Magor dětem

kniha od:


Koupit

Texty, které vznikaly během autorova věznění souběžně s jeho sbírkou Labutí píseň. Jsou určeny jeho dvěma dcerám a také jim je postupně odesílal. Připojen je také text Když uléhají beránky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12392/magor-detem-12392.jpg 4.277
Žánr
Poezie, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Inverze
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Magor dětem

Přidat komentář
RMarkéta
12. ledna

Pro mě trošku kuriozitka. Pan Jirous byl svéráz národního lovu, to se musí nechat, ale nebyl žádný hlupák. Byl svůj. I já jsem si básničky a pohádky předčítala nahlas, abych z toho něco měla. Zajimavý a neotřelý zážitek. Nečetla bych je úplně malým dětem.

Kopretina
20.11.2019

Nedávno jsem se dostala k undergroundovým umělcům a tak jsem si od jejich představitele chtěla něco přečíst. Od knihy jsem nic moc neočekávala a líbila se mi. Autor měl dětskou, kreativní duši, viděl ve věcech hloubku a život, a toto chtěl předat i svým dětem. Několikrát při čtení mě napadlo, že bych chtěla, aby to potkalo i mé děti. Až teď zjišťuji, že svým dcerám psal ve vězení. Klobouk dolů!

Gweny
20.10.2019

No nevím, co z toho je opravdu určené pro děti. Básničky o nestvůrách, o čarodějnicích a rumu. Nebýt krátké prózy o skříňkách, asi bych tohle "dílo" zatratila úplně.
Ne, zatím si mě magorova díla vážně nezískala. Ale ještě jim dám šanci.

Eleynee
20.09.2019

Děti jsou z knihy naprosto nadšené...

Magdalena5
11.08.2019

Krása, poetika, hravost - paráda

Chesterton
26.03.2019

Kouzelná jednohubka. Průzračné osvěžení. Jiskřivá fantazie. Dětská hravost.
Často až neskutečná jemnost v rukou muže, otce. Křehkost křesťanské inspirace. Magor je pro mne fenoménem! Osobností. Komplikovanou a o to přesvědčivější . . . . .

Mým oblíbeným místem na zemi do letošní ČV by byla Paříž nebo Itálie . . . .
Ale mým TOP místem na zemi je domov a rodina ❤️

HDosoudilová
10.04.2018

Moc krásná kniha pro děti. A možná právě proto, že verše vznikaly, když byl autor ve vězení, má to pravé kouzlo a je taková upřímná. Klidně bych ji zařadila do klasické četby dětských knih ve školce či na základní škole. Tuto knihu určitě přečtu jednou svým dětem, potěší ale klidně i dospělého čtenáře.

2bj
09.01.2018

Nádhera! Se správným přednesem baví tříletou i šestiletého.

1