Deset malých černoušků

Deset malých černoušků obálka knihy
Mé hodnocení:

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/christie-deset-malych-cernousku-Z8q-328032.jpg 4.74680
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

And Then There Were None, 1939

Kniha Deset malých černoušků

kyticka152
předevčírem

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl napínavý a myslím si, že ne jednomu člověku zamotal hlavu. Byla jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat a rozzuzlení bylo dobře vymyšlené. Celkově si myslím, že motivy vraha byly reálné. Přestože je kniha starší, tak mě moc bavila. DOPOUČUJI k přečtení!

Karolina90

Přečteno jedním dechem. Originální, nadčasové. Do poslední chvíle nevíte, kdo to mohl být, protože postupně podezříváte všechny. Kdo ještě nečetl, tak do toho:)

vercas945

(+ SPOILER) Od Agathy Christie jsem, myslím, přečetla všechno, co u nás vyšlo (hlavně na střední jsem ji hltala) a všechny knihy byly zajímavé. Ale jen u některých si dodnes pamatuji celou hlavní zápletku a pachatele na první dobrou a i mezi těmito knihami Deset malých černoušků vyniká. Viděla jsem i několik filmových zpracování a divadelní hru a mám jen jednu malou výtku, přece jen trošičku radši mám ten divadelní (i některý filmový) konec se dvěma přeživšími, deset mrtvých je na mě moc definitivní..

Pralinka1910

A. Christie je fenomén a chyběla mi v portfoliu. Černoušci jsou nadčasová záležitost , která se bude číst ještě hodně dlouho.
Příběh je ohromně vymyšlen a do detailu vyšperkován. Svižně ubíhá, asi i díky krátkým kapitolam. I když při čtení netušíte, nakonec je vše naprosto logické a zapadá to do sebe.
A vrah je samozřejmě, jako ve všech detektivkach, psychopat.

archivářka115

Skvělé, napínavé, čtivé ! Nikdy jsem nevěděla, kde zemře teď a kdo potom

ivoiro

V rámci Výzvy jsem si knihu po několika letech zopakoval. Stálo to za to. Je to hodně "huuustýýý" a děj se řítil závratným tempem vpřed.

Anavi8912

Zajímavě napsaná kniga, která drží čtenáře v napětí až do konce.

martineden

Vynikající záležitost. A opravdu jsem se bála.