Neočekávaný host přehled

Neočekávaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295414/bmid_christie-neocekavany-host-00z-295414.jpg 4 115 115

Je skoro půlnoc a kvůli mlze na pobřeží Jižního Walesu není vidět na krok. Právě v takový čas hledá pomoc v domě Warwickových zbloudilý řidič, který nedaleko havaroval. Jenže namísto pomoci nalezne v pracovně – mrtvolu pána domu. A také jeho vyděšenou ženu, jež se ochotně přizná ke zločinu. Richard Warwick byl bezohledný muž, alkoholik a tyran. Od doby, co jej nehoda při lovu připoutala na kolečkové křeslo, trávil noci střílením otevřeným francouzským oknem na zvířata. „Vpadl jsem do vašeho rodinného vraždění,“ komentuje situaci nečekaný příchozí a nabídne údajné pachatelce pomoc. V té chvíli ovšem ještě netuší, jak moc se může celá rodinná historie zamotat. Neočekávaný host z roku 1958 je jednou z nejlepších divadelních her Agathy Christie – šokující, plnou překvapivých zvratů, a přitom úspornou a přehlednou. Aby si příběh mohli vychutnat i fanoušci, kteří neměli možnost vidět jej na divadle, přepracoval hru v roce 1999 do románové podoby znalec autorčina díla Charles Osborne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Unexpected Guest , 1999


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neočekávaný host. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (29)

Lenka4
16.11.2023 3 z 5

Divadelní hra má výhodu, že se odvíjí jen dopředu a divák nemá příležitost si zpětně přehrát místa, která se mu v rozuzlení nějak nepozdávají. Kniha tuto příležitost dává. Lze tak odhalit nepřesnosti, kterých by se autorka, pokud by námět pojala jako román, určitě vyvarovala.

Čmeláček
24.05.2023 5 z 5

Paní Agathu Christie mám fakt moc rád, neb píše skvělé detektivky, u kterých se nikdy nenudím :). A proto nepřekvapí, že tato divadelní hra se mi líbila až tak, že zase musím dát pět stars! :)))


85098211
08.08.2022 5 z 5

Přestože se jedná o knihu, kterou napsal Charles Osborne pouze podle hry mé oblíbené autorky, její rukopis se celým případem prolíná od začátku až do konce, který je plný zvratů. Kniha má také výbornou, tajuplnou atmosféru, kterou navozuje (mimo jiné) příchod neočekávaného hosta do domu Warwickových. Tento muž, který o sobě tvrdí, že nedaleko havaroval, se stává téměř přímým svědkem vraždy pána domu, nenáviděného Richarda Warwicka. A sice, když zastihne jeho ženu s pistolí v ruce hned vedle jeho těla. Ta se kromě toho ochotně k činu přizná a cizí návštěvník jí (stejně ochotně) nabídne, že jí pomůže všechno zamaskovat tak, aby jako pachatel přicházel v úvahu někdo úplně jiný... Posléze se v domě objeví i policie a najednou začínají na světlo vycházet nové skutečnosti, které staví na hlavu dokonce i to, co bylo doposud jasné a čemu všichni věřili. Závěr je, jak jsem již psala výše, plný neočekávaných odhalení a já jsem opravdu byla hodně překvapená tím, kdo byl nakonec skutečným pachatelem. Kniha si tedy plný počet určitě zaslouží, já totiž u své oblíbené autorky snad ani jinak hodnotit nemohu :-))).

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Neočekávaný host v seznamech

v Přečtených179x
ve Čtenářské výzvě13x
v Doporučených6x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

Anglie vraždy divadelní hry pomsta

Autoři knihy

Charles Osborne
australská, 1927 - 2017
Agatha Christie
britská, 1890 - 1976