Nová doba přehled

Nová doba
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/bmid_nova-doba-jpf-431639.jpg 4 493 493

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eine neue Zeit, 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nová doba. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (137)

Kristulda
08.10.2024 3 z 5

Knihy spisovatelky mám ráda,ale najdou se i slabší knihy. Určitě si přečtu druhý díl a uvidím, třeba u Pánského domů se mi první díl nelíbil a ostatní ano.
Toto čtení bylo utahané,místy až nudné, jak už tu někdo psal autorka to umí mnohem lépe.

Noisette73
02.09.2024 3 z 5

Uf, Ještěže už to mám za sebou, pro mě čtení které bylo naprosto o ničem, hrozně utahané a pro mě bez emocí, snad jen naštvaná na Hildu jsem byla dost často. Čekala jsem více kavárny, méně kňouraní. Oceňuji, že autorka psala z prostředí jí blízkého, tedy z místa odkud pochází a o uměleckých profesích, kterým se věnovali její rodiče. Musím také vyzdvihnout krásnou obálku a to jakou práci si autorka dala s vystavením celého děje a osudů mnoha postav, což určitě vyžadovalo mnoho znalostí, ale vím, že tato autorka to rozhodně umí více čtivě a lépe,

sodmic
01.06.2024 2 z 5

náročné čtení, zmatek v postavách mě provázel celou knihu, děj se strašně vlekl, vůbec to nemělo spád, na můj vkus strašně "ucourané", příběh klasika s koncem "a všichni žili šťastně až do smrti"

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021

Knižní novinky (22. týden)

25.05.2020

Kniha Nová doba v seznamech