Vražda v Orient-expresu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient-expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient-expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Ratchett; ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223/vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg 4.61791

Hercule Poirot 9.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Knižní klub

Murder on the Orient Express, 1934

Kniha Vražda v Orient-expresu

Kajami

Napinave od zacatku az do konce :)

baru_vosh

Na stejnojmenném filmu jsme byla tehdy v kině a až teď jsem se dostala ke knize. Z počátku na mě bylo až příliš jmen a nedokázala jsem se orientovat kdo je kdo. Stejně tak jako francouzské výrazy mi trošku občas stěžovali děj (ale člověk si domyslí). Za mě, byla kniha velmi poutavá, čtivá a ač jsem viděla film, bylo to již dávno a proto, jsem pouze s tušením jak to vlastně bylo hltala stránky :) za mě bezva čtení.

Lusik88

Abych pravdu rekla, myslela jsem, ze Hercule Poirot si mne nenasel. Televizni zpracovani mne neupoutalo. Ale kniha je skvela!!! Agatha si mne ziskala

Kyta

Mé druhé setkání s Agathou Christie a musím říct, že mě opět nezklamala. Má první kniha od ní byla Deset malých černoušků a přiznám se, že tu jsem si ale užívala trochu víc.
Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Vadily mi tam francouzské fráze, kterým jsem nerozuměla, což mi přišlo jako škoda. Znalci francouzštiny v tomto ohledu měli neskutečnou výhodu. Měla jsem také velký problém vyznat se v obrovském množství postav - pamatovat si jejich charakteristiky, odlišné národnosti, věk apod. Kvůli tomu jsem si možná knihu neužívala tak, jak bych měla. Možná by pomohlo přečíst ji celou naráz, pro detektivku je to asi nezbytné.
Nejvíc mě bavila ta část s výpovědmi. Celá kniha je založena na rozhovorech, což mě moc bavilo. Detektiv Hercule Poirot je skvělá postava, které neunikne žádný detail a má smysl pro spravedlnost. Moc se mi líbilo prostředí zimy a nápad vlaku, který uvízne ve sněhu. Celému případu to přidalo na dramatičnosti.
Ne nadarmo se říká, že Agatha je královnou zločinu. Ví, jak napínat čtenáře, jak je svést na scestí, jak je zmást a jak jim předložit konečnou pravdu tak, že si budete ťukat na čelo, proč jste na to nepřišli dřív. Určitě to není mé poslední setkání s Herculem.

Neváhejte se také podívat na filmové zpracování z roku 2017, které je velmi povedené!

Linda007

Jeden z nejlepších dílů. Sice jsem viděla film, ale i tak mě kniha bavila.

klarahav

Moje nejoblíbenější knížka od autorky.

vendysantos

Moje třetí kniha od Agathy Christie, a zároveň má první zkušenost s detektivem Poirotem. Musím říct, že mi byl velmi sympatický. Překvapilo mě odhalení, a upřímně mě to mírně zklamalo. Nicméně bavila jsem se a napětí rozhodně nechybělo.

kilometr

Knihu jsem přečetl v rámci letošní ČV a bavil se velmi dobře.85%.