Deset malých černoušků

od:


KoupitKoupit eknihu

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328032/christie-deset-malych-cernousku-Z8q-328032.jpg 4.73472
Orig. název:

Ten Little Niggers (1939)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (612)

Přidat komentář
love_divergent
včera

Já Aghathu Christie naprosto zbožňuju. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem vskutku nevěděla, kdo byl tím vrahem ( i když to v podstatě nevím nikdy). Tato kniha mě opravdu moc nadchla a ani trochu nazklamala mé očekávání.

SSTknihy
18. října

Ó, jak já paní Agathu miluju! Přečetla jsem každou její knihu a mnohé i víckrát, a ona mne vždycky dostane. Pokaždé, kdy už už začínám být pyšná na to, jak jsem chytrá, ukáže mi, že to celé byl jen její záměr a důmyslná hra kočky s myší. Deset malých černoušků patří rozhodně k tomu nejlepšímu a hlavně nejdůmyslnějšímu, co napsala. A ani čas na tom nic nezmění.

Hotovson
11. října

Tak tohle jsem opravdu nečekal.

jaroiva
10. října

Klasika všech detektivních klasik. Povinná četba pro milovníky detektivek!
Nevím, kolik zpracování jsem už viděla, ale ani jedno mě nezklamalo. Samozřejmě - nejlepší je stejně knížka. Poprvé jsem ji četla snad ve 13 letech a je jednou z knížek, které způsobily, že teď mám v knihovně už celé dílo Agathy Christie a chybí mi jen pár knih napsaných pod jinými pseudonymy.

NalinnMane
05. října

Opravdu skvělá detektivka. Naprosto geniální!

TaLu
03. října

Musím se přiznat, že jsem se dosud na příběhy autorky jen dívala - Hercule Poirot mě dokáže upoutat u televize i opakovaně. Herec David Suchet naprosto dokonale ztvárňuje mé představy, které mám o tomto komplikovaném "mužíčkovi" s velmi aktivními šedými buňkami mozkovými.
Díky letošní čtenářské výzvě jsem si řekla, že nastal čas seznámit se konečně s autorkou. Věděla jsem, že to bude setkání mimořádné a obohacující, ale zdaleka jsem netušila, jak autentické. Jedna z autorek, jejíž knihy se budou číst vždy, nikdy nezestárnou. Díky barvitému vykreslení postav se čtenář přenese na ostrov, zažívá celou škálu emocí spolu s odsouzenci a znovu a znovu vyhledává úvodní básničku, aby odhadl, co bude dál. Nu a chybělo tak málo, a zůstalo by u spekulací....
Plné hodnocení je povinností i ctí. Plně souhlasím s Pánem času, který v epizodě Jednorožec a vosa pochopil, že paní spisovatelku nepřestanou nikdy její čtenáři milovat.

Zrzavá_Tereza
27. září

Tak já musím říct, že teprve s přibývajícím věkem jsme dokázala Agathu dostatečně ocenit a rozhodně se pustím do dalších knížek o dní, protože tohle je pecka.
Žádné zbytečné násilí, žádná vulgarita, ten její styl - ano, ano, ano!

DavidN.
25. září

Zatím jediná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Nešlo přestat číst :-)

m.zirhut
25. září

(audiokniha) Po hodine poslechu jsem to vzdal. Vubec me to nebavilo

Macicekh
21. září

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a velice mě nadchla. Těším se, až si přečtu její další..

Hanulka854
15. září

Tato kniha se mi velice líbila Ikdyz čtu především fantasy a sci-fi romány. Celkově se mi líbil děj a propracovanost pripadu.

peanut_reads
07. září

Bombová Christie opět zazářila bombovou zápletkou, ale ať si říká, kdo chce, co chce, to rozuzlení je pod její úroveň! Jaká to škoda... :/

LadyHip
05. září

Mé první literární setkání s "královnou zločinu". Konečně už vím, proč je tak opěvovaná a milovaná generacemi... Krásný příběh, nádherně napsaný, má to v sobě určité kouzlo a eleganci a přitom lehkost vyprávění. Mám ráda, když pátrám společně s postavami, do poslední chvíle jsem nerozlouskla, kdo je N.Z.Namy.

tezka_vazka
04. září

Super detektivka, příběh byl opravdu geniálně vymyšlený, protože konec je podle mého názoru neuhádnutelný.:-)

LordCookie
02. září

Je to úžasná kniha, která se čte úplně sama. Děj je po celou dobu velmi napínavý a ten konec stojí za to. Doporučuji.

handulli
02. září

Přečíst si něco od Christie jsem měla v plánu už dlouho. Díky výzvě jsem konečně plán realizovala a nemohla jsem začít lépe. Z počátku jsem byla zmatená z množství postav, protože jsem si nepamatovala, který příběh ke komu patří, ale to se postupně usadí i díky letmé rekapitulaci, proč dotyčnou např. tíží svědomí. Od knihy jsem se skoro nemohla odtrhnout a ten závěr ... to bylo brilantní. Určitě to není moje poslední setkání s autorkou. A teď už se můžu podívat na ten miniseriál, který podle knihy natočili :)

JezinkaJ
30. srpna

Je blaho, cist tak vydarene kousky. Agatho, jsi proste skvela a ja te velmi obdivuji.
Deset malych cernousku to je pribeh plny napeti od zacatku az do konce. Vsichni jsou vinici a vsichni obeti. Vyborny napad. I ta rikanka ma sve kouzlo. Je preci takova roztomile zlovestne strasidelna.
No reknete, neni to umeni, napsat takovyhle detektivni pribeh?

MortRainey
29. srpna

„Chodí Pešek okolo, nedívej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho Pešek bouchne. Ať je to ten, nebo ten, toho praští koštětem.“
I když je uzel příběhu vystavěný na jiné "vraždící" dětské říkance, tato mateřinková mi neustále během četby hrála v hlavě. Nejenže jsem několika momenty překvapení dostal od Peška, rozuměj Agathy, po hlavě, ale celý průběh mi tuto populární dětskou hru připomínal. A ani ta belgická pralinka na závěr mi coby fanouškovi navoskovaného kníru, předobrazu amerického doutníku v baloňáku, nechyběla;-) Kdo je vrah se totiž dozvíte až v epilogu!... https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/chodi-pesek-okolo-nedivej-se-na-neho-10487

ttpnkov
28. srpna

Mé první setkání s touto krimi-dámou a rozhodně ne poslední. Od začátku do konce mě kniha nenechala v klidu a nutila mě dumat, jak to na tom ostrově tedy vlastně je. Propracované od začátku až do konce a to se vším všudy - takových je Deset malých černoušků.

agatha2
22. srpna

Jedna z nej knih od Agathy Christie. Čteno již po několikáté a stejně opět mohu jen a jen smeknout před umem této dámy, která si právem zaslouží titul Královna detektivek.

RavenKate91
22. srpna

Tato kniha je naprosto boží. Rozhodně doporučuji a za mě je prostě Agatha Christie opravdu Paní Spisovatelka!

Magič
18. srpna

Tak to byla skvělá jízda na opuštěný Černochův ostrov. Je to má první kniha od Christie a myslím, že si od ní přečtu nejspíše všechny hned jak to půjde. Děj byl svižný a stručný, žádná zbytečná omáčka kolem, dobře se četl a závěr jak se patří překvapivý a nečekaný. Doporučuji! Skvělá záhadná detektivka.

Chajda69
16. srpna

Jednodenní jednohubka, protože děj plynul velmi rychle, stále se něco dělo a ačkoli mám rád knihy, kde se děj dokáže takříkajíc rozparádit a v průběhu se vyvíjí postavy, zde nebyla stručnost vůbec na škodu. Ono se totiž i v kratším formátu mohou postavy vyvíjet a ukazovat své silné a slabé stránky.

Mám za sebou poměrně dost severských krimi a Deset malých černoušků bylo balzámem na duši - nikoli dějem, vražd je víc než dost, ale jaksi takových... elegantních. Christie vypráví s grácií, děj pohlcuje a v člověku stále hlodá, kdo ksakru může být ten neznámý vrah?

Působivé a hodné královny detektivek.

Zorka
08. srpna

Agatha Christie neplní v tomto díle současné trendy detektivek. V její knize není brutalita, chybí barvité popisy smrti, případně událostí jí předcházejících. Chybí současná komerce, na jejímž místě je psychologie (napětí příběhu opravdu nechybí), důvtip, ale do určité míry také vtip. Nemiluji detektivky, ale tady tleskám. Dostavilo se sevření hrudníku, obava z toho, kdo bude další obětí, zklamání, když můj tip "na vraha" zemřel, a rychlé spekulace o tom, kdo bude tedy dalším tipem, nechyběl ani pocit, že rodina obtěžuje, když na mě mluví těsně před koncem, ve chvíli, kdy já nutně musím vědět, kdo je vrah. Dostavily se dokonce obavy, jestli se to vůbec dozvím i v případě, že knihu dočtu. Autorka opravdu dokáže udržet v napětí až do konce. Možná dám tedy ještě detektivkám šanci...

Archie
07. srpna

Bez bestialni brutality, sokujicich pribehovych twistu a sexu. A presto napinava, zvedavost podnecujici, atmosfericka, po certech zabavna, nadcasova kniha. Skutecne - prvni dama detektivky.

jittik
05. srpna

Velmi čtivé, možná trochu krátké. Ještě, že bylo na konci vše popsané jinak bych nevěděla jak to dopadne.
Vždy jsem si myslela, že jsem nato přišla a další stránka mě vyvedla z omylu.

slawa.cap
04. srpna

Poslouchal jsem jako audioknihu. Moje první kniha od Agathy Christie. Tušil jsem o čem to je, ale že to bude tak propracované jsem nečekal. Ze začátku jsem trochu bloudil v postavách, ale ono se to rychle vyřeší :) Pořád jsem hádal, kdo to muže být, ale nebýt dovětku, tak bych na to nepřišel. Jen dvě věci mi nebyli zodpovězeny: kde se vrah ukrýval a jak mohl naplánovat předposlední smrt...

K.a.a
02. srpna

Dlouho jsem se této knížce vyhýbala, protože jsem měla různé předsudky o tak zprofanované autorce a knížce jakou je Agatha Christie a Deset malých černoušků. Nakonec jsem se do ní pustila, byla tenká, řekla jsem si, že to mám hned přečtené. Neuvěřitelně mě knížka bavila a pohltila mě. Je krásně čtivá a napínavá a samozřejmě promyšlená! Fakt paráda!

Dani25
31. července

Výborná kniha, spočiatku som nevedela kto je kto, tak som sa stále vracala k prvej kapitole :) Kto je vrah som netušila.

zimka.r
26. července

Za začátku jsem se lehce ztrácela.....dokonce jsem si psala poznámky kdo je kdo a co, ale když jsem se zorientovala, tak jsem druhou půlku přečetla na jeden zátah!! Opravdu záhada a to rozuzlení!! No paráda!! Vybrala sem si knížku jako žánr, který běžně nečtu, ale možná díky výzvě číst začnu :)


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Kniha v žebříčku

12. nejlépe hodnocená kniha

Štítky

sérioví vrazi detektivky smrt vraždy plánovití, inteligentní vrazi ostrovy anglická literatura zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Agatha Christie

Agatha Christie
britská, 1890 - 1976

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených25x
v Přečtených5001x
v Čtenářské výzvě973x
v Doporučených497x
v Knihotéce724x
v Chystám se číst975x
v Chci si koupit198x
v dalších seznamech16x