Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/bmid_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4 1335 211

Hercule Poirot série

< 1. díl >

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Mysterious Affair at Styles , 1920


více info...

Komentáře (211)


Emik87
Emik87
13.02.2024 5 z 5

Skvělý příběh, dokonalá zápletka, perfektní odhalení pachatele. Za mě jedna z nejlepších Agathiných knížek.

pepa4081
pepa4081
27.01.2024 4 z 5

Výborná detektivka. Velmi dobře se četla.
Velmi uspokojivé.


katallinka
katallinka
30.09.2023 4 z 5

Mám tyhle klasické detektivky moc ráda a Hercule Poirot je sázka na jistotu. Skvělý a napínavý příběh!

Malinka777
Malinka777
21.08.2023 5 z 5

Napínavé, prostě skvělé.

oleg121
oleg121
23.07.2023 4 z 5

Klasická kvalitná Poirotovka, ktorej hlavným neduhom sú- tak ako pri mnohých ďalších príbehoch od Agathy Christie- príliš veľké množstvo postáv a prílišná prekombinovanosť.

PPardinio
PPardinio
17.07.2023 4 z 5

ZÁHADA ZÁMKU STYLES je prvotina od A.Christie, ale pro mě jde již o 33.knížku, kde se setkávám s tvorbou královny detektivek. H.Poirot a A.Hastings mají vše pevně v rukách, ale občas malinko pochybuji o skládání důkazů k odhalení vraha. Jinak je zde ale vše, co mám na knížkách od autorky rád - anglický venkov, šlechtické sídlo, služebnictvo, čaj, rozhovory, dedukce a snaha si hrát s motivy vraždy. Lepší 4*

Nunynka
Nunynka
28.06.2023 5 z 5

Miluju Hercula už od malička,kdy jsem se s tátou dívala na vynikajícího Davida Sucheta coby Hercula Poirota. A kniha,ta je samozřejmě milionkrát lepší a propracovanější. Agatha patří k mým srdcovkám a vždy se k ní budu velmi ráda vracet.

Jiruka Kareru
Jiruka Kareru
27.06.2023 5 z 5

Famózní. Detektivní příběhy H. Poirota mám nakoukané z televize, Suchet jej zahrál skvěle. Konečně jsem se dostal k jejich předloze. Dílo p. Christie je skvělé. Krásné uvedení do této série.

martiline
martiline
18.05.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Agathy Christie ... Já si kdysi ve studentských letech půjčila nějakou detektivku, ale nedočetla, zdálo se mi složité pamatovat si jména, postavy, u toho přemýšlet ...
Ale teď když tak znám Hercule Poirota z filmového zpracování - teď jsem si doslova užívala každou větu.
Fenomenální ... nemám jiných slov a moc se těším, co dalšího si od A. Christie přečtu ... :-)

Mi-šu-le
Mi-šu-le
15.03.2023 4 z 5

Na to, že je to A. CH. první detektivka, je to super čtení. Na druhou stranu nutno podotknout, že další případy jsou promyšlenější. Někdy se mi příběh zdál takový nepřehledný nebo snad krkolomný. Ale jistě stojí za přečtení.
Možná by stálo za to, přečíst knihy postupně tak, jak byly napsány. Tam by se dalo krásně sledovat zlepšování a promyšlenost zločinů a příběhů jako takových. Ale to už je pozdě.

Aligator805
Aligator805
01.03.2023 5 z 5

Opět skvělé. Nic není takové jak se na první pohled zdá. Vše zamotané a jediný kdo zvládne vše vyřešit je Hercule Poirot.

drakamena
drakamena
14.02.2023 4 z 5

Skvělá detektivka, navíc skvěle načtená panem Medunou. Její poslech stál vskutku za to a odhalení vraha bylo nanejvýš překvapivé. Ačkoli je tato kniha velmi stará, zfilmovanou jsem ji nikdy neviděla, takže pro mě bylo rozřešení opravdu něčím novým. Velká spokojenost.

nevimcoctu
nevimcoctu
07.02.2023 3 z 5

Určitě jsem už od paní Christie měla tu čest číst lepší knihy - tenhle specifický příběh mě místy ztrácel a chvílemi přestával zajímat. Co musím ocenit je krásně vykreslený vztah mezi Hastingsem a Poirotem, tím spíš, že jde o knihu první. Humor na jedničku.

Lena79
Lena79
12.01.2023 5 z 5

Ihned v 1. kapitole jsem se ztratila v postavách. Ale to nic neubírá na kvalitě celého díla.
Však ho také psala královna detektivek. A napsala ho skvěle, protože ačkoliv jsem měla tip na pachatele, byla jsem vedle jak ta jedle. A to je zárukou kvalitní klasické detektivky.

Pavlina50
Pavlina50
09.12.2022 3 z 5

Detektivka z doby, kdy pro vyšetření zločinu a usvědčení pachatele ještě nebylo rozhodující žádné DNA, ale stačily náhodná slova, výrazy tváře a další drobné detaily, jako třeba jeden chybějící hrníček a podobně.
Zamotaná vražda, prostředí britské aristokracie, velká rodina a její složité vztahy, z čehož pramení dostatek podezřelých, a závěrečné rozuzlení při účasti téměř všech postav, které se knihou mihly - klasická šablona, kterou si Agatha Christie vytvořila a používala téměř ve všech svých detektivkách.
Je to naprostý opak k dnešním krimi, kde je spousta (někdy až zbytečné) akce a minimum konverzace. Tato klasika staví vše naopak téměř výhradně na dialozích, akce se tu téměř najít nedá.
Agatha uměla psát čtivě, i přes stáří knihy jazyk nevyznívá nijak zvlášť archaicky, umím pochopit to velké množství jejích obdivovatelů.
Občas po nějaké knize od této slavné autorky také sáhnu, ale opravdu spíš jen sem tam. Daleko víc bližší jsou mi přece jenom ty knihy soudobé.
Bylo to takové……asi dobré.
Tři hvězdy.

Sandik
Sandik
27.11.2022 4 z 5

Na knize je znát že to Aghatina prvotina i to jak moc je ovlivněna A. C. Doylem a konkétně například jeho Psem Baskervillským. Shodná já je samozřejmě nejen kulisa anglického venkovského šlechtického sídla, ale především to že příběh vypráví "doktor Watson", který se současně snaží i velmi neúspěšně vyšetřovat. Pro změnu v jiných Watsonových příbězích Sherlocka Holmese najdeme zase formuli, podle níž Watson své příběhy píše proto aby "vyvrátil nejrůznější fámy, které se před časem kolem celého příběhu vyrojily". Co u Doyla naopak nenalezneme a co je pro změnu zcela typické pro Agathu Christie, to je značná komplikovanost (a tedy v zásadě i nepravděpodobnost) celého příběhu. Vymyšlené je to ovšem skutečně výborně a sympatické je i to, že Poirot je zde už vystižen jako zcela hotová literární postava. Celkový dojem: 80%

HadleysHope
HadleysHope
01.11.2022 5 z 5

Miluji když je vše propracované, vtipné a logické. Moje první seznámení s Herculem Poirotem a hned jsem totálně nabažen po dalších případech. Tohle je skoro geniálně vymyšlené a do podslední chvíle skoro neprůstřelné. Uhádnout vraha předem je opravdu velký oříšel.

munka
munka
30.10.2022 5 z 5

Neodolala som a musela som prečítať aj prvý prípad Hercula Poirota. Bola som zvedavá ako sa to začalo a nesklamala som sa. Super čítanie.

Sova15
Sova15
21.10.2022 5 z 5

Přesně - Agata Christie nikdy nezklame. Hastigse mi taky bylo někdy líto, ale byl to jeho první případ s Poirotem, a ten je stále svůj. Pracují mu šedé buňky mozkové naplno. Knížku jsem poslouchala na CD, takže postavy ke mě vstupovaly domů a strávily se mnou pár hodin.

Hakate
Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.