Agatha Christie

Mary Westmacott, Agatha Christie Mallowan pseudonymy

britská, 1890 - 1976 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

3x Hercule Poirot 5

3x Hercule Poirot 5 - Agatha Christie

Vrah řádící mezi archeology, v zubařské ordinaci či u nevidomé dámy – trojice případů opět prověří malé šedé buňky slavného belgického detektiva Hercula Poirota. Ve Vražd... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 145 knih

Komentáře (91)

Přidat komentář
u_marketa
25.10.2019

Její knihy nejsou zbytečně dlouhé, a přitom se do nich vejde tolik elegantních anglických způsobů. Dneska jsou všechny detektivky brutální, předhání se v nechutnostech a výběru psychických poruch, kterými vrazi trpí. Tohle je jiná káva, nebo spíš čaj.

Péťa1950
31.08.2019

Královna detektivek. I její život byl chvíli detektivka.

postrach
06.06.2019

Tuto autorku jsem si oblíbila protože napsala do útlích knih hodně.Oddechovky u kávy a čaje před spaním........

andrii24
05.05.2019

Báječná dáma s perem v ruce. Když jej smočí do kalamáře, písmenka, věty, odstavce se zarývají, dle rafinovaného vzorce, do sněhobílého papíru tak silně, tak hluboce, že vzápětí se po něm krev rozteče. "Hitchcock" v kruzích literárních zaměstná naši mysl po čase, po částech, neboť trochu je té "pavučiny," černoty a spiklenecké fantazie v duši každého jedince.

Greenfingers
26.03.2019

Když slyším slovo detektivka, má první asociace je Agatha Christie. Za léta co jsem jejím obdivovatelem se mně podařilo shromáždit téměř úplnou sbírku jejich děl. Miluji především knížky s Hercule Poirotem, ale neméně se mně líbí i slečna Marplová. Co k tomu ještě dodat? Ty malé šedé buňky mozkové jsou opravdu, ale opravdu úžasné a geniální.

CleoXandra
14.02.2019

Na šedé buňky mozkové Hercula Poirota prostě nejde zapomenout ...

Lessana
29.01.2019

Hoci moja mama je autorkinou veľkou obdivovateľkou a má od nej doma všetky jej knihy (aj ich filmové spracovania), ja som sa udala úplne iným smerom. Nemôžem si pomôcť - nedá mi neporovnať Agathin štýl/prístup s Doylovým (mojím obľúbencom). A tu som prišla na zaujímavú vec - Christie často popisuje z 95 % vraždy/zločiny (+ nejaké to psychologické pozadie motívov) a 5 % tvorí tzv. rozuzlenie. U Doyla je 5 % vražda/zločin (a občas ani nie) a 95 % Holmesov postup pri objavovaní motívu vraha/zločinca. Zrejme preto mi je Doyle bližší. Tá Agathina krvilačnosť nenašla živnú pôdu v mojej citlivej duši.
Ďalej - u Doyla nenájdeme texty písané len pre texty, nejde po ruke čitateľom, žiadna grafománia sa nekoná. Z jeho detektívnych príbehov nejde nikdy zlý ani ťaživý pocit. Čo sa o príbehoch Christie povedať nedá...

8635Izzy
17.01.2019

Nejgeniálnější autorka všech dob. Na jejích knihách mě baví dvě věci:
1. jsou malé, tudíž skladné a hodí se na cesty
2. jsou pokaždé jiné a nikdy se neopakují
A věřte nebo ne, tyhle dvě věci jen tak u někoho nenajdete.

1