Záhada na zámku Styles

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/big_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4.31195
Série:

Hercule Poirot 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Mysterious Affair at Styles, 1920


více info...
Nahrávám...

Komentáře (186)

Kniha Záhada na zámku Styles

Čmeláček
05. června

Vynikající kniha, vůbec bych nepoznal, že to byla prvotina paní Agathy :). A rád bych se na zámek Styles podíval, kdyby to šlo :))).

willy9203
30. května

Chtěl bych mít schopnost napsat takovouto prvotinu. Vynikající detektivka, v níž se přesouvá podezření z jedné osoby na druhou a finále docela překvapí – pokud jste ovšem neviděli již asi desetkrát filmové zpracování s Davidem Suchetem :-).


Booklice
07. dubna

Měla jsem chuť na další detektivku od Agathy Christie, a tak jsem sáhla po Záhadě na zámku Styles. Později jsem se dozvěděla, že je to autorčina prvotina. Kniha se mi proto líbila i z důvodu, že je to seznámení s Poirotem. Co se týče děje, vůbec bych neřekla, že je to její první dílo, protože kniha je napsána velice dobře a splňuje přesně mé požadavky na skvělou detektivku. Od začátku nevíte koho podezřívat a nevěříte vlastně vůbec nikomu až do konečného setkání všech, kdy Poirot začne vysvětlovat...

Booky84
03. dubna

Skvělá detektivka, kterou nejde odložit a vy prostě musíte vědět, kdo je ten vrah a postupně podezíráte úplně všechny a stejně nepřijdete na to, jak se to vše stalo a při rozuzlení knihy Vám spadne brada.

PREBURDA
03. dubna

Detektivky Agathy Christie, je záruka dobrého čtení. Při čtení detektivek s H. Poirotem si zároveň představuji zfilmované tyto příběhy, kde H. Poirota bravůrně ztvárnil herec David Suchet. Je naprosto identický jako v knihách.

terimila
03. února

Dobré to je, ale fantastické to není. Už kdysi jsem četla a naprosto jsem zapomněla, oč tam šlo, natožpak kdo vraždil... takže tím to přichází o možnost pěti hvězd, ty dělají nezapomenutelné konce :-) Ale bylo to dobré, hodně dobré. Poirot se uvedl zajímavě, i když drobátko přechyrale, víc mi sedí jeho pokornější poloha v samotném závěru série... a Hastings je takový ten laskavý trubka s nohama na zemi, kterého snad nelze nemít rád.Obyvatelé zámku se chovají tak roztomile blbě, že je člověk podezírá všecky a přitom si přeje, aby to tenhle či onen nebyl. Závěrečné rozuzlení je celkem překvapivé. Prostě standardní vysoká úroveň paní A.

aninaji
01. února

První případ Hercula Poirota mě moc mile překvapil! Čekala bych, že ve své prvotině se i taková autorka jako Agatha Christie bude ještě trochu hledat, ale chyba lávky. Má to všechno, na co jsme v jejích knihách zvyklí - promyšlenou zápletku, atraktivní prostředí a hlavně detektiva se specifickým vzhledem, způsobem vyšetřování i móresy.
Přestože byla kniha napsána před více než 100 lety, vůbec to není znát. Chytne vás a nepustí, dokud nezjistíte jak se to všechno seběhlo. Agatha Christie byla opravdu mistr svého řemesla.

Mirin1349
31. ledna

Dokonale promyšlené, famózně napsané, geniálně odvyprávěné. Agatha Christie je moje oblíbená autorka, a i tato kniha mě nezklamala. Knihy ze série s Herculem čtu na přeskáčku a jsem tedy ráda, že znám už i začátek série.

1 ...