Vražda v Orient-expresu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient-expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient-expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Ratchett; ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223/vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg 4.61587
Série:

Hercule Poirot (9.)

Orig. název:

Murder on the Orient Express (1934)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (201)

Kniha Vražda v Orient-expresu

Přidat komentář
4444913
16. dubna

Snad nejznámnější detektivka Agathy Christie s jedinečně originálním řešením.Prý kdo má rád Poirota nesnáší Jane Marplovou-pro mě to neplatíAgatha je super.?ěkteré knížky jsou samozřejmě lepší než zbytek,některé dostaly na frak na posledních stránkách(Hotel Bertram)ale tady snad není na co si postěžovat.Popisná jen natolik aby se čtenář seznámil s postavami,v tomto případě je to nutnější než v jiných detektivkách,a už uhání jak Orient-expres.Pár zašitých stop které postupně vyvrátí snad všechny předem podezřelé a pecka na konec.Super!

Polak
13. dubna

Zkusil jsem klasiku detektivky, oblíbenou autorku mé babičky a nejsem zklamaný. Parádně rozehraná zápletka. M

Fandomas
07. dubna

Moje první Agatha. Znamenitý příběh s pěkně vypointovanou zápletkou, moc jsem si to užil!

Elea
06. dubna

Detektivka, kterou lze považovat za klasiku. I když - podle mého názoru - autorka napsala i lepší příběhy.

slawa.cap
04. dubna

Poslouchal jsem jako audioknihu. Má druhá kniha od Aghaty. Oproti černouškům trochu pomalejší a míň nápadité, ale i tak geniální. Naprosto skvělá dedukce Poirota mě dostala, i když minimálně jednou byla trochu přehnaná. Časem si určitě zase něco poslechnu, ale dvě nejlepší díla už mám asi za sebou.
PS: Čekal jsem, že vrahem bude zahradník :)

andrii24
29. března

Pára stoupá. Ten přepych, ta elegance, vyjíždí z první koleje, z prvního nástupiště. Věhlasný, hvězdný dopravní prostředek na své pravidelné trase. Cizinci - cestující ve voze a... mrtvý v jednom uzamčeném kupé. Vražda s citem naaranžovaná, vražda o patro výš, v "bílých rukavičkách." Vrahova tvář skryta až do cílové stanice.

MMacicekk
26. března

Kniha se od začátku četla téměř sama. Autorka dlouho neotálela a krátce po prvotním seznámení s cestujícími dojde záhy ke zločinu. Krvavé scény zde nehledejte. Je znát, že autorka se v nich nijak nevyžívá a celý popis mrtvého dokáže shrnout na pár řádcích. Nejvíce prostoru se jako obvykle dostalo Poirotovým myšlenkám a dedukcím a brutální zločin tak ustupuje do pozadí. Děj nabídne čtenáři v krátkém čase mnoho informací, ale nemusíte se bát, že byste se ztratili. Dynamičnost a nepředvídatelnost děje si udrží vaši plnou pozornost až do konce. Já si vrahem nebyla vůbec jistá a podezřívala snad všechny cestující. Zápletka je neotřelá a myslím, že na konci budete překvapeni stejně jako já.

DUNIKO
10. března

Moc pěkné.Určitě si přečtu i další knížky.


Štítky

detektivky zfilmováno Hercule Poirot rozhlasové zpracování

Autor a jeho další knihy

Agatha Christie

Agatha Christie
britská, 1890 - 1976

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Vražda v Orient-expresu je:

v Právě čtených13x
v Přečtených2431x
v Čtenářské výzvě312x
v Doporučených138x
v Knihotéce407x
v Chystám se číst334x
v Chci si koupit82x
v dalších seznamech10x