Magor dětem

Koupit

Texty, které vznikaly během autorova věznění souběžně s jeho sbírkou Labutí píseň. Jsou určeny jeho dvěma dcerám a také jim je postupně odesílal. Připojen je také text Když uléhají beránky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12392/magor-detem-12392.jpg 4.2122

Kniha Magor dětem

zazvorek
30.12.2021

Vzhledem k tomu, že mám doma zrovna taky takové dvě malé cácorky, děsně mě to dojímalo. Otcovská láska, překrásná, něžná i škádlivá.

palka452
23.08.2021

Křehké jako porcelán

Greena
22.06.2021

Pokud chcete vědět jak vypadá láska, tak si přečtěte tuto knížku Ivana Martina Jirouse zvaného Magor.
Sbírka pohádek a básniček vznikla během Jirousova totalitního věznění. Je věnovaná jeho dcerám Františce a Martě. Mohlo by se zdát, že kniha bude vzhledem k okolnostem vzniku smutná, ale opak je pravdou. Je plná otcovské lásky a něhy.
V básničkách svoje holčičky miluje, trochu straší, rozesmává, nechává nadchnout pohádkovým světem, uspává i na dálku objímá.
Zajímalo by mě, proč měl Magor tak rád kohouty…

Greena
15.06.2021

Zajímalo by mě, proč měl Magor tak rád kohouty…

martineden
14.04.2021

Magor mě baví tou křehkostí poezie, kterou na první pohled nevyzařuje. Jak se často mýlíme, když odhadujeme člověka jen podle bulváru.

helusa2
29.10.2020

To bylo tak milé překvapení!!! Poezie není můj oblíbený literární styl, ale toto mě opravdu oslovilo! Díky Ladislavu Heryánovi za tip :-) A databázi za bod čtenářské výzvy! Strávila jsem s knížkou pěkné chvilky a objevila, co dokoupit do školní knihovny :-)

slawa.cap
15.10.2020

Poslouchal jsem jako audioknihu a musím říct, že když jsem si od toho moc nesliboval, byl jsem příjemně potěšen. Není to žádná velká poezie, ale to tady snad nikdo hledat nemůže. Na druhou stranu jde z toho cítit autorova láska k dcerám.
Pohádky jsou zajímavé dětsky úsměvné a některé pasáže interpretuju i svým dětem.
Nevím, jestli se do něčeho od Jirouse ještě pustím, ale tohohle rozhodně nelituju.
No nic, nejsem fanoušek PPU, tak si pustím aspoň písničku Jirous z El Píčka

Sabina335
09.05.2020

Další zajímavá sbírka tohoto autora, který tentokrát napsal básně pro děti, které doplnil čtyřmi krásnými ikdyž krátkými pohádkami.