Deset malých černoušků

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328032/christie-deset-malych-cernousku-Z8q-328032.jpg 4.74148
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

Ten Little Niggers, 1939

Kniha Deset malých černoušků

safarikmartina

Nemám ráda detektivky, ale musím říct, že tato kniha je velice napínavá a je opravdu k zamyšlení, kdo je/byl vrah. Příběh je velice napínavý a rychle se čte.

Skejťák

Kniha je o skupině lidí, kteří byli pozváni na Černochův ostrov. Bydleli v moderní vile. Jednou se z gramofonu ozval hlas, který každého obvinil z vraždy. Chvíli potom jeden z návštěvníků zemřel potom, co se napil. Po té šli prohledávat ostro, jestli tam není vrah. Postupně začínají umírat i další hosté. Zjistili, že každá vražda je podle dětské říkanky “ Deset malých černoušků “.

Kniha mě ze začátku nebavila, ale potom to začalo být napínavé.

ADE138

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Vladimírem Čechem. Úžasný zážitek.

kamibe

Vybrala jsem si ji do ČV a četla ji po několik večerů nahlas do telefonu i pro svou kamarádku. Výborně jsme si to užily. Na mnohých místech jsme se zastavovaly a promýšlely, kdo a jak... Vracely jsme se k říkance, abychom byly připraveny na to, co bude dál. Usoudily jsme, kdo by to mohl být a proč, což tu uvádět nebudu, byl by to spoiler, ale i přesto to bylo pro nás parádní počtení, zvláště závěr, protože nám vysvětlil okamžiky, které jsme zrekonstruovat nedokázaly.
Svoje období detektivek mám už dost dlouho za sebou a ani po téhle bych nesáhla nebýt ČV, protože jsem tušila, že Agáta je sice bravurní, ale nějakou legraci si s ní neužiju. V tom směru s chutí vzpomínám na Kassakovu Děkuji, už jsem vraždil.

knihyKeMne

Překvapivě mě kniha i údajné zfilmování doposud úspěšně míjely, netušila jsem nic víc než že je to o nějaké říkance, dokonce jsem stále čekala, kdy na scénu nastoupí pan Poirot :-)

Přečteno pochopitelně jedním dechem, a samozřejmě nezklamalo, líbilo, typická Agatha. Opět jsem do poslední chvíle netušila, nebo spíš tušila, ale pokaždé špatně :-) Takže detektivka jak má být :-)

MišuleP

Jedna z nejlepsich detektivek co jsem cetla!

mahdal

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Je to nejlépe hodnocená kniha této autorky, její kvality v žádném případě nepopírám, avšak, dle mého mínění, jsem od autorky četl i díla lepší.
Deset malých černoušků se řadí mezi ty napínavější příběhy, chvílemi jsem si říkal, že je na něm i něco absurdního (ještě aby ne!). Zaskočilo mě, že vraždy šly až příliš rychle za sebou. Líbilo se mi, jak autorka do příběhu zakomponovala psychologii a názorně ukázala, kam až může stres člověka zavést.
Nitky, které čtenáře vedou k odhalení zločince, se dají celkem lehce rozpoznat a následovat, proto si myslím, že řada čtenářů vraha odhalilo dříve, než se dostali na úplný závěr knihy.
Knihu doporučuji.

Aprilek

Knihy od Agathy Christie jsou prostě výborné!