Gweny profil

☰ menu
Gweny

Jani

1992 · žena · Středočeský kraj · statistiky

Aktivní: 06.05.2024 19:40 (poprvé 04.09.2018)
Body:1 351
Palce za komentáře: 9 871 · 24 553 ostatním
Hodnocení v bazaru: 22/0

Nové knihy v seznamech

Krajina jako park Tajemné Železné hory
Krajina jako park Tajemné Ž...
Vladimír Rozehnal
Nová doba
Nová doba
Marie Lamballe (p)
V práci nemusí být blázinec
V práci nemusí být blázinec
Jason Fried
Marťan
Marťan
Andy Weir

Kdo jsem

Peozii čtu málo, a málokdy mě někdo dojme natolik, jako P. B. Shelley.
\"Neb láska, slast a krása nezná změn
A nezná smrti - naše smysly jen
To nechápou a pro to temno v nás
A pro svou slabost nesnášíme jas.\"

Lásku ke knihám chovám od dětství. Už jako malá holka na prvním stupni jsem vždy, kdykoliv jsem mohla, zmizela v pokoji a ležela v knížkách. Tehdy to byly nejrůznější encyklopedie a naučné knihy. Nejvíce mě lákaly knihy o archeologii a historii obecně. Byla jsem ráda, že mě v tom rodina podporuje a v mé knihovničce stále přibývaly další a další knihy. Ten zájem o historii mi už zůstal. I když se nepídím po knihách, které by vše popisovaly tak, jak to bylo, miluji historické romány. Vždy se jejich část zakládá na pravdě.
V poslední době ale žánry poměrně dost střídám. A zjišťuji, že mi to prospívá. Pokud totiž čtu delší dobu jeden a ten samý žánr, přestává mě bavit.
Krom čtení ale také miluji procházky přírodou, kam jednou za čas vyrazím i s foťákem v ruce. Miluji západy a východy slunce i čas strávený v tichosti lesa.

A abych se vyjádřila k tomu, jak tu dávám palce komentářům ostatních - už z principu v 99% případů nečtu komentáře ke knihám, které jsem ještě sama nečetla i když jednou za čas udělám výjimku.