Je to i můj život

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale v důsledku i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a život i před soudem. V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se jen těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka, nebo je to přesně naopak? Kontroverzní téma podává autorka – jak je ostatně jejím zvykem – citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310019/je-to-i-muj-zivot-r8I-310019.jpg 4.61188
Vydáno, Ikar (ČR)

My Sister’s Keeper, 2004

Kniha Je to i můj život

dom.ini

Zpočátku jsem byla plná očekávaní, v průběhu jsem byla trochu zklamaná a konec jsem obrečela. Knížka byla asi jiná než jsem očekávala, připadalo mi, že některé části byly dost zdlouhavé a neustále opakující se a asi jsem čekala něco trochu víc. Ale špatné čtení to rozhodně nebylo a téma je velmi zajímavé a originální, jak je už u autorky zvykem.

LenV

Silný příběh a ještě silnější epilog. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení. Líbil se mi i styl psaní, z pohledu každého zúčastněného. Rozhodně doporučuji 95%

hana17.1.

Příběh mě zcela pohltil, velmi dobře se čte i přes smutný příběh nad kterým člověk začne uvažovat a překvapivý konec.

Karloska

Příběh mě zcela pohltil. Nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem zařadila do knihovny a hodlám se k ní určitě vrátit.

Pejuška

Kniha, která mě totálně pohltila. Nikdy bych nechtěla prožít to, o čem je psáno v knize, nechtěla bych být ani rodičem, ani dítětem. Každý ze sourozenců hledal svoji cestu, aby si jej aspoň na okamžik rodiče všimli. A musím říci, že konec mě dostal. Nečekala jsem ho...

adrianna0305

Ucházející čtení, kdy se hlavní téma občas ztrácelo a víc to bylo o milostném životě advokáta a jeho tajuplném asistenčním psovi (pobavily vtipné výmluvy k čemu má sloužit :)). Závěr trochu nečekaný, ale to asi proto, aby to nebyla totální nuda, ke které to často směřovalo.

Mikanadeta

Viděla jsem film a pak začala číst knihu. Závěr mě tedy opravdu velmi překvapil. Nějak nechápu proč v knize a ve filmu je tolik odlišný závěr.
Nicméně knihu hodnotím kladně, příběh byl velice silný a absolutně si neumím představit být na místě Sary.

Drahuš

Silný příběh a závěr šokující. Skvělé čtení.

Brida
Brida