Je to i můj život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale v důsledku i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a život i před soudem. V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se jen těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka, nebo je to přesně naopak? Kontroverzní téma podává autorka – jak je ostatně jejím zvykem – citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310019/big_je-to-i-muj-zivot-r8I-310019.jpg 4.51490
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

My Sister’s Keeper, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (446)

Kniha Je to i můj život

MatBla
15. března

Nádherný příběh, stála jsem za Annou, ale zároveň jsem soucítila i s maminkou.
Ten konec mě úplně dostal.

koki.veru
05. března

Nádherná a velice zajímavá knížka. Velice silný příběh, jako matka jsem ho prožívala o to víc. Vůbec nevím, co bych v dané situaci dělala já, obě strany jsem chápala. A závěr kniihy byl obzvlášť smutný.


cukrovka
24. února

Zajímavé a silné téma. Je to příběh plný emocí, kdy chápete obě strany a je těžké rozhodnout na čí stranu se přiklonit.

Anavi8912
23. února

Silný emotivní příběh, velice zajímavé téma. Skvěle napsáno, autorka opět nezklamala. Překvapivý, pro mě nečekaný závěr.

Belanna
14. února

I tentokrát si autorka jako námět zvolila velmi náročné a ožehavé téma, které velmi citlivě a skvěle zpracovala.
Kniha na mě zapůsobila stejně silně, jako když jsem jí četla poprvé.

Jana512
10. února

Velmi zajímavá kniha, poutavě popisující postavení rodičů při utrpení těžce nemocné dcery, které se snažili pomáhat tím, že druhá dcera se stala pro ni dárkyní a pokud se zdravotní stav zhoršil, musela být k dispozici svou pomocí, i když ona sama také tím trpěla. Když dorůstala do let, uvědomovala si své postavení a bránila se rodičům, kteří to jistě neměli lehké. I když to i pro Annu, dáryni to také nebylo lehké, u soudu se shodli všichni na tom, jak je statečná.
Nakonec se vše vyřešilo ve prospěch nemocné Katty, ale to již nebudu prozrazovat. I když tím rodina jistě hodně trpěla, spojovalo je to. Není to lehké čtení, ale často je takový život a jen vzájemná pomoc dá sílu překonávat těžkosti.

Clouderella
06. února

Složitá otázka dárcovství a rozhodování o tělesné integritě popsané z pohledu několika stran - matky, ktera se snaží dodržet svůj slib, že nenechá svou těžce nemocnou dcerku Kate zemřít bez boje a z pohledu Anny vhodné dárkyně, sestry nemocné holcicky, ktera chce na první pohled rozhodovat o sobě a svém těle a nepokračovat v darcovstvi. Do toho vstupuje pohled otce, který se snaží pochopit obě strany. Opravdu povedený příběh, který po přečtení přemýšlet, jak byste se v takovém případě zachovali vy a které řešení by mohlo být méně špatné.

Toledo
06. února

Hrozně zajímavé a těžké téma o kterém jsem ještě nikdy nečetla.
Bylo těžké se postavit na stranu jednu či druhou, protože chápete obě. Skvěle napsané.

1 ...