Záhada na zámku Styles

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4.3889

Hercule Poirot 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles, 1920

Kniha Záhada na zámku Styles

Jiparis

Hercule Poirot se svými šedými mozkovými buňkami je vždy o míle před ostatními a to mi připadá neuvěřitelné. Souhlasím s Karolinou, že na A.CH. musí být člověk naladěn, a to jsem zřejmě nebyla.

Polinius

Poirot poprvé a už je tady téměř kompletní osobnost, jak ho známe ze všech následujících ,,dobrodružství".
Kniha je v jistém smyslu geniální a v určitých aspektech jiná než všechny ostatní ,,poirotovky" ale chybí tomu ten pověstný poslední tah štětcem, aby vzniklo mistrovské plátno.
Kupříkladu se tady moc spoléhá na náhodu a to na straně zločinců i detektivů.
(aby celá ta vražda mohla klapnout, muselo se stát mnoho věcí)

Madelisi

Při čtení jsem se cítila jako kapitán Hastings.

m_martina

Jak tady vidím, jedná se zde o první případ s Herculem Poirotem. Ale kniha je i přesto dobře napsaná a čtivá. Doporučuji.

evincz

Jedná se o moji první knížku od této autorky. Příběh je promyšlený a bavil mě děj i postavy. Jen je úsměvné, jak Poirot všechno ví a zná i bez moderních technologií.

floribar

Velmi napínavá a zajímavá knížka, rozhodně se chystám přečíst další díl.

MilanCFC

Aneb zrodila se legenda :-) Po několika náhodně vybraných dílech jsem chtěl poznat úplný začátek a vydal se na zámek Styles, kde to všechno vlastně odstartovalo. A jak zde dobře padlo, laťku autorka nastavila hned od prvního dílu pekelně vysoko a úžasné je, že se od ní s dalšími díly moc nevzdalovala. Logika nade vše! Pobavilo mě, že už v úvodním díle neomylný a jedinečný Poirot Hastingse vůbec nešetřil a docela mu slovně nakládal. A také už zde se projevilo autorčino šibalství!
Nebojím se tvrdit, že paní Christie zde vytvořila fenomén.

Greenfingers

Historicky první ze série příběhů se svérázným detektivem Hercule Poirotem. Agatha Christie zde nasadila laťku hodně vysoko a je potešitelné, že se jí podařilo tuto úroveň udržet i ve většině dalších detektivek, které následovaly. Vzhledem k tomu, že v první polovině 20. století nebyly ve větší míře k dispozici moderní technické prostředky a postupy, slavný detektiv se musel vždy spolehnout na své zázračné "šedé buňky", takřka neomylný úsudek a logické myšlení. Vycházelo mu to (jak jinak) báječně.

Ochráním tě
Ochráním tě