Gweny - Profil

Poslat zprávu

(1992, žena) · Pardubický kraj

Aktivní: online(poprvé: 04. září)
Body:182(přidáno 1 autorů a 1 knih)
Palce:103 za komentáře, udělené: 138

Právě čtené knihy

Královské intriky
11.10.2018
Královské intriky 2015, E. Riedová

Kdo jsem

Nejsem člověk, co by se rád někde bavil s ostatními na večírcích. Mnohem raději sedím doma zabalená v dece, s čajem a knihou v ruce. Tedy hlavně v zimním období dlouhých a chladných večerů.
Lásku ke knihám mám od dětství. Už jako malá holka na prvním stupni jsem vždy, kdykoliv jsem mohla, zmizela v pokoji a ležela v knížkách. Tehdy to byly nejrůznější encyklopedie a naučné knihy. Nejvíce mě lákaly knihy o archeologii a historii obecně. Byla jsem ráda, že mě v tom rodina podporuje a v mé knihovničce stále přibývaly další a další knihy. Ten zájem o historii mi už zůstal. I když se nepídím po knihách, které by vše popisovaly tak, jak to bylo, miluji historické romány. Vždy se jejich část zakládá na pravdě.
Na základní i střední škole jsem přečetla bezpočet knih, většinou z povinné četby, jako každý z nás. Ale jen v málo autorech jsem si našla zalíbení. Čím jsem starší, tím spíš tíhnu k tomu, některé klasiky vzít k rukám a přečíst je (většinou se jedná o spisovatele/ky, o kterých nám ve škole říkali, že jejich díla jsou tím největším dědictvím dané země - a tím víc, čím nám je "nutili", tím víc jsem k nim získávala odpor). Teď ale vím, že čas na to, abych si k nim sama našla cestu, jednou určitě přijde a nebude to tak dlouho trvat.