Záhada na zámku Styles

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4.31022

Hercule Poirot 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles, 1920

Kniha Záhada na zámku Styles

pydla

(+ SPOILER) Agátha Christie má nejčastěji jako prostředek vraždy jed. Ani v tomto případě tomu není jinak. Detektiv Poirot, už je zde za staršího pána důchodového věku, poněkud legračního a zmateného, ale aby ke konci knihy břitkou inteligencí rozklíčoval zamotanou vraždu. Čtení příjemné, chvílemi však nevíte co se děje a kde jste. Prostě Hercule Poirot.

Didi15

Určitě dočtu všechny knihy od paní spisovatelky. Moc mě to bavilo a rozhodně víc než film či seriál . A moc mě baví zde vyobrazený Poirot :) Vraha jsem odhalila na půl a moc se těším na další nějaký díl .

Marthas

Po cca 15 letech jsem si dala re-reading této detektivky: prvního dílu série od mojí z dětských let oblíbené autorky. Nezklamala. Sice jsem se sem tam hůře orientovala, ale to nepřikládám za vinu autorce, ale spíše své hlavě. Další díly si určitě také zopáknu, hezky po pořadě. Prostor pro navýšení jsem si nechala. Stará dobrá Anglie z toho přímo dýchá.
první vydání z roku 2001 od KK

namornice

Kapitán britské armády Arthur Hastings byl na frontě raněn a rekonvalescenci tráví na zámku Styles, v rodinném sídle Cavendishových. Majitelka panství, Lady Ingelthorpová, se nedávno znovu provdala. Manžela nekriticky miluje, zbytek rodiny ho ale nesnáší.  Krátce na to, co Hastings na procházce potká svého dávného přítele Hercula Poirota, dojde na zámku k tragédii: Lady Ingelthorpová dostane podivný záchvat a v křečích umírá. Lékař konstatuje otravu strychninem. Hastings ví o mimořádných schopnostech podivínského Belgičana, navrhuje tedy, aby byl přizván k vyšetřování.
a tak musí geniální detektiv pořádně zaměstnat své často procvičované malé šedé buňky. První společný případ Hercula Poirota a kapitána Hastingse začíná...

Prvotina královny detektivek Agathy Christie se slavným Herculem Poirotem v prostředí staré dobré Anglie na panství v Essexu. Vražda v aristokratické společnosti a fúra podezřelých. Ani 100 let od vydání neubralo tomuhle klenotu na kráse. A i když mám více v oblibě některé jiné knihy autorky, i tuhle jsem si skvěle užila tentokrát jako audioknihu namluvenou Jaromírem Medunou.  Takže zážitek opravdu skvělý.

Niu

Oproti filmovému/seriálovému zpracování se mi zdají knihy Agathy Christie takové hodně zkrácené. Takové šup šup a je to, případ vyřešen. Autorka záměrně na některé věci nepoukáže, ač je to pro vyřešení případu klíčové a vše se dozvíme až ve finále. A ono finále? Hm, asi se nic nevyrovná tomu, když nastoupí David Suchet a zahraje divadelní představení a všem vyrazí dech a překazí plány. V knize toto bylo velmi krátké. Poirot v knížkách je ale místy vtipnější, záludnější a zlomyslnější :o) Myšleno v dobrém.

baji42

Solidní detektivka s Herculem Poirotem v hlavní roli. Další knihy s tímto malým, ale geniálním belgickým detektivem se mi líbily trochu více.

viweb

Výborná klasika. Poslechnuto jako audiokniha. Doporučuji.

Hani77

Měla jsem velkou radost, že jsem vraha odhalila velice brzy. Nakonec jsem zjistila, že jsem se OPĚT mýlila a rozuzlení mě velmi překvapilo. Přesto dávám jen 4 *, poslouchala jsem audioknihu a často jsem se ztrácela. Stačila menší ztráta koncentrace a už jsem nevěděla, kdo mluví a utíkaly mi souvislosti. Nejsem na poslech audioknih zvyklá, možná bych za knihu dala vyšší hodnocení.