koupit eknihy

Agatha Christie

pseudonymy: Mary Westmacott, Agatha Christie Mallowan

britská, 1890 - 1976, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
3x Hercule Poirot3x Agatha3x vraždy3x Hercule Poirot 2Vražda v Orient-expresu

Autor

Agatha Mary Clarissa Christie (psala také pod pseudonymem Mary Westmacott) byla anglická autorka velmi oblíbených kriminálních a detektivních příběhů, světově nejznámější spisovatelka všech dob. V počtu prodaných knih ji předstihuje jen William Shakespeare. Agatha Christie se narodila v typické... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (75)

Přidat komentář
hoblinabodlina
24. listopadu

vynikající autorka! Naprosto nepřekonatelná

StephenKingje
24. října

Jedna z nejlepších kriminálních autorů všech dob.Má dobré nápady,dobrý styl psaní a naprosto úžasné knížky.Je už sice dlouho mrtvá, ale nikdy na ní nezapomeneme. Na královnu detektivek se taky zapomenout nedá.

Eleanor-ka
01. září

Jedna z nejlepších spisovatelek všech dob. Každé dílo od ní je zaručená kvalita. Nelze pohrdnout.

SaraL
19. srpna

Pro mě není většího autora detektivek než je Agatha.

emma24
25. července

Skoro jsem měla raději slečnu Marplovou, ale Poirot vzešel z ruky Agathy jako král detektivů té doby, co si budeme říkat. Její knihy nehodnotím, možná sem tam nějakou, protože to kvantum přečtených si už ani nepamatuji.

MirijamFrankl
18. června

Dětské detektivky jsem milovala vždy,na druhé stupni jsem přišla na Agathu...a je božská.Krásně se to čte,Poirot je sympatický a zápletky dávají báječný smysl!
Agatha je oparvdová královna zločinu!!!!!!

Atanone
28. dubna

Pro mě královna detektivek.
Dala mi svými knihami pár dobrých rad do života. Například to,že lidé se často chovají v určitých situacích podobně (díky,slečno Marplová) a nebo že i největší lhář nedokáže JEN lhát (díky,pane Poirote)
Pro někoho,jako jsem já,jsou elektronické knihy požehnání. Protože mám ráda své oblíbené knihy po ruce a knihy A.Ch. mám ráda všechny

intelektuálka
03. dubna

Příběhy Hercula Poirota mě vždy zaujmou a také těžko odhalím vraha...

Marika Vanova
30. března

Agatha Christie je prostě královna detektivky, o tom není pochyb. Vrah je vždy někdo jiný, než si myslím. Mám ráda jejího geniálního Hercula Poirota a jeho ztvárnění Davidem Suchetem je příjemný bonus.

japan25
21. února

Tahle žena měla vysoké IQ a to tak že přelstí každého. U vraždy v Orient Expresu jsem u konce nevěřil že by to mohlo dopadnout,tak jak to dopadlo.

zd1
12. února

Úplně souhlasím s ajka91. Mela jsem ji jako povinnou cetbu k maturite a od te doby ji neprestavam cist. Pred tim jsem nikdy tak necetla a ted doslova jen hltam jeji detektivky, nic vic k zivotu de facto nepotrebuji :-D. Po kazde me nadchne. Nikdy netusim, do posledni chvile, kdo by mohl byt vrahem, i kdyz sebe vic premyslim. Opravdu vynikajici, genialni spisovatelka! A to jsem si nikdy nemyslela ze bych za tak kratky cas mohla precist tolik knizek. Vsem nastokrat doporucuji!

ajka91
04. února

Tato spisovatelka pro mne znamená opravdu hodně. Díky ní jsem vlastně začala číst. Je to obdivuhodná a největší autorka detektivek. Její příběhy jsou dokonalé. Vždy žasnu nad tím, jak dokáže utajit vraha do poslední chvíle.

Hana96
07.09.2016

Jedna z mých srdečních záležitostí- řekla bych, že její detektivky jsem přelouskla asi všechny. A všechny mi přijdou naprosto perfektní. Detektivky mám vůbec neraději - tedy jako žánr. A britské zpracování slečny Marplová a Hercula Poirota je špičkové !

iva.gracova
29.08.2016

Vždy, když si jdu koupit novou knihu, odejdu alespoň s jednou "Agathou"... to je moje jistota... a když nevím, do které knihy se pustit, vím, že touto volbou nemůžu nic zkazit...

MarekG
24.07.2016

Myslím, že by mohla být vynikajícím vrahem. Vraždu, kterou by spáchala by nevyřešil ani Poirot a slečna Marplová dohromady.

11hanula
07.06.2016

Agathu miluji. Sbírka jejích knih se mi už pěkně rozrostla. Byla to obdivuhodná žena, velikán v říši detektivek.

Jane007
16.05.2016

Agatha Christie je podle mě nejlepší spisovatelkou detektivek vůbec. Pokaždé žasnu, jakým způsobem popisuje charakter postav a celkově postavy vůbec. Většinou mě zahanbí, když zjistím, že jsem celou dobu fandila vrahovi. Je neskutečné, kolik toho za svůj život zvládla napsat - aspoň mám pořád co číst.

Eleanor-ka
03.03.2016

Přečtením Deseti malých černoušků jsem byla psaním Agathy opravdu uchvácena. Rozhodně plánuji přečíst co nejvíce se od ní dá! :)

kiki11
22.02.2016

Přečetla jsem od ní asi 27 knih, ale stále mě dokáže překvapit nečekaným rozuzlením příběhu. Nejlepší spisovatelka všech dob! :)

Dalda
18.02.2016

Moje nejoblíbenější spisovatelka si mě získala příběhy s Poirotem a románem Deset malých černoušků. Už se těším na další překlady autorčiných knih do češtiny.

zuzana13
17.02.2016

Mám ráda její knihy. Je to moje oblíbená detektivní spisovatelka. Její knihy musím pořád číst.

Teninka
12.02.2016

Dle mého názoru je Agatha Christie jedna z nejlepších autorů detektivek. Přečetla jsem od ní snad všechny knihy a mezi nejlepší patřila kniha Deset malých černoušků. Jestli jste milovníky detektivek a ještě jste od ní nic nečetli, tak Agathu vám doporučuji. A určitě jsou zajímavé postavy jako Hercule Poirot nebo slečna Marplová ... věřte mi, že si je zamilujete :-)

tess.for
27.01.2016

Nejgeniálnější autorka detektivek všech dob, její dílo patří k mým nejoblíbenějším knihám. Stvořitelka jedněch z nejlepších literárních osobností.

26e
17.01.2016

Agátku proste milujem... Veľmi plodná autorka s citom pre jedinečnú atmosféru a psychológiu postáv a schopnosťou čitateľa jednoducho BAVIŤ...a to aj v jej možno nie práve "naj" kusoch...Prečítala som od nej skoro všetko a xkrát som sa k jej dielam vrátila a viem, že xkrát ešte budem... Ja to už mám ako malé deti večerníček :))) ... Veľké poďakovanie a úctu skladám ! :)

natkaf
28.10.2015

Autorka, která mi ukázala kouzlo a napětí detektivek, to, jaké to je číst až dlouho do noci. Pro mě spisovatelka s velkým S, která mě nikdy nepřestane okouzlovat svými dokonalými zápletkami a geniálními rozuzleními.

Mates84
27.10.2015

Agatha Christie je báječná spisovatelka. Je jedno zda jsem její knihy četla před 13 lety nebo teď.Pořád dokáže zaujmout, nadchnout,napnout a hlavně v závěru překvapit :) Líbí se mi její postavy -"obyčejní" lidé u kterých dokáže perfektně popsat všechny jejich kladné i záporné vlastnosti, které se v průběhu let v podstatě nemění, takže její knihy jsou prostě nadčasové.
Je to prostě PANÍ SPISOVATELKA a právem označována KRÁLOVNOU DETEKTIVEK.

MarekG
14.06.2015

Pro mě to je a vždy bude nejlepší spisovatelka všech dob.

Iva B.
25.05.2015

Agatha Christie to je pro mě láska na celý život!! Miluju její knihy. Hercule Poirot nebo slečna Marplová mě ještě nikdy nezklamali.

Rade
24.05.2015

Proč mám ráda Agathu Christie? Protože její detektivky jsou… možná to zní divně – pohodové. Ač občas strašidelné, nikdy kruté, logika vyústění jejích příběhů je vždy matematicky přesná, byť někdy její postavy podléhají lehce naivní, ale přesto sympatické schematičnosti… Úžasná oddechovka.
A jako třešnička na dortu můj oblíbenec Hercule Poirot s perfektně fungujícími šedými buňkami…

tornádotů
17.05.2015

Tady také není co dodat.Škoda,že už nic nenapíše.