Hortenziová zahrada přehled

Hortenziová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400045/bmid_hortenziova-zahrada-Z78-400045.jpg 4 296 296

Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické. Druhá část knihy je zasazena do současnosti. Mladá sochařka Giselle Esch-Lamartine je pověřena matkou představenou zrestaurovat zchátralý klášter. V průběhu svého působení se seznámí s Yannikem LeHaziffem a oba společně odhalují dlouho skrývané tajemství a dozvídají se příběh Semy a Maelle i jejich rodin.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Der Hortensiengarten , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hortenziová zahrada. Přihlašte se a napište ho.

Lenča727
17.04.2024 4 z 5

Četla se krásně, stejně jako ostatní knížky téhle autorky, jen třeba Kavárna U Anděla se mi líbila obsahově dakeko víc. Přidávám se k názoru ostatních, že dějová linie válečného příběhu je skvělá a konec si asi každý, kdo to čte , představuje jinak než autorka (tak nějak máme rádi, když to dobře skončí). Druhý paralelně vyprávěný příběh sochařky pracující pro jeptišky v klášteře je dějově plošší a nudnější, za mě by mohl být klidně o hodně kratší. Oba příběhy se pak střetnou v současnosti a všechno je vysvětleno, což se samozřejmě očekává a nakonec může být čtenář spokojený. Jako romantická oddechovka vyprávěná krásným jazykem a zavádějící nás do nádherných míst je to moc fajn knížka.

Iris30
10.11.2023 5 z 5

Přečteno a moc se mi líbila, dvě časové linie, ta minulost se mi líbila asi o krapet víc, ale za to konec jsem čekala jiný, a přišel mi hrozně rychlý.

Audreyh
28.09.2023 4 z 5

Líbilo se mi. Podobné jako Dívka, již jsi tu zanechal. Jen ten konec mi přišel takový rychlý mohlo to být více rozepsáno (osudy ostatních členů rodin, které byly celou knihu popisovány).

Knižní novinky (7. týden)

10.02.2019

Kniha Hortenziová zahrada v seznamech