Smrt na Nilu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60422/smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 4.7879
Série

Hercule Poirot 17.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Death on the Nile, 1937

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (87)

Kniha Smrt na Nilu

Přidat komentář
Ivan F
30. října

Tak toto bolo niečo. Pre mňa osobne najlepšia Poirotovka (prečítal som ich cca pätnásť) s výbornou a perfektne vygradovanou ťaživou atmosférou. Je cítiť, že Christie pomaly, ale isto dosahovala spisovateľský vrchol, je to badať najmä na literárnom štýle. A znova je to napísané bez zbytočných brutalít a detailných opisov mŕtvol atď. Hodnoteniu neuberiem ani jednu hviezdičku, hoci kto bol vrah som uhádol vďaka vete "Simon miluje mňa... a ja jeho..." Len som nevedel prísť na to, ako bol zločin spáchaný.

B-artX
30. října

Smrt na Nilu je bezesporu velmi zábavná kniha. Už od počátku jsem s nadšením analyzoval chování postav a přemýšlel nad tím, kdo bude vrah. Mnohokrát jsem se vracel zpátky a ověřoval si, jak že to bylo, protože zde i sebemenší detail je v průběhu knihy velmi důležitý. Jeden z Herculových nejlepších případů, nejen zajímavou zápletkou, ale také prostředím lodě, Nilu a Egypta. Agatha znovu zabodovala na plný počet.

Lie
16. října

Já jsem tedy rozluštila vraždu ještě dřív, než se stala, i když se to pak tak zamotalo, že jsem chvílemi o svém závěru pochybovala, ale to nic nemění na tom, že r to výborná detektivka, přečetla jsem ji jedním dehem.

Alizon
10. října

Jedna z mych oblibenych knih od Agathy Christie odehravajici se v exotickem prostredi. Mam rada kdyz Poirot cestuje (na rozdil od slecny Marplove, ktera se mi nejlepe vyjima doma na vesnicce) a tady se vydava rovnou na exotickou plavbu. (Jak to jen chudak se svou hypochondrii a puntickarstvim zvladl zustava zahadou;) Napadita zapletka a atraktivni prostredi - proste Agatha ve sve nejlepsi forme.

Parwana
18. září

Naprostá klasika k přečtení kamkoliv. Na dovolenou nebo jen tak, do kavárny, před spaním... Miluju její detektivky. I když filmová zpracování jsou zdařilá, knížka osvětlí spoustu věcí, které ve filmu kolikrát chybí.

petraj30
14. srpna

Napínavé od začátku do konce, opravdu jsem byla nadšená. Kupodivu se vydařilo i filmové zpracování, ale kniha je kniha, velmi doporučuji. Opět překvapení na konci

Polinius
24. července

Exotické prostředí, ale celková pointa nebyla až tak moc promyšlená. Nebyla podobná zápletka i v jiné knize a to ,,Nekonečná noc"?
Poirot má samozřejmě charisma, že bych mohl dát i **** ale prostě ne.

hroubek
08. července

Herculea Poirota znám, taky vím, že příběhy o něm napsala Agatha Christie, přesto jsem nečetl ani jednu její knihu s tímto slavným detektivem. Nakonec se mi do rukou dostala kniha Smrt na Nilu, a já si řekl, že je čas zkusit nějaký příběh se slavným detektivem Herculem Poirotem. Smrt na Nilu se rozjíždí velmi pomalu. Spisovatelka nás nejdříve seznámí se všemi aktéry příběhu, a taky důvodem jejich cesty do Egypta. Jakmile se dostaneme na cestu po řece, tak začíná ta pravá show. Christie dokáže vyprávět velmi napínavě, a krásně budovat a hlavně stupňovat atmosféru. A co více, dokáže jí udržet po celou dobu knihy. Dost jsem ocenil, že i části jenž se netýkaly vyšetřování fungovaly velmi dobře. Sedlo mě gradování příběhu a samotný konec. Vraha jsem neodhalil a celková pointa, mě překvapila, protože jsem jí nečekal. Smrt na Nilu je povedená detektivka, která mě přesvědčila, že bych měl někdy v budoucnu zkusit další příběhy o slavném detektivovi.

1