Cyankáli v šampaňském

Velká láska se mění v nenávist a přerůstá ve zločin v klasickém příběhu podle románu Agathy Christieové. Atraktivní Rosemary Bartonová udržuje poměr s obchodním partnerem svého muže. Milenec chce jejich vztah ukončit, mladá žena se však takovému závěru zoufale brání, ačkoli připouští, že by je manžel oba zabil, kdyby se o jejich vztahu dozvěděl... Po rozchodu Rosemary propadne hluboké depresi. Sestra Iris se jí snaží rychle pomoci z krize, chystá se totiž večírek u příležitosti šestého výročí svatby Bartonových a hostitelka musí působit šťastně a vyrovnaně. Při oslavě si Rosemary přiťukne s manželem – a vzápětí se kácí k zemi mrtvá. Z její sklenky se line pach hořkých mandlí. Byla to sebevražda, nebo rafinovaný zločin?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25675/cyankali-v-sampanskem-cre-25675.jpg 4.3296

Plukovník Race 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Československý spisovatel

Remembered Death (Sparkling Cyanide), 1944

Kniha Cyankáli v šampaňském

tibby

Moje prvni A. Christie a musim rict, ze prijemny prekvapeni, rozhodne nebyla posledni :)

PeterBahn
27.12.2020

Nenápadná knížka, ale fajn a čtivý standard A. Christie.

postrach
07.11.2020

Souhlasim s nazorem podemnou.Za me jedna z nejlepsich Agath,co jsem precetla.

Lily101
25.10.2020

Úžasná a přesto trochu jiná
kniha, než byste čekali od autorky, neboť třetina knihy se zabývá každou osobou zvlášť, jejími úvahami a i motivem pro čin.

18.10.2020

Jak se asi mohlo (nepozorovaně) dostat cyankáli do šampaňského? A byla to opravdu sebevražda, nebo spíš ne? ;-) Tato detektivka je tak trochu jiná, než ty ostatní, které jsem od autorky četla. Protože se poměrně dlouho nevyšetřuje, ale spíš se čtenář seznamuje se všemi okolnostmi, mezilidskými vztahy, zakázanými aférami a podobně. Až po celkem dlouhé době, kdy dojde k dalšímu úmrtí, se otevře i starý případ a začne se zkoumat, jak to bylo tenkrát... Plus je pochopitelně nutné vyšetřit i onu aktuální smrt ;-). Na scéně se tedy objevuje plukovník Race, který nakonec odhalí všechny (i doposud neznámé) skutečnosti. Kniha je sice napsána svižně, jak je u autorky obvyklé, ale zároveň zde chybí i větší napětí. Pachatele jsem však neodhalila a závěr knihy se mi moc líbil. Ze sympatií k mé nejoblíbenější autorce dávám i přesto plný počet a určitě se těším na další knihu od ní :-).

Ava365
19.08.2020

Spíše autorčin průměr.

m_martina
12.05.2020

Asi moje úplně první detektivka od Agathy Christie, kterou jsem přečetla. A od té doby na ni a její knihy nedám dopustit.

Leona333
17.03.2020

Detektivka od Agathy Christie ve zbrusu novém přebalu - vydání, nebo ve starším?. Je to úplně jedno. Obsah knihy je stejný. Jedním slovem DOKONALÝ.