Neočekávaný host

Je skoro půlnoc a kvůli mlze na pobřeží Jižního Walesu není vidět na krok. Právě v takový čas hledá pomoc v domě Warwickových zbloudilý řidič, který nedaleko havaroval. Jenže namísto pomoci nalezne v pracovně – mrtvolu pána domu. A také jeho vyděšenou ženu, jež se ochotně přizná ke zločinu. Richard Warwick byl bezohledný muž, alkoholik a tyran. Od doby, co jej nehoda při lovu připoutala na kolečkové křeslo, trávil noci střílením otevřeným francouzským oknem na zvířata. „Vpadl jsem do vašeho rodinného vraždění,“ komentuje situaci nečekaný příchozí a nabídne údajné pachatelce pomoc. V té chvíli ovšem ještě netuší, jak moc se může celá rodinná historie zamotat. Neočekávaný host z roku 1958 je jednou z nejlepších divadelních her Agathy Christie – šokující, plnou překvapivých zvratů, a přitom úspornou a přehlednou. Aby si příběh mohli vychutnat i fanoušci, kteří neměli možnost vidět jej na divadle, přepracoval hru v roce 1999 do románové podoby znalec autorčina díla Charles Osborne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295414/big_christie-neocekavany-host-00z-295414.jpg 4.395
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Unexpected Guest, 1999

Kniha Neočekávaný host

Přestože se jedná o knihu, kterou napsal Charles Osborne pouze podle hry mé oblíbené autorky, její rukopis se celým případem prolíná od začátku až do konce, který je plný zvratů. Kniha má také výbornou, tajuplnou atmosféru, kterou navozuje (mimo jiné) příchod neočekávaného hosta do domu Warwickových. Tento muž, který o sobě tvrdí, že nedaleko havaroval, se stává téměř přímým svědkem vraždy pána domu, nenáviděného Richarda Warwicka. A sice, když zastihne jeho ženu s pistolí v ruce hned vedle jeho těla. Ta se kromě toho ochotně k činu přizná a cizí návštěvník jí (stejně ochotně) nabídne, že jí pomůže všechno zamaskovat tak, aby jako pachatel přicházel v úvahu někdo úplně jiný... Posléze se v domě objeví i policie a najednou začínají na světlo vycházet nové skutečnosti, které staví na hlavu dokonce i to, co bylo doposud jasné a čemu všichni věřili. Závěr je, jak jsem již psala výše, plný neočekávaných odhalení a já jsem opravdu byla hodně překvapená tím, kdo byl nakonec skutečným pachatelem. Kniha si tedy plný počet určitě zaslouží, já totiž u své oblíbené autorky snad ani jinak hodnotit nemohu :-))).

m_martina

Tuto knihu jsem četla už dřív, ale zapomněla jsem ji ohodnotit. Mně se líbila a proto nemám co vytknout.

Anika27

Jako divadelní hra - ano, naprosto perfektní. Jako knižní adaptace bohužel ne, ve srovnání s klasickými romány od Agathy spousta věci chyběla.

Dandulka
12.12.2021

Málokdy čtu detektivní příběhy, ale tento se mi opravdu moc líbil. Příběh měl jak spád, tak zde nerušilo ani mnoho postav, či naopak málo. Prostě všeho bylo tak akorát.

Nelička
01.10.2021

Jasných a plně zasloužených 5*/5*! Příběh měl spád, postav sice zas jak na kostele, ale dalo se zorientovat. Nicméně konec a celkové rozuzlení opět geniální!

Valdora
27.08.2021

Četla jsem z nostalgie. Od autorky jsem přečetla nepřeberné množství knih, tak tahle mi v seznamu ještě chyběla. Vnímám jako oddechové čtení na dovolenou.

Anna27
29.06.2020

Kniha mě bavila. Mělo to zápletku, bylo to napínavé. Taková oddechová krimi.

Mysicka_Lb
23.10.2019

Příběh se mi líbil a líbil se mi i způsob zpracování divadelní hry do knižní podoby. Nebylo to úplně stoprocentní, některé pasáže bych vynechala (úplně z nich ta divadelnost čišela) a naopak přidala trochu atmosféry.... Ale četlo se to pěkně. Byla to taková typická Agatha, že kdo ji má načtenou, snad ani nemohl netušit..... Ale líbilo se mi, jak byly defakto všechny postavy podezřelé (nemyslím pro vyšetřovatele, ale hlavně pro čtenáře).