Záhada Modrého vlaku (komiks)

Záhada Modrého vlaku (komiks)

V Modrém vlaku, kterým angličtí boháči prchají před londýnskou mlhou na slunné Azurové pobřeží, je zavražděna dcera amerického milionáře. Podezřelí jsou dva: její manžel a neblaze proslulý podvodník hrabě Armand de la Roche. Odhalí Hercula Poirot, ješitný puntičkář vyzbrojený "malými šedými buňkami", v uzavřeném světě na kolejích skutečného vraha? Agatha Christie, sama velká cestovatelka, zasadila tentokrát svůj příběh do přepychových kulis Modrého vlaku. Spojení autorčina génia a originálního výtvarného rukopisu Marca Piskice, francouzského kreslíře chorvatského původu, dalo vzniknout barvitému obrazu mravů britské společenské smetánky dvacátých let minulého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26778/zahada-modreho-vlaku-26778.jpg 3.727

The Mystery of the Blue Train

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Knižní klub

Alizon
04.10.2017

Agathu Christie mam rada, pribeh jsem znala - jak pisou ostatni - tady je trochu zjednodusen. Co mi ale nesedlo vubec byly ilustrace - zenska hrdinka misto aby byla krasna tak vypada jako napul plesaty babochlap a vubec mi vizualni stranka zejmena zenskych postav nebyla sympaticka. Take samotny "Hercule Poirot" mi proste neprisel jako HP.

Greg25
11.10.2016

Nesedla mi úplně ilustrace postav, zejména všechny ženy si jsou vizuálně velmi podobné, takže to působí jako kdyby se je autorovi jen nechtělo odlišovat. Zkráceno a navíc ne úplně dodržena povaha Hercula Poirota, těžko říct, zda-li je to záměr, nebo se to tvůrcům nezdařilo. Nicméně, vzhledem ke zjednodušení a celkovému stylu, spíše komiks pro starší mládež. Průměr. 60%

ondrash77
26.01.2014

Počítám, že každý má nějakého spisovatele k němuž nedokáže zaujmout jasný postoj ať se děje cokoliv. Přesně takhle to mám s Agathou Christie. Celá recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2014/01/26/zahada-modreho-vlaku/

RaptoR
05.05.2013

Komiksové zpracování klasických detektivek není k zahození. Tentokrát druhá kniha od A. Christie "Záhada modrého vlaku" je rozhodně dobrá. Škoda jen vyprávění, které se zredukovalo na minimum. Příběh tak působí jako sledovaný z onoho vlaku, kdy vám může leccos uniknout.
Kresebně mi styl Marca Piskica sedí. Možná jen přechod mezi panely by mohl být jasnější, mnohé barevné prolínání působí občas chaoticky. Přesto v porovnání s minimalistickým stylem B. Lacharda v komiksu "Vražda Rogera Arkroyda" působí svižněji a živěji. Až zastiňuje absenci hlubšího příběhového propojení.

Wendysek
22.10.2012

Velmi zajímavé zpracování této detektivky, vyvedené v pochmurných barvách, které se povětšinou k obsahu hodí. Někdy bych ovšem zvolila méně temné barvy. I přesto je to velmi povedéné.

Autoři knihy

Agatha Christie