Neočekávaný host

Je skoro půlnoc a kvůli mlze na pobřeží Jižního Walesu není vidět na krok. Právě v takový čas hledá pomoc v domě Warwickových zbloudilý řidič, který nedaleko havaroval. Jenže namísto pomoci nalezne v pracovně – mrtvolu pána domu. A také jeho vyděšenou ženu, jež se ochotně přizná ke zločinu. Richard Warwick byl bezohledný muž, alkoholik a tyran. Od doby, co jej nehoda při lovu připoutala na kolečkové křeslo, trávil noci střílením otevřeným francouzským oknem na zvířata. „Vpadl jsem do vašeho rodinného vraždění,“ komentuje situaci nečekaný příchozí a nabídne údajné pachatelce pomoc. V té chvíli ovšem ještě netuší, jak moc se může celá rodinná historie zamotat. Neočekávaný host z roku 1958 je jednou z nejlepších divadelních her Agathy Christie – šokující, plnou překvapivých zvratů, a přitom úspornou a přehlednou. Aby si příběh mohli vychutnat i fanoušci, kteří neměli možnost vidět jej na divadle, přepracoval hru v roce 1999 do románové podoby znalec autorčina díla Charles Osborne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295414/christie-neocekavany-host-00z-295414.jpg 4.142

The Unexpected Guest (1999)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Izu

Charles Osborne je možná znalec díla této skvělé spisovatelky, ale to je asi tak všechno.

sarka45
16.11.2017

Tak tohle mám ráda. Žádná "vata", od začátku do konce se něco děje, svižné tempo, skvělá Agatha Christie, byť převyprávěná. Po všech těch severských psychicky nevyrovnaných detektivech příjemné a odpočinkové.

happy-smile
24.09.2017

Nevědět to, že jiný spisovatel přepsal divadelní hru Agathy do beletristické podoby, myslela bych si, že je to celé její práce. Tradičně nás čeká několik zvratů a kniha rozhodně nenudí. Pro mě taky jedna z mála od Agathy, kde jsem uhodla, jak to doopravdy bylo.

akinomV
22.06.2017

Dá se říct, že je to klasická Agatha Christie. Jednoduchý děj, zajímavá zápletka, vydařený závěr. Ráda bych to viděla i jako divadelní představení. Určitě doporučuji k přečtení.

HoneyBunny
19.06.2017

Agatha bez Poirota? Never more! :)

Odehnalka
22.04.2017

Velmi příjemná a čtivá oddechová detektivka! Jsem z knihy nadšená, mírně jsem se jí obávala, ale nyní musím hodnotit plným počtem. Navíc ještě voněla novotou, takže jsem se od knihy vážně nemohla odtrhnout.
Knihu můžete klidně stihnout i za jeden večer, pokud si na to najdete čas.

jefff
04.04.2017

Skvělá detektivka, která i díky tomu, že je velmi tenká baví od začátku do konce. A finále je hodně překvapivé a až mrazivé.

tomaserd
10.03.2017

Mohu jen doporučit :)

Anette Abeja
27.01.2017

Kniha byla velmi příjemná oddechovka, která se dobře četla a určitě bych ji přečtla jedním dechem kdybych nebyla tak unavená :D Byla to moje první čtená kniha od Agathy Christie a určitě si přečtu nějaké další :) A pro mě to byl i zajímavý příběh se zvratem na konci :)

mira.l
07.01.2017

Nikdy jsem nic od A. Christie nečetl, tak je možná trochu chyba, že jsem "začal" právě tímhle. A možná taky skončil...
Je to taková "jednohubka". Nečte se to špatně, nicméně je na tom docela znát, že je to přepis divadelní hry, celé se to odehrává prakticky v jedné místnosti nebo maximálně v jednom domě.
Začátek mi přišel docela pitomý. Muž, který nezván vleze někam, kde nikoho nezná, narazí na ženu s revolverem v ruce, která stojí kousek od mtrvoly muže a ochotně se přizná k jeho vraždě. No dejme tomu. Ale proč muž začne mít eminentní zájem na tom, aby ženu (těžko říct proč) kryl? Proč začnou spolu vymýšlet báchorku o tom, jak asi muž zemřel, že ho zastřelil otec chlapce, kterého před časem přejel autem? Proč má muž dost času na zavolání policie a proč by to vlastně měl dělat on?
Pak následuje pasáž, kdy se ukazuje jednak to, že vrahem mohl být prakticky kdokoliv z téměř desítky lidí, kteří se postupně v příběhu objevují. a také to, že onen otec chlapce je mrtvý.
Následuje "překvapivé" rozuzlení...
Já nevím, asi pro ten úvod, který mi přišel naprosto nelogický, mě to zase až tolik neuchvátilo. Průměrné tři*.

zazvorka
03.01.2017

Z přepsaného scénáře jsem měla obavy, ale v tomto případě zbytečně. Kniha má spád a zajímavou zápletku. Hodnotím ji jako prima čtení na jeden večer. Ostatní Agáty už jsem si s potěšením přečetla, oceňuji tedy, že přibyla další do portfolia! Milovníky Agathy Christie nezklame...

Anasa
02.01.2017

Knihy Agathy Christie mám přečteny téměř všechny. Téměř, takže jsem sáhla i po přepisu divadelních her. Bohužel právě v tom tkví problém: Jedná se o přepis divadelní hry. Pokud bych viděla Neočekávaného hosta dobře divadelně zpracovaného, pravděpodobně by se mi líbil, ale převedení do prózy je slabé. Pokud tedy mohu radit, počkejme si na divadelní zpracování!

katy87
06.12.2016

Perfektně se čte, a samozřejmě závěr překvapil.. :-)

Mikik
17.11.2016

Já mám hry Agathy Christe moc ráda a tahle nebude výjimkou. Je kraťounká, takže se dá přečíst na jeden zátah a konec opět super:-).

evasamankova
06.08.2016

Románové podání jedné z her A. CH. Typická královna zločinu, jen samotný závěr je v porovnání s ostatními její díly poněkud netradiční...
Výborná oddechovka :)