Magor dětem

Koupit

Texty, které vznikaly během autorova věznění souběžně s jeho sbírkou Labutí píseň. Jsou určeny jeho dvěma dcerám a také jim je postupně odesílal. Připojen je také text Když uléhají beránky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12392/magor-detem-12392.jpg 4.1100
Poezie, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Inverze

Kniha Magor dětem

helusa2
29.10.2020

To bylo tak milé překvapení!!! Poezie není můj oblíbený literární styl, ale toto mě opravdu oslovilo! Díky Ladislavu Heryánovi za tip :-) A databázi za bod čtenářské výzvy! Strávila jsem s knížkou pěkné chvilky a objevila, co dokoupit do školní knihovny :-)

slawa.cap
15.10.2020

Poslouchal jsem jako audioknihu a musím říct, že když jsem si od toho moc nesliboval, byl jsem příjemně potěšen. Není to žádná velká poezie, ale to tady snad nikdo hledat nemůže. Na druhou stranu jde z toho cítit autorova láska k dcerám.
Pohádky jsou zajímavé dětsky úsměvné a některé pasáže interpretuju i svým dětem.
Nevím, jestli se do něčeho od Jirouse ještě pustím, ale tohohle rozhodně nelituju.
No nic, nejsem fanoušek PPU, tak si pustím aspoň písničku Jirous z El Píčka

Sabina335
09.05.2020

Další zajímavá sbírka tohoto autora, který tentokrát napsal básně pro děti, které doplnil čtyřmi krásnými ikdyž krátkými pohádkami.

Kristynakaja
05.03.2020

Knížku jsem dostala jako malá a tenkrát mě vůbec nezaujala. Dnes jsem ji znovu otevřela a chystám se z ní číst svým dětem, protože některé básně jsou opravdu krásné, jemné a něžné, ikdyž občas dost surrealistické.

Šnek86
27.02.2020

Tak zde se Magor představuje trochu jinak, než jsme zvyklí.Jako otec co svým dětem vypráví pohádky a říkanky.(Co má furt s těma kohoutama?)
Nepůsobí to špatně.

RMarkéta
12.01.2020

Pro mě trošku kuriozitka. Pan Jirous byl svéráz národního lovu, to se musí nechat, ale nebyl žádný hlupák. Byl svůj. I já jsem si básničky a pohádky předčítala nahlas, abych z toho něco měla. Zajimavý a neotřelý zážitek. Nečetla bych je úplně malým dětem.

Kopretina
20.11.2019

Nedávno jsem se dostala k undergroundovým umělcům a tak jsem si od jejich představitele chtěla něco přečíst. Od knihy jsem nic moc neočekávala a líbila se mi. Autor měl dětskou, kreativní duši, viděl ve věcech hloubku a život, a toto chtěl předat i svým dětem. Několikrát při čtení mě napadlo, že bych chtěla, aby to potkalo i mé děti. Až teď zjišťuji, že svým dcerám psal ve vězení. Klobouk dolů!

Gweny
20.10.2019

No nevím, co z toho je opravdu určené pro děti. Básničky o nestvůrách, o čarodějnicích a rumu. Nebýt krátké prózy o skříňkách, asi bych tohle "dílo" zatratila úplně.
Ne, zatím si mě magorova díla vážně nezískala. Ale ještě jim dám šanci.