Smrt na Nilu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60422/smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 4.61008

Hercule Poirot 15.

předevčírem

Super detektivka

Hani77
22. listopadu

První kapitola se mi četla špatně, bylo tam hodně jmen a měla jsem strach, že se mi budou postavy plést. Pak už ale začal děj příjemně plynout a nešlo knihu odložit. Tentokrát jsem si vraha tipla správně, ale rozuzlení bylo opět velice zajímavé.

LahoferRose
19. listopadu

Kdo by tento příběh neznal? Láska je mocná. Možná až příliš. Snad každý zažil tu velkou lásku, kdy je pro blaho toho druhého ochoten udělat téměř cokoliv. Smutný příběh, ale vlastně je to záležitost, která se děje dnes a denně. Rozdíl je v tom, že Smrt na Nilu je tak báječně napsaná.

Jenny055
19. listopadu

Dobré čítanie ako vždy. Môžem sa o dva roky k tejto knihe vrátiť a vôbec ma nebude nudiť aj keď si budem pamätať vraha. Postupné odhaľovanie zločinu a samozrejme záverečné divadielko Hercula Poirota bude pre mňa vždy zábava.

morienhithwen
09. listopadu

Sakra, už třetí knížka od Agathy, kde chci napsat, že je moje nejoblíbenější. Asi tedy prohlásím, že svatou trojici pro mne tvoří Smrt na Nilu, Vražda na faře a Pět malých prasátek a že nejsem prostě schopná si mezi nimi vybrat favorita. Každá z nich má trochu jinou náladu, ale všechny tři jsou velmi prodchnuty jakýmsi smutkem/melancholií a všechny tři jsou o vášnivé, osudové lásce.

whiolet

Občas si ráda něco od Agáty Christie přečtu, jelikož zrovna detektivky s jejím hrdinou co nosí knír, jsou prostě nadčasové.
Bohužel Smrt na Nilu mě zklamala. Postavy nesympatické. Děj dost nudný a konec předvídatelný.

kotasbk

Belgický knírač opět všechno vyřešil a nikdo neví jak.

Burák

Zbožňuji detektivky Agathy Christie, zvláště pak ty s Poirotem. Ale zrovna Smrt na Nilu mi úplně nesedla. Respektive, být to od jakéhokoliv jiného autora, tak jsem spokojená, ale tady byla laťka až příliš vysoko. Zápletka i motiv nebyl velkým překvapením. S dočtením jsem neměla nejmenší problém, ale i tak doufám, že příště si přijdu na své více. :)

Hypnotizér
Hypnotizér