Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních

Čas přílivu vyšel také pod názvem Na vrcholu vlny. Dvaašedesátiletý Gordon Cloade se vracel z Ameriky do Anglie. Na cestě přes Atlantik se seznámil a také oženil s mladou vdovou Rosaleen. Právě se chystali dorazit domů a představit nového člena rodiny, když byl Gordon zabit při leteckém náletu. Celý jeho majetek tak spadl do klína Ros... celý text

Čas přílivu vyšel také pod názvem Na vrcholu vlny.

Dvaašedesátiletý Gordon Cloade se vracel z Ameriky do Anglie. Na cestě přes Atlantik se seznámil a také oženil s mladou vdovou Rosaleen. Právě se chystali dorazit domů a představit nového člena rodiny, když byl Gordon zabit při leteckém náletu. Celý jeho majetek tak spadl do klína Rosaleen. Ta přijíždí do rodinného sídla se svým bratrem a od začátku je jasné, že atmosféra není nejlepší. Další komplikace nastane, když se Cloadovi dovědí, že údajný nebožtík - první manžel Rosaleen - je možná naživu. Víc jim o tom má povědět záhadný Enoch Arden, který se ubytoval v místním hostinci. Tam je však nalezen mrtev. Mezitím už ale Rowley Cloade navštívil Hercula Poirota se žádostí o pomoc…

Tragédie o třech jednáních - Three Act Tragedy

Stárnoucí slavný herec uspořádá pro své přátele a známé večírek, který však skončí smrtí jednoho z nich. Hercule Poirot, který byl rovněž mezi pozvanými, odmítá uvěřit ve vraždu, protože si vůbec neumí představit, jak by mohla být spáchána a vše pokládá za nešťastnou náhodu. Když však dojde k dalším podobným zločinům, musí svůj úsudek radikálně opravit a vydat se po stopách nelítostného a surového vraha, který pro dosažení svého cíle likviduje zcela nevinné oběti. Kniha je navíc zajímavá tím, že slavnému detektivovi v ní hrozilo smrtelné nebezpečí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362/cas-prilivu-tragedie-o-trech-jednan-wRu-362.jpg 4.5150

Hercule Poirot

Taken at the Flood / Three Act Tragedy (1948)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Vyšehrad

konicekbily

Oba příběhy stojí za přečtení.

lump23

Knižka se mi opravdu moc líbila.Je to hezké odpočinkové čtení.

SteveP1
08.12.2016

Agatha je prostě jistota, neuvěřitelný talent a geniální mozek. Tohle poutavé a napínavé vyprávění je radost číst. Paráda.

AnetaKor
15.07.2016

Nadčasové dílo. Myslím, že po Agatě může člověk sáhnout kdykoliv, v jakémkoliv rozpoložení a nikdy neudělá chybu. Nevím, ale často mám z jejich knížek pocit, jako bych přímo cítila tu čerstvě posečenou trávu a lehký větřík anglického venkova. Za mě jednoznačně plný počet bodů.

Matevi
19.05.2016

Velmi mě bavila. Na konci zklamání z Lynnina rozhodnutí.

jana2285
31.01.2016

Skvělá detektivka od první dámy.

RobinzeŠenova
10.12.2015

Děj knihy si již téměř vůbec nevybavuji, ale jednalo se o jednu z prvních knih, kterou jsem od Agathy četl. Myslím, že to byla právě ta kniha, ve které jsem se dověděl, že Poirot má nějakého sluhu a ten se jmenuje George. A také se zde, myslím, Poirot poprvé potkává s inspektorem Spencem, který tak nějak nenápadně vystřídal Jappa.

Modrina
19.05.2014

Čas přílivu je jedna z méně známých autorčiných detektivek, ale je velmi dobrá. Tragédie o třech jednáních se čte prostě sama. :)

radus
15.05.2014

Moje první knížka od Agathy Christie a nebyla jsem zklamaná. Děj si tak nějak pomalu plyne a pak se na scéně objeví Poirot a dojde k rozuzlení celého případu... Dobré počtení, žádný krvák, milovníci detektivek si přijdou na své.

Rup
06.02.2014

Samozřejmě klasika. Co k tomu dodat. Snad jen na okraj: současné seriály typu "Sběratelé kostí" apod. by měly být zařazeny do kolonky sci-fi nebo pohádka (ty méně krvavé), nikoli krimi. Doporučuji všem milovníkům detektivního žánru.

kuky921
03.11.2013

Agáta nikdy nezklame, čte se výborně.

kiddlinka
30.07.2013

ČAS PŘÍLIVU *otře si slzy hysterického smíchu* Poslední kapitolu budu předčítat na Sdružení emancipovaných feministek brojících proti domácímu násilí - větší WTF jsem už dlouho nečetla. 80% případu vyřešeno. Jo a Agatha Christie je furt nestydatá podvodnice. TRAGÉDIE O TŘECH JEDNÁNÍCH Autorčin talent na psaní nesnesitelně arogantních čůz s výraznými rysy amorální pragmatické kurvy mě asi nikdy nepřestane udivovat.

Selinute
11.11.2012

Méně známá, ale hodně dobrá detektivka. Rovněž filmová verze se mi moc líbila.

imatulo
21.03.2012

Jedna z najlepších detektívok od Agathy... príbeh skvelo vystavaný napätie vystupňované..a zasa skvelý Hercule ktorý na všetko príde

kmenicka
15.12.2011

Opravdu povedená detektivka. Rozuzlení je opravdu nečekané, ale reakce Hercula klasická...