. Já jsem se naštěstí nedala, spřádanou siť jsem přetrhla a teď už vlně dýchám. Manipulátoři jsou nebezpeční, ale je těžké je odhalit, pokud se na situaci nepodíváme z odstupu.

05.04.2024 5 z 5


Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

No, to byla jízda...I takovou bichli jsem přečetla celkem rychle, protože jsem musela vědět, jestli vypátrají vraha. A taky jestli se už konečně Robin a Strike dají dohromady....
Jen, protože čtu i venku, v kavárně, kvůli této knize jsem musela nosit batoh. Ale ráda.

05.04.2024 5 z 5


Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jedna kniha ze "škatulky motivační". Moudra nám jsou předkládána pomocí kočky. Nic mě nepřekvapilo, proto jen 3 hvězdy.

05.04.2024 3 z 5


Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Výborná knížka. Z počátku jsem si nemohla zvyknout na surový policejní žargon, ale vždyť to píše vyšetřovatel. Zkusím i podcasty.

05.04.2024 5 z 5


Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Moc hezké čtení. Navíc na motiv skutečné události. Uvědomila jsem si, že probíhající válka se dotkne všech lidí a odhalí jejich vlastnosti daleko víc.

11.03.2024 5 z 5


Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Dlouho jsem knihu měla v seznamu "Chci si přečíst". Trochu jsem se jí bála. Je to těžké téma. Pan Green ho uchopil velmi dobře. Určitě se k autorovi ještě vrátím. Poslouchala jsem audio a oba protagonisti byli skvělí.

11.03.2024 5 z 5


Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi zajímavá knížka, Už se těším do lesa.

11.03.2024 5 z 5


Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Povídky jsem neznala. Jak zde už někdo napsal, nebyli mi hrdinové vždy sympatičtí a jejich jednání bylo na hraně. Ale není smyslem každé knihy mít hrdinu sympaťáka a klaďáka. Mě se to moc líbilo, Aňe fandím.

11.03.2024 5 z 5


3x Hercule Poirot 3x Hercule Poirot Agatha Christie

Klasika od paní Agáty. Kniha se mi hodila nejen do výzvy, ale i do nálady. Ač jsem první příběh znala, bylo to stejně skvělé počtení.

11.03.2024 5 z 5


Těla Těla Klára Vlasáková

Nad postavami jsem dost přemýšlela. Nevím, jaké pohnutky a co z minulosti tak ovlivnilo jejich chování. Róza mi byla docela nesympatická. Knížku mi dala k přečtení dcera. Jsem moc ráda, že naše vztahy jsou lepší.

04.02.2024 4 z 5


Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Nevím, proč si v deštivé nehezké zimě vybírám takovéto knihy. Dnes všichni trpíme, máme deprese.... Ale co měli říkat za války židi? Ani jeden den bych nechtěla prožívat, to co museli vytrpět.

04.02.2024 4 z 5


Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Já jsem se u knihy pobavila, občas i zasmála. Nic jiného jsem nečekala. Příběhy se mi líbí. Ale je jasné, že Macek není Jirotka.

04.02.2024 4 z 5


Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Útlá kniha plná moudra.

04.02.2024 4 z 5


Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Mezi dvě knihy s náročnou tématikou jsem si vložila Herriota. A to kočičí příběhy, aby to šlo do výzvy. Podle očekávání to bylo pohlazení a a potěšení.

20.01.2024 5 z 5


Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Renata Kalenská

Zaujal mě název knihy. První část s rozhovorem panem Froňkem by mohla být vnímaná, jako kdyby se vytahoval. Ale ON na to má. Podle příběhů jde často do věcí na hraně, do kterých by jiní nešli a zachránil tak nejeden život. Dostalo mě, jak se dělají transplantace u malých dětí. Klobouk dolů.
Zajímavá je i zkušenost autorky. Transplantací si prošla, takže ví "o co go".
A příběhy dárců a příjemců - velmi zajímavé a hodně emotivní. U příběhu Grety jsem byla velmi dojatá statečností maminky.
Děkuji za zajímavé čtení, moc mě to obohatilo a jsem ráda, že jsou takovíto lékaři, kteří svou práci berou jako poslání. U nich to nekončí - jsou to i sestry, ostatní personál. Kdo z nás si umí přestavit, že by třeba 15 hodin stál a pekelně se soustředil. Protože jeden chybný krok může být fatální.

20.01.2024 5 z 5


Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Taky jsem začala s posloucháním audio verze. Líbilo se mi to, ale jen do chvíle, než jsem zjistila, že je to hodně zkrácená verze. Tak jsem začala s knihou zase od začátku. A nelituju. Bylo to skvělé, napínavé čtení. Posledních 150 stran jsem musela už ten večer a noc prostě dočíst.

20.01.2024 5 z 5


Španěl na vesnici Španěl na vesnici John Lennon

Byla jsem zvědavá na knížku od Johna Lennona. Pobavila jsem se, ale našla i hlubší myšlenky.

15.01.2024 4 z 5