Smrt na Nilu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60422/big_smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 4.61385
Série:

Hercule Poirot 15.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Death on the Nile, 1937


více info...
Nahrávám...

Komentáře (186)

Kniha Smrt na Nilu

capricorn__
15. února

Na začátku mi kniha připadala zdlouhavá, ale ve chvíli, kdy se všechny postavy setkají na lodi, už příběh příjemně "plyne". Sice jsem zápletku prokouknul už někdy v půlce, ale i tak jsem se moc bavil. Postavy opět velmi výrazné, zapamatovatelné, jazyk jednoduchý a dialogy skvěle napsané, takže za mě spokojenost.

PREBURDA
13. února

Nejznámější detektivní příběh od geniální Agathy Christie. Po čase jsem knihu "oprášila" a i když vím, jak to dopadne...znovu jsem se nechala vést postavami dějem knihy a znovu to bylo napínavé a překvapivé až do konce.


MM_Master
07. února

Geniálny detektív monsieur Hercule Poirot objasní vraždu mladej, krásnej a nesmierne bohatej Linnet Doylovej, ktorá sa stala počas výletnej plavby po rieke Níl. "Smrť na Níle" je môj najobľúbenejší román od anglickej spisovateľky Agathy Christie. Bon dieu, je to perfektné! Un peu d'amour, Un peu de haine, Et puis bonjour.

a.m.
06. února

Smrt na Nilu bylo mé první i nejlepší setkání s Agathou Christie. Ze všech jejích postav, mi právě Hercule Poirot, který nás provází tímto případem, oslovil nejvíce. Brilantně napsaný detektiv, který vám na rozdíl od slečny Marplové dopřeje i trochu akce. Opravdu, skvělá kniha, utíkejte a čtěte!

Květi62
03. února

Moje druhé setkání s Agáthou Christie a znovu velká spokojenost. Děj se sice "rozbíhal" pomalu, ale na seznámení se s tolika postavami to bylo třeba. Hercule Poirot opět bravurně dokázal odhalit všechny nejasnosti kolem vražd a ještě něco navíc. Když měl plukovník Race, který mu byl nápomocen při vyšetřování, pocit, že jsou stále na místě, Hercule Poirot mu řekl: "Odklízím všechny zbytečnosti, abychom uviděli pravdu-obnaženou, zářivou pravdu". A skutečně, Hercule Poirot nám odkryl nejeden motiv k nezákonnému chování postav, aby nás v závěru překvapil nečekaným rozuzlením.

Filomena1961
26. ledna

Další z velice čtivých detektivek Agathy Christie tentokráte vyšetřuje slavný detektiv Hercule Poirot . Exotické prostředí, kde se odehrává děj, napětí od začátku do konce, vykreslení psychologie postav, jejich motivy a nečekané rozuzlení příběhu bravurním detektivem Poirotem. Skvělá, doporučuji.

sweeney
19. ledna

Sáhnout po některé z knih Agathy Christie znamená vždy sáhnout po jistotě :) Pravda, v každém z příběhů má velké množství postav, v jejichž jménech je občas složitější se vyznat/vzpomenout si, kdo že to vlastně je :) Ale přesto nedám na tyto detektivky dopustit, ať už v podobě knižní, nebo filmové. Za mě skvělá zápletka, překvapivý konec. Tak jak to má být :)

nicolettkaa
07. ledna

"Teda vy tam máte postav jako na orloji!"
Prvních asi sto stran, než se představily všechny postavy, bylo dost náročných. Chvíli mi pak trvalo zorientovat se, kdo je kdo. Pak se ještě nějakou desítku stránek čeká na hlavní zápletku. Kvůli tomuto ubírám jednu hvězdičku. Samotné vyšetřování mě už bavilo, vraha jsem opět neodhalila. Měla jsem jiného adepta.

1 ...