V práci nemusí být blázinec

Nastal čas skoncovat s érou přepracovanosti, chaosu, stresu a otravného „nestíhám“. Obdiv už nesklízí workoholik, ale ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy a dokáže se vyspat do růžova. Revolucionáři firemní kultury a autoři bestselleru Restart, mimo jiné tvůrci platformy Basecamp (bez níž by tato novinka nevyšla, neboť Melvil „běží“ celý na Basecampu), přicházejí s dalším převratným konceptem: KLIDNÁ FIRMA. Je to místo, kde vedení aktivně pečuje o to nejhodnotnější, co má k dispozici – o své zaměstnance. Jejich čas a energie je totiž vůbec nejcennějším zdrojem – a jen krátkozraký management nechá zápal svých zaměstnanců vyhasnout. Autoři zvěstují, že je čas přestat oslavovat „šílení“ a začít oslavovat „klid“. Fried a Heinemeier Hanson své argumenty umí podložit: už při zakládání Basecampu se stal klid pilířem firemní kultury. Knihu V práci nemusí být blázinec tvoří praktický a inspirativní destilát poznatků a zkušeností, jež může uvést do života kterýkoli manažer či šéf – a je jedno, v jakém oboru či v jak velké společnosti. Je to návod pro management zítřka. Pamatujte: ani ve vaší práci nemusí být blázinec a na emaily netřeba odpovídat v neděli odpoledne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421012/big_v-praci-nemusi-byt-blazinec-Wx1-421012.png 3.827
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

It Doesn't Have to Be Crazy at Work, 2018

Kniha V práci nemusí být blázinec

KáťaM.
13.11.2022

Další super seberozvojovka, i když z velké části je to PR firmy. Myslím, že knížka je směrovaná spíše na zaměstnavatele, ale rozhodně není aplikovatelná na všechny obory, rozhodně ale stojí za přečtení!

Vesmich
08.10.2022

Pro mě to bylo příjemné, klidné čtení, což většinou u literatury tohoto typu nemívám. To se vždycky nabudím a kamsi vystřelím a podobné projevy neklidu. Ale tady je to přesně obráceně, jsou tu skutečně postupy, jak zbrzdit, jak si držet hladinu klidu a prosperity a naučit se poznat tu hranici.

Michalski
27.05.2020

Řekl bych příliš ortodoxní

PetraEliška
21.05.2020

Pro mě velká inspirace nejen z pohledu majitele firmy, ale i malého podnikatele či zaměstnance. Pokusné se si to pro sebe udělat lepší, tady najdete spoustu tipů jak na to.

houbaaa
07.04.2020

Fajn myšlenky na zmírnění přetlaku a stresu u kancelářských profesí. Čím víc majitelů firem a vedoucích pracovníků se jimi nechá inspirovat, tím se povede všem lépe. Ale začít můžete i sami u sebe.