Mrtvá v knihovně

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47348/mrtva-v-knihovne-47348.jpg 4.2580

Slečna Marplová (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Body in the library (1942)

Kniha Mrtvá v knihovně

postrach

Souhlasím s názorem podemnou.že je to detektivka ke kávě.oddechovka.Slečna Marplová je označená za vševědoucí.ale dobře napsaná poistava i dobré filmové zpracování.Paní CHristie uměla psát.

francouz

I když je to opravdu stará škola, tak musím opět uznat, že paní Agatha psát umí. To a jakým způsobem rozehrála tuto doslova šachovou partii, je velmi zajímavé.
Stará dobrá Anglie, malé město, každý zná každého a hlavně se na scéně pohybuje brilantně myslící slečna Marplová.
Je pravdou, že mě zde něco malinko chybělo, takové to tísnivé napětí zde prostě nebylo.
Bylo to vystavěno, tak, že jste jenom čeklali s jakým odhalením příjde slečna Marplová. Ano jako celek to fungovalo, ale na pět bodů to tentokrát nebylo.

2mig1

Překvapilo mě, jak málo prostoru zde slečna Marplová má. A jen co přijde, tak ví. Ale v tom vlastně asi vězí to kouzlo. Příjemně staromilské. A zatím mi anglická dáma přirostla k srdcí víc, než její belgický kolega.

Disinka
23.12.2018

Tak bohuzel knihy od Agaty Christie nejsou nic pro me :-\ vubec me nezaujala kniha o nejake starsi dame ktera jen z vypraveni dokaze najit vraha... zlobte se na me kdo chcete ale toto neni nic pro me...

Nočnípták
23.12.2018

Poprvé jsem tuhle slečnu Marplovou četla už před lety. Teď jako bych se vrátila v čase. Něco z děje se mě vybavilo hned, ale hodně jsem i zapomněla. Možná právě proto jsem děj prožívala jako tenkrát poprvé. Takovéto detektivky mám ráda. Pomalu plynoucí děj, poctivé vyšetřování vraždy. Žádné akční krváky.
Přestože má autorka i lepší knihy než je tato, pořád pro mne zůstává Agatha Christie královnou detektivek.

Použito do čtenářské výzvy 2018 - děj se odehrává v knihovně

anája
15.11.2018

Dobrá detektivka,kdysi jsem četla pořád dokola.

Stepka1989
13.11.2018

Nenáročná, čtivá detektivka k odpolední kávě :)

lassse
03.11.2018

Slušná detektivka, kde jsem se poprvé setkal se slečnou Marplovou. Občas i celkem vtipná.