Magor dětem

Koupit

Texty, které vznikaly během autorova věznění souběžně s jeho sbírkou Labutí píseň. Jsou určeny jeho dvěma dcerám a také jim je postupně odesílal. Připojen je také text Když uléhají beránky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12392/magor-detem-12392.jpg 4.277
Poezie, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Inverze

Kniha Magor dětem

RMarkéta

Pro mě trošku kuriozitka. Pan Jirous byl svéráz národního lovu, to se musí nechat, ale nebyl žádný hlupák. Byl svůj. I já jsem si básničky a pohádky předčítala nahlas, abych z toho něco měla. Zajimavý a neotřelý zážitek. Nečetla bych je úplně malým dětem.

Kopretina
20.11.2019

Nedávno jsem se dostala k undergroundovým umělcům a tak jsem si od jejich představitele chtěla něco přečíst. Od knihy jsem nic moc neočekávala a líbila se mi. Autor měl dětskou, kreativní duši, viděl ve věcech hloubku a život, a toto chtěl předat i svým dětem. Několikrát při čtení mě napadlo, že bych chtěla, aby to potkalo i mé děti. Až teď zjišťuji, že svým dcerám psal ve vězení. Klobouk dolů!

Gweny
20.10.2019

No nevím, co z toho je opravdu určené pro děti. Básničky o nestvůrách, o čarodějnicích a rumu. Nebýt krátké prózy o skříňkách, asi bych tohle "dílo" zatratila úplně.
Ne, zatím si mě magorova díla vážně nezískala. Ale ještě jim dám šanci.

Eleynee
20.09.2019

Děti jsou z knihy naprosto nadšené...

Magdalena5
11.08.2019

Krása, poetika, hravost - paráda

Chesterton
26.03.2019

Kouzelná jednohubka. Průzračné osvěžení. Jiskřivá fantazie. Dětská hravost.
Často až neskutečná jemnost v rukou muže, otce. Křehkost křesťanské inspirace. Magor je pro mne fenoménem! Osobností. Komplikovanou a o to přesvědčivější . . . . .

Mým oblíbeným místem na zemi do letošní ČV by byla Paříž nebo Itálie . . . .
Ale mým TOP místem na zemi je domov a rodina ❤️

HDosoudilová
10.04.2018

Moc krásná kniha pro děti. A možná právě proto, že verše vznikaly, když byl autor ve vězení, má to pravé kouzlo a je taková upřímná. Klidně bych ji zařadila do klasické četby dětských knih ve školce či na základní škole. Tuto knihu určitě přečtu jednou svým dětem, potěší ale klidně i dospělého čtenáře.

2bj
09.01.2018

Nádhera! Se správným přednesem baví tříletou i šestiletého.