Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29093/hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4.3648

Hercule Poirot (1.)

The Mysterious Affair at Styles (1920)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

stepanka000
včera

Díky výzvě jsem se vrátila k osvědčené klasice. A bylo to bezva!

Galadwen

Čtivé, ale na můj vkus trochu překombinované a hodně málo zřetelnějších stop, kterých by se čtenář mohl "chytit". Rozřešení mi kvůli tomu přišlo maličko jako deus ex machina. Možná jsem nečetla dost pozorně.

Le Chat

Opravdu povedená detektivka, Hercule Poirot nikdy nezklame. :-) Doporučuji i filmové zpracování s Davidem Suchetem.

Arsi

Poirot je prostě klasika. Docela zamotaný příběh a hlavně - netečou tam potoky krve. Agatha Christie byla a je stále "královna detektivek".

vnimat_Krasu

Jsou knížky, co mají skvělou formu, a pak jsou ty, co mají super obsah.
Skvělý jsou ty, co mají obojí.
A úchvatný jsou ty, u kterých si přes dokonalej obsah formy ani nevšimnete.
Jako Záhada na zámku Styles.
Mon ami.

dom.ini

Já jsem velká Poirotova fanynka. Příběhy mají atmosféru, výborně se čtou a ani tento nebyl výjimkou, i když se mi zdál zamotanější ež některé jiné. Vím, že to rozhodně není čtení pro každého, ale já mám Hercula Poirota jak odpočinkové čtení moc ráda.

david5746

Klasická Agatha, klasický Poirot. Příběh je sice zamotaný, ale dávkovaný přesně tak, aby se to četlo jedním dechem. Velká spokojenost.

Zdenas5

Po záplavě drsných severských detektivek jsem kvůli výzvě sáhla po klasice. Přestože knihy autorky jsem měla před lety velmi ráda, měla jsem strach, že se nezačtu, ale byla jsem mile překvapena. Paní Agatha dovede čtenáře udržet v napětí i bez potoků krve, její knihy osloví i dnešního zmlsaného čtenáře.

Markusak

První případ Hercula Poirot a hned první případ pořádně zamotaný! Úžasně se povedlo schovat vraha na poslední chvíli. Měl jsem dojem, že vraha znám a hned se objevil důkaz, který změnil všechen můj názor. Určitě doporučuji všem co chtějí začíst číst detektivky nebo všeobecně knihy od Agathy Christie.

ctenarkaEva

Kniha napsaná téměř před 100 lety. Obdivuhodná Agatha Christie, ta mě nikdy nezklame. Čtivý příběh, zajímavé prostředí starého panství, napětí až do konce.

davidurban1973

Ctive, zajímavé.

Nikolas0311

První případ slavného detektiva Hercula Poirota!

cukrovka

Příjemné čtení a výborná kvalita příběhu jaká se dá od Agathy Christe očekávat.

haWranka

Nikdy jsem neměla ráda seriálovou postavu Poirota. Ale říkala jsem si, že mi třeba nesedí ten herec, že knižní postava může být úplně jiná. No, byla jiná. Vadila mi ještě mnohem víc. Případ jako takový mi přišel zbytečně překombinovaný, jeho řešení kostrbaté... Mám opravdu ráda detektivky, ale abych pravdu řekla, tahle mě nijak nezaujala, dokonce jsem se nudila. Nevím nevím, jestli ještě někdy po A. Christie sáhnu, protože první knižní setkání s ní mě dost odradilo.

Prateri

Za Záhadou na zámku Styles vyslala paní Agatha do světa detektiva malého vzrůstu, ale s geniálním mozkem, který už téměř sto let baví čtenáře dedukcemi a svým talentem dopadat pachatele. A doufám, že za dalších sto let Hercule Poirot a Agatha Christie budou lákat čtenáře na své "šedé buňky mozkové". Moc to přeju jim i budoucím milovníkům literatury.

Belatris

První knižní případ Hercula Poirota se stal mým prvním přečteným a vychutnaným Poirotem vůbec, přestože už jsem čtenářsky rozhodně ve středním věku. Po knize jsem sáhla v naději, že si odpočinu od knih, které číst z různých důvodů musím, a toto bude můj únik a vzdor. A dobře jsem udělala. Styl madam Agathy není nijak ornamentální, jen velmi výjimečně se objevují metafory (najednou se zvedl vítr, jako by opodál by oddechoval obr). Hastingsovo vyprávění je na mnoha místech vtipné tím, jak musí Poirotovi hrát onoho hloupějšího parťáka, na kterého se mohou čtenáři navázat. Nedivím se, že postava Poirota si získala tak nesmírnou popularitu. Správná míra výstřednosti, bryskní myšlení, obdivuhodný cit pro detail a velmi specifický styl vyjadřování. Velmi dobře, madam Christie.
Děj se beze zbytku týká vyšetřování. Postupné odhalování podezřelých, zavrhování teorií a opětovná revize zavržených scénářů - to byl přesně ten zábavný odpočinek, po kterém jsem toužila.

Úplně první případ Hercula Poirota - a hned taková skvělá zápletka! Příběh je velmi dobře vystavěný, nechybí mu napětí a samozřejmě ani překvapivé rozuzlení právě díky geniálnímu Poirotovi. A i když znám tuto knihu velmi dobře (poslouchala jsem ji dvakrát jako audio), stále mě dokáže její autorka vtáhnout do příběhu tak silně, že nevidím, ani neslyším :-).

agatha2
29.12.2017

Úplně první poirotův příběh, četla jsem ho již poněkolikáté a vždy v něm objevím něco nového. Já prostě Agathu miluju a jak se říká, pravá láska je na celý život a u mě trvá již třicet let. Nikdy se nepřestanu obdivovat genialitě a preciznosti, s jakou tato paní spisovatelka vystaví dějovou linku příběhu, jak vše krásně do sebe zapadá, bez zpytečných vulgarit a násilností. Jedná se o poctivou detektivku. Mám ráda i dnešní thrillery plné krve, násilí, sériových vrahů, mám ráda i severskou krimi, kdy si člověk kolikrát říká, to snad ani není možné, jak někdo dokáže napsat takovou zvrácenost. A o to více se vždy těším na návrat do staré dobré agathovské Anglie. Ta mě nikdy nezklame.

mahdal
20.12.2017

Krásná detektivka. Jak maličkosti pomůžou k tomu, aby byl odhalen vrah! Trošku jsem se zamotával ve jménech, nějak jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil, ale to nic nemění na věci, že detektivka byla jak má být.

Květ
19.12.2017

Detektivka jak má být, krásně zašmodrchaná, pro procvičení šedé kůry mozkové :)

Chesterton
18.12.2017

Já naopak moc nikdy Agathu nečetla:( Mám nakoukáno mnoho televizních dílů a teď se pomalu začínám vracet k literárních předlohách :) Nádhera a čiré potěšení! Ve srovnání se některými severskými detektivkami jasně vítězí;)

Jizi
12.12.2017

Po všem tom pseudobestsellerovém, rádobythrillerovém balastu, na nějž jsem měla v poslední době při poslechu audioknih smůlu, byla Agatha jako pohlazení - a myslím skutečné pohlazení, ne to řemdihem.
Takhle má totiž, vážení, vypadat audio-detektivka. Napínavá, zábavná, inteligentní. Když k tomu navíc připočtete naprosto bezchybnou interpretaci Jaromíra Meduny, vyjde vám perfektní oddychová záležitost.

ddkk
06.12.2017

Výtečné! Znovu jsem se vrátila k Herculovi P. , a toto je první kniha, v níž se zjevil...Příběh je dle očekávání skvělý, moc se mi líbil. Shodou okolností jsem viděla i příslušný díl britského seriálu, který - opět dle očekávání - je stejně dobrý jako kniha. Kupodivu však nebyl uveden jako úplně první epizoda a tak trochu mimo mísu se bez jakéhokoli vysvětlení ve 2. nebo 3. řadě skutečně jakoby poprvé objevil...nicméně, na dobré podívané to nic nemění. Za pět.

Jessica007
18.11.2017

Moc hezká klasická detektivka. Agathu Christie měla moc ráda už moje babička, vášnivá čtenářka detektivek.

Aymira
31.10.2017

Moje první setkání s Paní Spisovatelkou. Jde o klasickou detektivku odehrávající se na venkovském zámku v Anglii, kde dojde ke zločinu a podezřelí jsou až do konce prakticky všichni. Poirot svým jedinečným způsobem rozplétá události osudného dne, až se nakonec vše propojí a skutečný pachatel je odhalen. Velmi povedené dílo, i když na konci je třeba se na čtení zcela soustředit, aby čtenář stíhal držet nit, protože vše je detektivem vysvětleno do nejmenších detailů.

tomaserd
15.09.2017

Velmi pěkná kniha :) 1 případ Hercula Poirota a byl velmi povedený hodně doporučuji :)

Shui-Xian
28.04.2017

Pěkné seznámení s Poirotem. Myslím, že už v samém začátku ho Agatha Christie představila v sympatickém světle a snadno si zajistila čtenáře pro své další knihy s šarmantním Belgičanem...
Zápletka sama má výborný spád a potěší svojí promyšleností. Popravdě, místy pro mě bylo obtížné všechny linie případu sledovat a vyvozovat z nich - je skvělé, že rozuzlení bylo tak podrobné, že by je pochopil i méně důvtipný divák než Hastings. :-)
((Mimochodem, často jsem se usmívala nad tím, že ze seriálu znám Poirota (v podání D. Sucheta) jako decentního elegána, usazeného kousek za hranicí středního věku. Tady, v knize, je sice Poirot údajně stařík, nicméně projevy a břitkost uvažování ho vykreslují více jako excentrického dandyho. Baví mě to a podobu, kterou mu Agatha Christie dala, si užívám - zvlášť v kontrastu k Hastingsovi, jenž se mi místy jeví usedleji než jeho přítel Poirot.))
Ve výsledku mě drobně zklamala právě jen ona techničnost. Nezbylo místo pro sebemenší nejasnost, tajemství či záhadu. Od detektivky trochu nezřetelné záhadnosti očekávám a nemyslím, že vše musí být detailně odhaleno - zvlášť, pokud jde o titul se záhadou v názvu. ;-) To je ovšem už jen otázka mého přijetí, nikoliv nedostatek v autorčině textu...

ThrisaManx
22.04.2017

Má první kniha s Poirotem, kterou si mě Agatha naprosto získala. Skvělá!

misha006
23.03.2017

První kniha s Poirotem a zároveň se potkáva s Hastingsem. Není potřeba víc dodávat.

marta0912
06.02.2017

Poslouchala jsem jako audioknihu a nemohla jsem se odtrhnout. Aghatu Christie miluji asi ve všech verzích.