Nová doba přehled

Nová doba
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/bmid_nova-doba-jpf-431639.jpg 4 480 480

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Eine neue Zeit , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nová doba. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (135)

sodmic
01.06.2024 2 z 5

náročné čtení, zmatek v postavách mě provázel celou knihu, děj se strašně vlekl, vůbec to nemělo spád, na můj vkus strašně "ucourané", příběh klasika s koncem "a všichni žili šťastně až do smrti"

Gweny
23.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Je to asi 14 dnů, co jsem knihu dočetla a pořád na její příběh myslívám. Hlavně proto, že mi něco brání ji od postele odnést zpět do knihovny, kde několik let čekala, než ji otevřu.
Otevřela jsem ji na pár večerů. Příběh to ale nebyl vůbec jednoduchý. Válka vzala lidem mnohé. Bohužel nejen viníkům, ale hlavně těm, kteří za nic nemohli. Vyrovnat se se ztrátami není nic pro padavky a jsem ráda, že existují tací, kterým se to podařilo v rámci možností.
Kniha se mi četla dobře, netrvalo dlouho abych se zplna neponořila hluboko do děje. O to pak byl těžší návrat do reality. Jen jediné mi na příběhu vadilo a vlastně si v sobě tu otázku nesu pořád - co se stalo s těmi dvěma dětmi, o které se Luisa po část své cesty do Wiesbadenu starala a pak jí byly odebrány při uvěznění. Mrzí mě, že je autorka nechala jen tak lehko odejít s Luisina života (jelikož jsem nedávno už po druhé potratila, je pro mě těžké vyrovnat se i s takovou fiktivní ztrátou, pokud to tak lze říci).
Mám doma i druhý díl, ale nechám si teď pár týdnů rozestup.


angelika29
07.04.2024 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem si na tento způsob psaní zvykla. Postupem čtení mě začal ještě více přitahovat než klasicky napsaný román. Je zde krásně popsaná doba i problémy obyčejných lidí. Už se těším na další díl. Všem ji vřele doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021


Knižní novinky (22. týden)

25.05.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Nová doba v seznamech

v Právě čtených19x
v Přečtených686x
ve Čtenářské výzvě128x
v Doporučených28x
v Knihotéce336x
v Chystám se číst410x
v Chci si koupit99x
v dalších seznamech5x