Deset malých černoušků

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/big_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 4.75150
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Kniha Deset malých černoušků

Modrásek16

První kniha od ACh a bezvadná. Proč jen jsem se čtením jejich knih tak otálela?

Lucie Pfeifer.

A pak nezbyl žádný má neuvěřitelnou sílu v příběhu. Začíst se nevyžadovalo žádné úsilí. Znáte takové to typické „čte se to samo“? Tak tahle kniha je přesnou definicí tohoto slovního spojení. Vyloženě vám pohled skáče samovolně z jednoho slova na druhé, mozek automaticky zpracovává a ruka nevědomky otáčí stránku za stránkou. A pak nestihnete skoro ani mrknout a kniha je přečtená. A já přesně tohle od této knihy chtěla.

Splnila má očekávání. Nezklamala, ale na druhou stránku vlastně ani nijak nepřekvapila. Možná to je tím, že nejsem čtenář detektivek. Prostě se v nich nedokážu najít. Detektivní romány ukazují svou sílu především v intenzitě příběhu. V ději. Já vyhledávám myšlenky, a proto dává větší smysl, že jsem platonicky zamilovaná do Virginie Woolf než do Agathy Christie.

tinka1974

Líbilo, asi první příběh, který jsem četla. Zatím jsem Agathu sledovala jsem v TV. Zamotané, neuvěřitelné. A přesně, zaslechla jsem o přejmenování knihy. To mi přijde hloupé, abychom se nedočkali ještě změny básničky, tak také není úplně korektní

Čmeláček

A pak nezbyl žádný. Vynikající!

ashburton

Tohle se prostě čte samo! Trochu přestřelené, ale až do konce nevíte, klasická "Agathovština" :-) Co mě ale mrzí, že knihu z pochybných důvodů přejmenovali, černoušci se už nenosí. Agatha se musí v hrobě obracet :-(
100 %

PepkazDepka

Veľmi dobre sa to čítalo, nevedela som sa od knihy odtrhnúť, za pár hodín som to mala prečítané. Vraha som až do konca neodhalila :)

Akjort

Neuvěřitelně dobře napsaný celý příběh. Autorka vás nutí myslet nad vším, co se uvnitř knihy děje. Rozhodně doporučuji přečíst. Autorka si jistě zaslouží titul královny detektivek.

janka2000

Až do poslední chvíle jsem pochybovala, kdo je vrahem. Opět se ukázalo, že Christie je geniální autorka detektivek. Tento příběh je dle mě ale spíše experiment, což je ještě víc fascinující. Doporučuji.