Hortenziová zahrada

Kniha se odehrává ve dvou časových obdobích, během druhé světové války a v současnosti. Oba děje spojuje malebná vesnice Plouvan ve francouzské Bretani a starý klášter Notre Dame de la Foret ležící uprostřed kouzelného lesa Brocéliande, místa opředeného starými legendami o bájných postavách – králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu a mnoha dalších… Do životů dvou rodin – LeHaziffů a Tabarlyů – nečekaně zasáhne válka. Francii obsadí Němci, muži odcházejí bojovat a ženy a dívky se musí postarat o hospodářství. Ale i v této těžké době prožívají dvě dívky – Sema Tabarlyová a Maelle LeHaziffová – své milostné příběhy, krásné, ale i tragické. Druhá část knihy je zasazena do současnosti. Mladá sochařka Giselle Esch-Lamartine je pověřena matkou představenou zrestaurovat zchátralý klášter. V průběhu svého působení se seznámí s Yannikem LeHaziffem a oba společně odhalují dlouho skrývané tajemství a dozvídají se příběh Semy a Maelle i jejich rodin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400045/big_hortenziova-zahrada-Z78-400045.jpg 3.9260

Vydáno: , Brána

Der Hortensiengarten, 2017

Kniha Hortenziová zahrada

klarka61

Slabší dílo od mé oblíbené autorky. Sice přečteno, ale musela jsem se do toho nutit.

takana

Historická část se mi líbila o trochu víc, ale celkově kniha moc hezká.

makovapanenka1

Krásná kniha, přečetla jsem jí rychle, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

helenah

Příjemné čtení, obě dějové linky se sbíhaly do velmi překvapivého závěru, který je smutný a krásný zároveň.
Mám moc ráda styl psaní paní spisovatelky...a už se moc těším na třetí román z této Bretaňské série

Páájinka

Velmi zajímavý příběh z druhé světové války. Současná linie se mi líbila, jak doplnila tu starší. Čekala jsem jiný konec.

martinaandulka

Z minulosti děj se mi děj líbil více,romantika,lidé co žili v Bretani a historie mi velice bavili,ze současnosti nebyl špatný,ale už ne tak zajímavý,ale konec byl překvapivý.

EmillyT

Krásný romantický příběh z Bretaně,který jsem přečetla jedním dechem. Historická linka mohla vytvořit klidně celý samostatný příběh, byla mnohem poutavější než děj ze současnosti a její závěr mě překvapil.

Alča25

Moc hezká knížka. Historická část se mi líbila o něco víc než ta ze současnosti, ale nijak mě to nerušilo. Jako celek je knížka super, i když jsem četla lepší na toto téma.