Sova15 Sova15 komentáře u knih

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Jako všechny knihy od Jojo Moyes je i tato krásná. Bonusem je, že je jejím námětem skutečná událost. Vůbec jsem nevěděla, že k plavbě nevěst došlo. A příběhy dívek byly velmi zajímavé.

13.09.2023 5 z 5

Síla nevědomosti Síla nevědomosti Jamie Holmes

Možná jsem od knihy očekávala něco jiného, ale nakonec jsem se poučila v jiném směru.
Některé myšlenky byly zajímavé, souhlasím, že si často děláme předem své předsudky.

25.08.2023 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Jak už někdo napsal, Klondike po Česku. Je dobré mít nějakého koníčka, ale takto mu propadnout?

14.08.2023 3 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Chudák Vincent to neměl vůbec lehké. Byla to těžká doba a on si to dělal ještě složitější. Úspěchu svých obrazů se nedožil.
Knížka se mi nečetla lehce, ale byla velmi zajímavá, tak jsem se jí prokousala a obohatila mne.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Pěkně napsaná kniha. Bylo jasné, že se osudy obou rodin protnou. Trochu byly až moc čitelné typy postav - komunisté a rusiové byli ti zlí, američané hodní. (je mi to sympatické, to jo), ale bylo to trochu okaté. Příběh byl ale zajímavý a protože jsem ze sudet, tak i historicky blízký. Ráda se k autorovi vrátím.

14.08.2023 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Dílo jsem částečně četla, částečně poslouchala na CD. Některé scény byly vtipné, někdy mi to ale přišlo, že se opakují.

Studna Studna Marie Jakoubková

Přečíst kniha šla, napínavá byla také. Ale... vracet se k ní nebudu.

14.08.2023 2 z 5

Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem Vladimír Kroc

Jé, to bylo hezké. Takové pohlazení po duši. Kdyby tak bylo takovýchto šikovných, všestranných a hodných lidí více. Povídání mělo hlavu i patu. pana Bruknera a vůbec Cimrmany mám ráda.

21.06.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Taková oddechová kniha, která řeší, co řešíme v rodině asi všichni.

12.06.2023 3 z 5

Zajímavá kniha o záhadě studentské výpravy. Rusové už na nic nového nepřijdou. Ale asi se tématem ještě budu zabývat dál.

09.06.2023 2 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Prima oddechovka. Některé recepty ráda vyzkouším.

29.05.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi zajímavá kniha. Jak jsem ráda, že žiju v dnešní době, kdy má žena svá práva a není závislá na manželovi. Už jen popis, jak se nevěsta připravuje na svatební noc, mi naháněla hrůzu. Být svobodnou matkou bylo téměř nemožné. Irmu obdivuju, byla velmi statečná.

20.05.2023 4 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Moc příjemné vyprávění, zdánlivě humorné, o vážných věcech. Možnost, jak Alzeimerovu chorobou vysvětlit dětem. Zde byli všichni aktéři skvělí a své role zvládali s malými či většími nezdary. V reálu je to složitější. ale to by nebyla literatura pro děti, ale příručka.

20.05.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Knihu jsem poslouchala na CD a bylo to příjemné.

11.05.2023 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Výborná kniha, ke které jsem se dostala díky výzvě. Překvapilo mě, že mě bavilo číst o naší válečné historii, ale když je to napsáno zajímavě a jakoby z ženského pohledu bylo to velmi poučné. Nic není černobílé a nemůžeme tehdejší aktéry soudit z dnešních podmínek. A jak již bylo uvedeno, mrzí mne, že se dějiny opakují a válka blízko nás zase zuří.

11.05.2023 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Možná nejsem ta pravá věková skupina, které je kniha určená, ale proč ne? Zvládla jsem ji. Závěr byl velmi zajímavý, rodinné tabu, o kterém se nemluvilo a přesto ovlivnilo všechny členy rodiny. Poslouchala jsem na CD a tak jsem s Majonézou k snídani strávila velmi příjemné chvilky.

11.05.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Kniha se mi líbila, ale všechny od Jody Picoultové, co jsem zatím četla. Trochu jsem se někdy ztrácela v které časové lince zrovna jsem. Zajímá mě problém života a smrti a dula smrti je je výborný počin.
Taky jsem se poučila v archeologii. A život ten je stejně složitý, jako v této knize.

11.05.2023 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Vybrala jsem si knížku do výzvy. Poslouchala jsem na CD, hezký namluveno Janem Šťastným. Příběh ale trochu překombinovaný. Nerada srovnávám, ale Premyslovska epopej je úplně něco jiného.

15.04.2023 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Opět mohu jen chválit a doporučovat. Krásně se proplétající dvě dějové linky. Rozhodovat o něčím bytí či nebytí je hrozně těžké. Do toho problémy obou sourozenců, rozvedená rodina... Pěkně zamotaný příběh.
A hodně jsem se dozvěděla o životě vlků.

20.03.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knížka není nějaká beletrie, ale je velmi zajímavá. Jak bylo už psáno - obdivuji jí, že šla z kůží na trh. A přiznám se, že co jsem začala číst, až dosud jsem si raději nenalila.

20.03.2023 4 z 5