Deset malých černoušků

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328032/christie-deset-malych-cernousku-Z8q-328032.jpg 4.73530

Ten Little Niggers (1939)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Medunka041
včera

Deset malých černoušků je nejlepší dílo A Christie. I filmové zpracování z roku 2015 se konečně až na pár detailů drží podle knihy.

Beruska18
předevčírem

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla. Neuvěřitelný příběh, do konce knihy nevíte, kdo za tím vším stojí.

KMacourkova
11. prosince

Skvělá kniha!!

work
11. prosince

Čteno podruhé s odstupem dvaceti let... Bývaly doby, kdy si spisovatelé detektivek vystačili s málem a fungovalo to dobře. Nepotřebovali desítky postav s krkolomnými jmény, nepotřebovali drsnou Skandinávii, ani nepotřebovali oběti obalovat peřím, posílat je poštou nebo vyřezávat do nich obrazce. Stačil jim počasím odříznutý ostrov, parta náhodně (?) sezvaných lidí, jejich rozhovory se sklenkou v ruce a to, že postupně ubývali. I takto to jde a není to o nic méně napínavé...

Pepino74
03. prosince

Naprostá bomba, detektivka se vším všudy, jak vše dopadne jsem byl napnutý až do poslední kapitoly, doporučuji všem fandům detektivek.

kočičí anus
27. listopadu

Příšerně jednoduchý sloh, ale ten nápad a celkové provedení je na deset z deseti. Detektivky moc nečtu, protože mě nebaví viz. také můj komentář knihy Mesiáš. Ve zkratce jde stejně vždy o sériového vraha, který nechává policii/detektivovi vodítka a vykuchá ještě pár lidí, dokud policie/detektiv neskočí vrahovi na špek, ale díky deus ex machina vše skončí happyendem.
Tahle kniha je úplně jiná, než výše popsaný stereotyp, více takových. Svět sice růžovější nebude, ale třeba skončí ten trend nudných detektivních blábolů.

Lucien1
24. listopadu

Skvělá detektivka:)

hey123
19. listopadu

Prescteno jednim dechem. Basnicku si v hlave rikam porad

Vendulis
15. listopadu

Kniha vas uplne pohlti a musite cist a cist. Bavilo me to vrele doporucuji. Urcite se chystam na dalsi knihy autorky

bara9550
12. listopadu

Naprosto bezkonkurenční!

I když se složitě dostává přes začátek knihy a mnoho jmen i s příjmením a kolikrát i s druhým jménem, tak to byla naprostá paráda.

Epilog byl tou nejdůležitější částí knihy! Uplná špička, nedokážu opravdu nic vytknout.

Kniha naprosto vyšinutá a promyšlená zároveň. Toto je to, před čím smekám.
Muselo být neuvěřitelně složité toto všechno dát dokupy, aby to tak neuvěřitelně sedělo a zároveň upoutat pozornost čtenáře natolik, že se zkrtátka nemůže odtrhnout.

Na svou dobu neuvěřitelně sofistikované dílo, které překypuje neuvěřitelným důvtipem Agathy :)

Děkuji Agatho, tam nahorů, že jsem si tohle mohla přečíst.
Moje první kniha od Vás a rozhodně ne poslední!

Úžasné.

11. listopadu

Naprosto skvělá detektivka od Agáty Christie. Jdu do další knížky. Doporučuji!!

Kasandra109
08. listopadu

Geniální příběh s úžasnou atmosférou. I když prvních 50 stran byla celkem nuda, tak ten zbytek byl neuvěřitelný.

Kopretina
07. listopadu

Uff! Prožívala to se mnou celá rodina! Neuvěřitelný příběh! Snad ho rozchodím ;).

Marketa1994
06. listopadu

Geniální. :)

karolina5859

Jedna z knih meho detstvi. Nezapomenutelne napeti.

VerčaFF

Velmi propracovaný příběh na malém prostoru (myslím jak ostrůvek, tak počet stran). Zápletka je přiměřeně nadsazená s ne až tak překvapivým, jako spíš diskutabilním závěrem. Má to ale tu atmosféru minulých dob a docela dost napětí, takže čtenář se nenudí, i když si přímo hrůzou nehryže nehty... Jako kdyby se v tv díval na Hercula Poirota. Pro mě příjemný zážitek.

Lenka27

Agathu prostě nejde nemilovat. Deset malých černoušků jsem četla kdysi velmi dávno a přišlo mi na mysl přečíst si je znovu, abych si připomenula geniální stavbu detektivek A. Christie. Příběh promyšlený do detailu, moment překvapení, úžasná atmosféra ostrova, mistrně vykreslené postavy. Úžasné čtivo, určitě opráším další knihy, i když někdy si možná v průběhu příběhu vzpomenu na vraha, který nemusí být jen zahradník, bude mi potěšením strávit pár večerů s paní spisovatelkou.

Blue

Agatha není čtení pro mne. Já ty její vykonstruované neživotné příběhy nějak nemohu ztrávit.

love_divergent

Já Aghathu Christie naprosto zbožňuju. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem vskutku nevěděla, kdo byl tím vrahem ( i když to v podstatě nevím nikdy). Tato kniha mě opravdu moc nadchla a ani trochu nazklamala mé očekávání.

SSTknihy

Ó, jak já paní Agathu miluju! Přečetla jsem každou její knihu a mnohé i víckrát, a ona mne vždycky dostane. Pokaždé, kdy už už začínám být pyšná na to, jak jsem chytrá, ukáže mi, že to celé byl jen její záměr a důmyslná hra kočky s myší. Deset malých černoušků patří rozhodně k tomu nejlepšímu a hlavně nejdůmyslnějšímu, co napsala. A ani čas na tom nic nezmění.

Hotovson

Tak tohle jsem opravdu nečekal.

jaroiva

Klasika všech detektivních klasik. Povinná četba pro milovníky detektivek!
Nevím, kolik zpracování jsem už viděla, ale ani jedno mě nezklamalo. Samozřejmě - nejlepší je stejně knížka. Poprvé jsem ji četla snad ve 13 letech a je jednou z knížek, které způsobily, že teď mám v knihovně už celé dílo Agathy Christie a chybí mi jen pár knih napsaných pod jinými pseudonymy.

NalinnMane

Opravdu skvělá detektivka. Naprosto geniální!

TaLu

Musím se přiznat, že jsem se dosud na příběhy autorky jen dívala - Hercule Poirot mě dokáže upoutat u televize i opakovaně. Herec David Suchet naprosto dokonale ztvárňuje mé představy, které mám o tomto komplikovaném "mužíčkovi" s velmi aktivními šedými buňkami mozkovými.
Díky letošní čtenářské výzvě jsem si řekla, že nastal čas seznámit se konečně s autorkou. Věděla jsem, že to bude setkání mimořádné a obohacující, ale zdaleka jsem netušila, jak autentické. Jedna z autorek, jejíž knihy se budou číst vždy, nikdy nezestárnou. Díky barvitému vykreslení postav se čtenář přenese na ostrov, zažívá celou škálu emocí spolu s odsouzenci a znovu a znovu vyhledává úvodní básničku, aby odhadl, co bude dál. Nu a chybělo tak málo, a zůstalo by u spekulací....
Plné hodnocení je povinností i ctí. Plně souhlasím s Pánem času, který v epizodě Jednorožec a vosa pochopil, že paní spisovatelku nepřestanou nikdy její čtenáři milovat.

Zrzavá_Tereza

Tak já musím říct, že teprve s přibývajícím věkem jsme dokázala Agathu dostatečně ocenit a rozhodně se pustím do dalších knížek o dní, protože tohle je pecka.
Žádné zbytečné násilí, žádná vulgarita, ten její styl - ano, ano, ano!

DavidN.

Když jsem na tuto knihu poprvé narazil, tak mě odradil název. Myslel jsem si, že to bude nějaká ptákovina pro děti. Až po přečtení komentářů a hodnocení zde na webu jsem se rozhodl knihu půjčit a dobře jsem udělal. Je to zatím jediná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Nešlo přestat číst :-)

m.zirhut

(audiokniha) Po hodine poslechu jsem to vzdal. Vubec me to nebavilo

Macicekh

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a velice mě nadchla. Těším se, až si přečtu její další..

Hanulka854

Tato kniha se mi velice líbila Ikdyz čtu především fantasy a sci-fi romány. Celkově se mi líbil děj a propracovanost pripadu.

peanut_reads

Bombová Christie opět zazářila bombovou zápletkou, ale ať si říká, kdo chce, co chce, to rozuzlení je pod její úroveň! Jaká to škoda... :/