Vražda na golfovém hřišti

Hercule Poirot a kapitán Hastings se rozhodli strávit dovolenou v Normandii, velký detektiv si tam ovšem moc odpočinku neužil. Hned prvního večera ho požádal o pomoc Paul Renauld, majitel hotelu, v němž se přátelé ubytovali. Hoteliér vyjádřil obavy o svůj život, Poirot ho tedy nazítří navštívil, přišel však už pozdě. V noci kdosi manžele Renauldovy přepadl, paní svázal a muže unesl, tělo zmizelého bylo posléze nalezeno na golfovém hřišti s nožem v zádech. Poirotovi celý případ neodbytně připomíná jiný zločin, k němuž došlo před deseti lety v Anglii. Odjíždí tedy do Londýna, aby si dal promítnou staré filmové zpravodajství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366/hercule-poirot-vrazda-na-golfovem-h-pAR-366.jpg 4.3429

Hercule Poirot 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Melantrich

The Murder on the Links, 1923

Kniha Vražda na golfovém hřišti

Kontryhelka
30.12.2020

Klasická Agatha Christie a její mistrné odhalení vraha.

lenka7348
30.12.2020

Opět skvěle napsáno, k tomu netřeba nic dodávat.
Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah, respektive můj úsudek byl poněkud jiný. Poirot prostě nikdy nezklame.

Ava365
15.12.2020

Dle mého spíše slabší autorčina kniha.

Greenfingers
15.09.2020

Mám rád případy, kdy se vedle chytrého Poirota objevuje poněkud méně bystrý vysloužilý kapitán Hastings. Myslím si, že Agatha Christie vymyslela tuto postavu pouze a jenom proto, aby dala vyniknout nezpochybnitelným kvalitám svého detektiva.

Kuža007
10.07.2020

Opět velice zdařilá detektivka od Agathy Christie s Herculem Poirotem v hlavní roli. Mrtvola nalezená na golfovém hřišti a poté dlouhá napínavé pátrání až do samotného rozuzlení. Navíc Hastings si najde svou milovanou ženu a přestane konečně toužit po jiných. Skvělé filmové zpracování s Davidem Suchetem a Hughem Fraserem.

m_martina
16.06.2020

Golfové hřiště hraje v knize jen okrajovou roli, ale případ je to dobrý a mně se líbil.

marlowe
04.06.2020

Třetí Agátina kniha (z roku 1923), druhá ze série "Hercule Poirot".
Moje celoživotní přestrkovaná s královnou detektivek má za sebou další kolo – a kupodivu i posun do vyššího levelu. Možná poprvé v životě jsem pochopil, že jediným řešením, jak k těmto příběhům přistupovat (a jak jim porozumět), je nebojovat s nimi, nesrovnávat, ale nechat se nést proudem. Najednou jsem – na stará kolena – ocenil (a objevil) skrytý autorčin humor, který jsem dříve tak nějak přehlížel – a vychutnal si i spisovatelčinu schopnost "vyprávět". Teď už si jen zvyknout na krkolomnost zápletek a dějů a pokusit se akceptovat a strávit obvyklý Agátin arzenál záměn, náhod, dvojčat, paruk, plnovousů z vlny a falešných přiznání – a možná se i JÁ časem zařadím do houfu autorčiných obdivovatelů…

VladiKlaisner
30.04.2020

Přečteno jedním dechem, jako ostatně všechny knihy od Agathe Christie. A podezřelých je hned několik, tady však všemu napomohla náhoda.