Mrtvá v knihovně

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/big_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4.2801

Slečna Marplová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Odeon

Body in the Library, 1942

Kniha Mrtvá v knihovně

Annannas

Výborné odpočinkové čtení na léto.

Le Chat

Výborná detektivka se slečnou Marplovou, která mi opravdu zpříjemnila poslední červnový víkend. Za mne jasných 5 hvězdiček.

Andrea864

Agatha Christie nezklame. Detektivka, která má spád, lehkost a vtip. Příjemné čtení.

viweb

Klasická slečna Marplová. Spousta osob, dlouhý zauzlený děj takže se nechávám unášet a nepokoušim se odhalit vraha, protože Jane Marplová ví něco víc než čtenář nebo posluchač. Já jsem poslechla jako audioknihu.

Aligator805

Velice příjemná odpočinková kniha. Asi jedna z těch lepších se slečnou Marplovou.

animovanej medv

Tahle knížka je takový comfort food, taková dobrá rajská s knedlíkem. Prostě přijemná knížka, která vás baví a nakonec to dobře dopadne :)

icezero

U každého autora asi existují lepší a horší díla, to řekne každý. Ač je Agatha Christie u mě hodně oblíbená, zrovna tenhle příběh slečny Marplové mě tak úplně nechytil. Možná prostředím ve kterém se odehrává, možná že pro mě až příliš rychlým řešením podle maličkosti... Fakt netuším. Ale to nesnižuji umění autorky, je to jen můj pocit z knihy

annes

Tahle Agáta je u mě celkem průměrná. Rozhodně ale obsahuje zajímavé detaily ze kterých slečna Marplová vyvodí, jak to vlastně celé bylo.