Smrt na Nilu

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60422/smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 4.7879

Hercule Poirot 17.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Death on the Nile, 1937

Kniha Smrt na Nilu

Ivan F

Tak toto bolo niečo. Pre mňa osobne najlepšia Poirotovka (prečítal som ich cca pätnásť) s výbornou a perfektne vygradovanou ťaživou atmosférou. Je cítiť, že Christie pomaly, ale isto dosahovala spisovateľský vrchol, je to badať najmä na literárnom štýle. A znova je to napísané bez zbytočných brutalít a detailných opisov mŕtvol atď. Hodnoteniu neuberiem ani jednu hviezdičku, hoci kto bol vrah som uhádol vďaka vete "Simon miluje mňa... a ja jeho..." Len som nevedel prísť na to, ako bol zločin spáchaný.

B-artX

Smrt na Nilu je bezesporu velmi zábavná kniha. Už od počátku jsem s nadšením analyzoval chování postav a přemýšlel nad tím, kdo bude vrah. Mnohokrát jsem se vracel zpátky a ověřoval si, jak že to bylo, protože zde i sebemenší detail je v průběhu knihy velmi důležitý. Jeden z Herculových nejlepších případů, nejen zajímavou zápletkou, ale také prostředím lodě, Nilu a Egypta. Agatha znovu zabodovala na plný počet.

Lie

Já jsem tedy rozluštila vraždu ještě dřív, než se stala, i když se to pak tak zamotalo, že jsem chvílemi o svém závěru pochybovala, ale to nic nemění na tom, že r to výborná detektivka, přečetla jsem ji jedním dehem.

Alizon

Jedna z mych oblibenych knih od Agathy Christie odehravajici se v exotickem prostredi. Mam rada kdyz Poirot cestuje (na rozdil od slecny Marplove, ktera se mi nejlepe vyjima doma na vesnicce) a tady se vydava rovnou na exotickou plavbu. (Jak to jen chudak se svou hypochondrii a puntickarstvim zvladl zustava zahadou;) Napadita zapletka a atraktivni prostredi - proste Agatha ve sve nejlepsi forme.

Parwana

Naprostá klasika k přečtení kamkoliv. Na dovolenou nebo jen tak, do kavárny, před spaním... Miluju její detektivky. I když filmová zpracování jsou zdařilá, knížka osvětlí spoustu věcí, které ve filmu kolikrát chybí.

petraj30

Napínavé od začátku do konce, opravdu jsem byla nadšená. Kupodivu se vydařilo i filmové zpracování, ale kniha je kniha, velmi doporučuji. Opět překvapení na konci

Polinius

Exotické prostředí, ale celková pointa nebyla až tak moc promyšlená. Nebyla podobná zápletka i v jiné knize a to ,,Nekonečná noc"?
Poirot má samozřejmě charisma, že bych mohl dát i **** ale prostě ne.

hroubek

Herculea Poirota znám, taky vím, že příběhy o něm napsala Agatha Christie, přesto jsem nečetl ani jednu její knihu s tímto slavným detektivem. Nakonec se mi do rukou dostala kniha Smrt na Nilu, a já si řekl, že je čas zkusit nějaký příběh se slavným detektivem Herculem Poirotem. Smrt na Nilu se rozjíždí velmi pomalu. Spisovatelka nás nejdříve seznámí se všemi aktéry příběhu, a taky důvodem jejich cesty do Egypta. Jakmile se dostaneme na cestu po řece, tak začíná ta pravá show. Christie dokáže vyprávět velmi napínavě, a krásně budovat a hlavně stupňovat atmosféru. A co více, dokáže jí udržet po celou dobu knihy. Dost jsem ocenil, že i části jenž se netýkaly vyšetřování fungovaly velmi dobře. Sedlo mě gradování příběhu a samotný konec. Vraha jsem neodhalil a celková pointa, mě překvapila, protože jsem jí nečekal. Smrt na Nilu je povedená detektivka, která mě přesvědčila, že bych měl někdy v budoucnu zkusit další příběhy o slavném detektivovi.