Hortenziová zahrada

Hortenziová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400045/bmid_hortenziova-zahrada-Z78-400045.jpg 4 294 101

Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické. Druhá část knihy je zasazena do současnosti. Mladá sochařka Giselle Esch-Lamartine je pověřena matkou představenou zrestaurovat zchátralý klášter. V průběhu svého působení se seznámí s Yannikem LeHaziffem a oba společně odhalují dlouho skrývané tajemství a dozvídají se příběh Semy a Maelle i jejich rodin.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

Der Hortensiengarten , 2017

Iris30
Iris30
10.11.2023 5 z 5

Přečteno a moc se mi líbila, dvě časové linie, ta minulost se mi líbila asi o krapet víc, ale za to konec jsem čekala jiný, a přišel mi hrozně rychlý.

Audreyh
Audreyh
28.09.2023 4 z 5

Líbilo se mi. Podobné jako Dívka, již jsi tu zanechal. Jen ten konec mi přišel takový rychlý mohlo to být více rozepsáno (osudy ostatních členů rodin, které byly celou knihu popisovány).

Kerberos
Kerberos
24.11.2022 3 z 5

Knih s prolínáním děje historie - současnost je jako hub po dešti a tady se to moc nepovedlo. Historická část ještě ujde, ale ta současná je tam nějak zbytečně. Závěr je sice spojuje ale kniha mohla mít o sto stran méně.

Ála1968
Ála1968
17.11.2022 2 z 5

Přidám se k těm,které kniha neoslovila.Má nádhernou obálku,jako všechny knihy od této spisovatelky,ale jinak za mě velké zklamání.Stále jsem čekala,že se příběh nějak rozjede,ale bohužel,nestalo se.

malýčtenář
malýčtenář
11.08.2022 4 z 5

I když nemám ráda knihy s tématikou války, příběh mě zaujal a celkově se mi líbila. Další kniha, která mě zaujala od autorky. Sice historický příběh byl smutný, ale aspoň současnost měla nadějný konec. Romantický příběh, který doporučuji.

ikul
ikul
13.07.2022 3 z 5

Dvě dějové linky mi zpočátku nedávaly vůbec žádnou souvislost až na místo, kde se odehrávaly. Příběh z války byl živější, příběh ze současnosti byl místy docela nuda. Až před koncem se oba příběhy spojily a v tu chvíli celé vyprávění dostalo smysl.

klarka61
klarka61
11.06.2022

Slabší dílo od mé oblíbené autorky. Sice přečteno, ale musela jsem se do toho nutit.

takana
takana
17.05.2022 5 z 5

Historická část se mi líbila o trochu víc, ale celkově kniha moc hezká.

makovapanenka1
makovapanenka1
28.04.2022 5 z 5

Krásná kniha, přečetla jsem jí rychle, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

helenah
helenah
26.04.2022 5 z 5

Příjemné čtení, obě dějové linky se sbíhaly do velmi překvapivého závěru, který je smutný a krásný zároveň.
Mám moc ráda styl psaní paní spisovatelky...a už se moc těším na třetí román z této Bretaňské série

Páájinka
Páájinka
23.04.2022 5 z 5

Velmi zajímavý příběh z druhé světové války. Současná linie se mi líbila, jak doplnila tu starší. Čekala jsem jiný konec.

martinaandulka
martinaandulka
02.04.2022 4 z 5

Z minulosti děj se mi děj líbil více,romantika,lidé co žili v Bretani a historie mi velice bavili,ze současnosti nebyl špatný,ale už ne tak zajímavý,ale konec byl překvapivý.

EmillyT
EmillyT
24.03.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh z Bretaně,který jsem přečetla jedním dechem. Historická linka mohla vytvořit klidně celý samostatný příběh, byla mnohem poutavější než děj ze současnosti a její závěr mě překvapil.

Alča25
Alča25
22.02.2022 4 z 5

Moc hezká knížka. Historická část se mi líbila o něco víc než ta ze současnosti, ale nijak mě to nerušilo. Jako celek je knížka super, i když jsem četla lepší na toto téma.

Domčik
Domčik
26.01.2022 3 z 5

Historická část se mi líbila více. I když je pravda, že jsem si rozuzlení právě historické části představovala trošku jinak. Více bych ten konec asi rozvedla. Takhle mi to přijde, že to bylo strašně rychle utnute. Ale celkem se mi líbil,i když jiné její knihy jsou lepší. Ale celkově kniha splnila očekávání.

Holly.W
Holly.W
24.12.2021 3 z 5

Těžké hodnocení. Nelíbila se mi ta dějová linie s Giselle, pro mě nezajímavé, nudné, zdlouhavé. Příběh Semy a Maelle se mi naopak líbil velmi, devedu si to představit jako samostatnou knihu, jenom více rozepsanou a bylo by to tak mnohem lepší.
Nicméně ten konec celou knihu zabil, hrozné. Nebýt toho konce tak dám vyšší hodnocení. Bohužel.

pami
pami
15.11.2021 3 z 5

Dvě dějové linky jsou zde podle mě zbytečné. Jedna (ta starší) napínavá, romantická. Druhá přesný opak. Stačilo skončit dvěma kapitolami ze současnosti. Kdybych hodnotila příběh o Maelle dala bych pět hvězdiček. Za druhý jednu. Po zprůměrování dávám 3.
Přišlo mi, že se autorka se snažila o rehabilitaci německého vojáka a to se jí v této knize povedlo.

Lidka22
Lidka22
02.11.2021 5 z 5

Mile mě překvapila, od té doby sháním vše od této autorky, nikdy mě nezklamala.

Mesicnililie
Mesicnililie
10.08.2021 3 z 5

U téhle autorky mám vždycky problém se s prvními stránkami začít ale vždycky mě pak dostane děj. Je to krásné i smutné zároveň

Laura99
Laura99