Agatha Christie

Mary Westmacott, Agatha Christie Mallowan · pseudonymy

britská, 1890 - 1976

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Obrův chléb

Obrův chléb - Agatha Christie

V tomto strhujícím románu královny detektivek je hlavní postavou Vernon Deyre - citlivý a brilantní hudebník, dokonce génius, ale trýzněný a poháněný silami, kterým ani o... detail knihy

Komentáře (95)

jprst
jprst
25.04.2022

Četba autorčiných knih mi jako příznivci klasických anglických detektivek přinese vždy příjemný zážitek, samozřejmě někdy menší, někdy větší, ale ještě jsem nenarazil na autorčinu knihu, která by mne zklamala.

felia
felia
27.11.2021

Já jsem od paní Agathy přečetl vše, co u nás vyšlo. Líbí se mi více slečna Marplová, ale i Poirot je skvělý


knihomolka1197
knihomolka1197
17.04.2021

Agatha Christie je jediná zahraniční autorka detektivek, kterou čtu. Její knihy v sobě mají něco geniálního. Není divu, že jí patří titul "královna detektivek".

EvikU.
EvikU.
26.01.2021

Ač jsem si myslela, že tuhle autorku nemůžu mít v oblíbených, vždyť je proti mě stará. Nebo ještě jinak, zemřela než já se vůbec narodila. Její knihy se mi nebudou líbit. Opak je pravdou a jak moc jsem se mýlila. Všechny tři knihy které jsem od ní četla byly do čtenářské výzvy a tímto moc děkuji autorce i tomuto webu a vlastně všem čtenářům, kteří mě tu inspirují, jaké knihy mám číst. A není to tak, že stará kniha, špatná kniha. Vím určitě, že si od této autorky čas od času přečtu i další knihy.

TaLu
TaLu
26.10.2020

Královna detektivek - a myslím, že ji tento titul hned tak někdo nevezme....pokud vůbec někdy někdo !

Aligator805
Aligator805
19.08.2020

Knihy této dámy jsou velice čtivé. Dokonalé zápletky bez potoků krve a brutality. Mám velmi ráda slečnu Marplovou i šedé buňky H. Poirota. Velmi milé čtení na deštivý den.

Margherita_N
Margherita_N
25.10.2019

Její knihy nejsou zbytečně dlouhé, a přitom se do nich vejde tolik elegantních anglických způsobů. Dneska jsou všechny detektivky brutální, předhání se v nechutnostech a výběru psychických poruch, kterými vrazi trpí. Tohle je jiná káva, nebo spíš čaj.

Péťa1950
Péťa1950
31.08.2019

Královna detektivek. I její život byl chvíli detektivka.

postrach
postrach
06.06.2019

Tuto autorku jsem si oblíbila protože napsala do útlích knih hodně.Oddechovky u kávy a čaje před spaním........

andrii24
andrii24
05.05.2019

Báječná dáma s perem v ruce. Když jej smočí do kalamáře, písmenka, věty, odstavce se zarývají, dle rafinovaného vzorce, do sněhobílého papíru tak silně, tak hluboce, že vzápětí se po něm krev rozteče. "Hitchcock" v kruzích literárních zaměstná naši mysl po čase, po částech, neboť trochu je té "pavučiny," černoty a spiklenecké fantazie v duši každého jedince.

Greenfingers
Greenfingers
26.03.2019

Když slyším slovo detektivka, má první asociace je Agatha Christie. Za léta co jsem jejím obdivovatelem se mně podařilo shromáždit téměř úplnou sbírku jejich děl. Miluji především knížky s Hercule Poirotem, ale neméně se mně líbí i slečna Marplová. Co k tomu ještě dodat? Ty malé šedé buňky mozkové jsou opravdu, ale opravdu úžasné a geniální.

CleoXandra
CleoXandra
14.02.2019

Na šedé buňky mozkové Hercula Poirota prostě nejde zapomenout ...

Lessana
Lessana
29.01.2019

Hoci moja mama je autorkinou veľkou obdivovateľkou a má od nej doma všetky jej knihy (aj ich filmové spracovania), ja som sa udala úplne iným smerom. Nemôžem si pomôcť - nedá mi neporovnať Agathin štýl/prístup s Doylovým (mojím obľúbencom). A tu som prišla na zaujímavú vec - Christie často popisuje z 95 % vraždy/zločiny (+ nejaké to psychologické pozadie motívov) a 5 % tvorí tzv. rozuzlenie. U Doyla je 5 % vražda/zločin (a občas ani nie) a 95 % Holmesov postup pri objavovaní motívu vraha/zločinca. Zrejme preto mi je Doyle bližší. Tá Agathina krvilačnosť nenašla živnú pôdu v mojej citlivej duši.
Ďalej - u Doyla nenájdeme texty písané len pre texty, nejde po ruke čitateľom, žiadna grafománia sa nekoná. Z jeho detektívnych príbehov nejde nikdy zlý ani ťaživý pocit. Čo sa o príbehoch Christie povedať nedá...

8635Izzy
8635Izzy
17.01.2019

Nejgeniálnější autorka všech dob. Na jejích knihách mě baví dvě věci:
1. jsou malé, tudíž skladné a hodí se na cesty
2. jsou pokaždé jiné a nikdy se neopakují
A věřte nebo ne, tyhle dvě věci jen tak u někoho nenajdete.

Medunka041
Medunka041
16.12.2018

Mám ráda styl psaní Agathy Christie. Nepotřebuje 500 stran k tomu, aby napsala knihu. Její knihy miluji proto, že v nich nenajdu jediné sprosté slovo a k tomu, aby se našel vrah je potřeba důvtipu a šedých buněk mozkových. Žádné DNA za dvě hodiny a podobné věci.

Kuža007
Kuža007
12.11.2018

Dle mého názoru nejlepší spisovatelka detektivek. Její Poirotovky jsou nezapomenutelné a vždy je chuť si nějakou přečíst. Místo sáhodlouhých popisů věnuje Agatha Christie hlavní svou pozornost svým dialogům, které je radost číst.

Alinka2
Alinka2
09.11.2018

Snad jediná spisovatelka v historii, která je stále tak populární a oblíbená (pořád se točí filmy podle jejích knížek) a čtivá. Pokaždé, když čtu její knihy, říkám si, že snad není možné, aby někdo mohl vymyslet tak dokonale propracované a naplánované vraždy, musela to být velice velice chytrá žena.

Markusak
Markusak
07.11.2018

Agatha Christie ukázala vrata do úplně jiného stylu psaní detektivek. Skrývání vraha na poslední chvíli se vedlo na jedničku. Genialita, které se skrývala v její hlavě, je fenomenální. Kvůli ním jsem našel smysl, proč číst knihy. Myslím si, že Agatha Christie musela dát neobyčejně velkou inspiraci všem spisovatelům. Dokáže zamotat hlavu nejednomu čtenáři.

Val
Val
05.11.2018

Úžasná dáma, díky které jsem objevila kouzlo detektivek . Miluju její knihy , její " hlavní detektivy" a filmy podle jejich knih natočené. Díky Agatho :-)

Gweny
Gweny
06.09.2018

Jediná autorka detektivek, která mě dokázala naprosto pohltit a nadchnout. To, že se pomalu do posledních řádků člověk domnívá, že ví, kdo je vrah a pak najednou přijde na to, jak hluboce se mýlil, skýtá neskutečné zážitky z čtení. Klobouk dolů před její prací, smyslností pro detaily apod.

Markusak
Markusak
29.08.2018

Agatha umí psát. Ve většinu detektivek skrývá vraha(zločince) na poslední chvíli a uhádnout(rozluštit) kdo je vrah je prakticky nemožné. Naprosto nechápu jak to dokázala. Pochopil bych kdyby se jí něco takového povedlo třeba jenom ve dvou knížek, ale jí se to povedlo ve všech skrýt vraha jak to jen bylo možné. Nejvíce doporučuji jako první knížku přečíst Záhada na zámku Styles a pak pokračování Vražda na golfovém hřišti (ikdyž je o něco horší). ALE VŠEM DOPORUČUJI PŘEČÍST DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ, PROTOŽE NĚCO TAKOVÉHO SE POVEDE JEDNOU ZA MILION LET!

The.beth
The.beth
17.02.2018

Jaká je nejlepší kniha, co jste od ní četli?

hoblinabodlina
hoblinabodlina
24.11.2017

vynikající autorka! Naprosto nepřekonatelná

Eleanor-ka
Eleanor-ka
01.09.2017

Jedna z nejlepších spisovatelek všech dob. Každé dílo od ní je zaručená kvalita. Nelze pohrdnout.

SaraL
SaraL
19.08.2017

Pro mě není většího autora detektivek než je Agatha.

emma24
emma24
25.07.2017

Skoro jsem měla raději slečnu Marplovou, ale Poirot vzešel z ruky Agathy jako král detektivů té doby, co si budeme říkat. Její knihy nehodnotím, možná sem tam nějakou, protože to kvantum přečtených si už ani nepamatuji.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
18.06.2017

Dětské detektivky jsem milovala vždy,na druhé stupni jsem přišla na Agathu...a je božská.Krásně se to čte,Poirot je sympatický a zápletky dávají báječný smysl!
Agatha je oparvdová královna zločinu!!!!!!

Atanone
Atanone
28.04.2017

Pro mě královna detektivek.
Dala mi svými knihami pár dobrých rad do života. Například to,že lidé se často chovají v určitých situacích podobně (díky,slečno Marplová) a nebo že i největší lhář nedokáže JEN lhát (díky,pane Poirote)
Pro někoho,jako jsem já,jsou elektronické knihy požehnání. Protože mám ráda své oblíbené knihy po ruce a knihy A.Ch. mám ráda všechny

intelektuálka
intelektuálka
03.04.2017

Příběhy Hercula Poirota mě vždy zaujmou a také těžko odhalím vraha...

Marika Vanova
Marika Vanova
30.03.2017

Agatha Christie je prostě královna detektivky, o tom není pochyb. Vrah je vždy někdo jiný, než si myslím. Mám ráda jejího geniálního Hercula Poirota a jeho ztvárnění Davidem Suchetem je příjemný bonus.