Agatha Christie

Mary Westmacott, Agatha Christie Mallowan (pseudonymy)

britská, 1890 - 1976, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (21)

,,Jste tedy nešťastný?,, ,,Ani tak bych to nemohl charakterizovat. Je toho hodně, za co musím být vděčný,, ,,Tak jsme na tom všichni,, poznamenal Parker Pyne ,, Ale v okamžiku kdy si tuto skutečnost musíme připomínat, je to špatné znamení.,,


"...že jí doktor Stone namluvil, že se obává rivality ostatních archeologů, kteří se nezastaví před loupeží, aby získali předmět, kterým by jeho teorii znevážili." (Vražda na faře)


"Ano, s tím si nemohu pomoci. Vždy si všímám ostatních - a vždy doufám, že se má tušení nenaplní." (Záhada na zámku Styles)


Archeolog je nejlepším manželem, jakého žena může mít; čím je starší, tím víc se o ni zajímá.


Člověka potěší, že k domácím kalamitám dochází i v těch nejvyšších kruzích.


Fakt, že budík nezazvonil, změnil už mnoho lidských osudů.


Chcete-li dostat králíka, pustíte do nory fretku. A králík, je-li tam, utíká. (Vražda v Orient-Expresu)


Chyba již stala se a cesty zpět není, neplačme nad tím, co napravit nelze, neb minulost mrtvá je a nevrátí se víc. A havran dí už víckrát ne! Život jde dál a kola se točí.


Logika a prozíravost je v moderní detektivce samozřejmost. V ponorce zajisté objevíš spíš zarostlého mariňáka než sloupovou dvoranu s tančícími páry.


Minulost je někdy velmi pěkné místo k životu.


Nedokázala nechat minulost za sebou a nikdy nedokázala vidět budoucnost v pravé podobě, vždycky viděla jen to, co si sama vysnila. (Prasklé zrcadlo)


Někoho vášnivě milovat, to s sebou zpravidla nese víc trápení než radosti. Stejně by si ale měl každý tuhle zkušenost prožít. Ten, kdo nikdy nemiloval, jako by nikdy doopravdy nežil.


Nemůžeš si prostě dovolit věřit všemu, co ti lidé napovídají. Když se mi někdy něco nezdá, nevěřím vůbec nikomu. Víš, znám moc dobře lidskou přirozenost. (Mrtvá v knihovně)


Předstírat, že víme, to stojí víc úsilí, než dozvědět se.


Tak už pojď, jen pojď, smrti má, pod cypřišem temným ať spočinu. Jen leť, tak leť, duše má, to pro krutou lásku zahynu. (Temný Cypřiš)


Učitelky mají v sobě něco, z čeho mi naskakuje husí kůže.


Ve věcech lidských je čas přílivu, jenž chycen v proudu vede ku štěstí.....Ano, vlny se valí ke břehu - ale opět se odlévají - a mohou nás strhnout s sebou.


Žena ve své kuchyni je bezpečná - navěky bezpečná. (Tři slepé myšky)


Žena ve své kuchyni je bezpečná - navěky bezpečná. Tři slepé myšky


Žena, která je provdána za archeologa, se může považovat za šťastnou, protože čím je starší, tím je pro svého muže zajímavější.


Životem prolétáme jako vlak, který se temnotou řítí do neznáma.