Mrtvá v knihovně přehled

Mrtvá v knihovně
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47348/bmid_mrtva-v-knihovne-eI3-47348.jpg 4 1071 1071

Slečna Marplová série

< 3. díl >

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech - ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení... Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc - a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen - a nepotrestán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon
Originální název:

The Body in the Library , 1942


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mrtvá v knihovně. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (186)

pepa4081
11.03.2024 4 z 5

Moc pěkné.
Velmi uspokojivé.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Tento případ se opravdu povedl.


Áňa 998
29.01.2024 4 z 5

Dámy a pánové, konečně tu mám i doporučení na klasiku a tou není nic jiného, než kniha od královny detektivek, Agathy Christie! Věřím, že název knihy Mrtvá v knihovně Vám není neznámý, a představíte si postrach každého vraha a zločince, slečnu Marplovou, která je snad stejně známá, jako její kolega Hercule Poirot!
.
Mrtvá v knihovně je takový klasický příběh slečny Marplové. Služebná najde mrtvolu mladé ženy, kterou nikdo nezná. Kdo by takový oříšek mohl rozlousknout? Slečna Marplová, shodou okolností přítelkyně zaměstnankyně služebné. Kdyby jen věděla, že mrtvol bude více... První zavražděná se navíc najde v knihovně, jak příhodné pro nás knihomoly, že?
.
Vydání, které jsem četla, vyšlo ke konci minulého roku v novém kabátku u @nakladatelstvi_kalibr a musím říci, že se moc povedlo! Má správné rozměry, krásně se vejde do ruky.
.
Pokud je Vám slečna Marplová neznámá, představte si čilou dámu v letech, která bez mrknutí oka vymění kraječky a čaj o páté za záhady, zločiny i vraždy. Mému srdci je sice bližší Hercule Poirot, ale i slečně Marplové přicházím na chuť.
.
Děj příběhu se odehrává na anglickém venkově a Agatha Christie prostě umí i z na první pohled mírumilovného kraje vyrazit to nejlepší. Její popisy mě moc baví a dočkáte se i svižnějších částí.
.
Agatha Christie je jistota a tuhle skoro dvě stě stránkovou marplovskou jízdu jsem zvládla během odpoledne jako nic. I když mám radši Poirota a když už slečnu Marplovou, tak Kapsu plnou žita, ale tímhle mám odškrtnutu další pomyslnou fajfku na seznamu klasiky!
.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Beren a Lúthien, Láska z jiného života a další knižní novinky (47. týden)

19.11.2023


Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021


Citáty z knihy (1)

Nemůžeš si prostě dovolit věřit všemu, co ti lidé napovídají. Když se mi někdy něco nezdá, nevěřím vůbec nikomu. Víš, znám moc dobře lidskou přirozenost.


Kniha Mrtvá v knihovně v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 731x
ve Čtenářské výzvě439x
v Doporučených38x
v Knihotéce448x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit26x
v dalších seznamech7x