Neočekávaný host

Je skoro půlnoc a kvůli mlze na pobřeží Jižního Walesu není vidět na krok. Právě v takový čas hledá pomoc v domě Warwickových zbloudilý řidič, který nedaleko havaroval. Jenže namísto pomoci nalezne v pracovně – mrtvolu pána domu. A také jeho vyděšenou ženu, jež se ochotně přizná ke zločinu. Richard Warwick byl bezohledný muž, alkoholik a tyran. Od doby, co jej nehoda při lovu připoutala na kolečkové křeslo, trávil noci střílením otevřeným francouzským oknem na zvířata. „Vpadl jsem do vašeho rodinného vraždění,“ komentuje situaci nečekaný příchozí a nabídne údajné pachatelce pomoc. V té chvíli ovšem ještě netuší, jak moc se může celá rodinná historie zamotat. Neočekávaný host z roku 1958 je jednou z nejlepších divadelních her Agathy Christie – šokující, plnou překvapivých zvratů, a přitom úspornou a přehlednou. Aby si příběh mohli vychutnat i fanoušci, kteří neměli možnost vidět jej na divadle, přepracoval hru v roce 1999 do románové podoby znalec autorčina díla Charles Osborne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295414/christie-neocekavany-host-00z-295414.jpg 4.262
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Unexpected Guest, 1999

Kniha Neočekávaný host

Anna27

Kniha mě bavila. Mělo to zápletku, bylo to napínavé. Taková oddechová krimi.

Mysicka_Lb
23.10.2019

Příběh se mi líbil a líbil se mi i způsob zpracování divadelní hry do knižní podoby. Nebylo to úplně stoprocentní, některé pasáže bych vynechala (úplně z nich ta divadelnost čišela) a naopak přidala trochu atmosféry.... Ale četlo se to pěkně. Byla to taková typická Agatha, že kdo ji má načtenou, snad ani nemohl netušit..... Ale líbilo se mi, jak byly defakto všechny postavy podezřelé (nemyslím pro vyšetřovatele, ale hlavně pro čtenáře).

Agnes107
01.07.2019

Příbeh mě velice zaujal, napínavý až do konce, velice dobrá románová adaptace divadelní hry A. Christie. :) Zpočátku jsem podezírala správného vraha, ale nechala jsem se ovlivnit jednou událostí, nakonec jsem byla příjemně překvapená. :)

Usignolo
15.06.2019

To bylo zvláštní, skoro jsem se zamotala, ale nakonec jsem to i jako červnová učitelka pochopila :D

čuřil
10.06.2019

Povedená knížka, četlo se to dobře.

Pepina19
15.05.2019

Zaručená kvalita....

konicekbily
04.05.2019

Nemám rád, pokud jiný autor píše pod pseudonymem jiného autora. Zde to toleruji, protože původní myšlenka je Agathy v divadelní hře, a Osborne ji "pouze" předělal do beletrie. Domnívám se, že se mu to povedlo.

Verča467
22.02.2019

Moje uplně první knížka od této spisovatelky a děkuji!
Děkuji za skvělou knihu a perfektní uvedení do nového žánru,který jsem předtím neokusila.

Hadrový panák
Hadrový panák