Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paní Ferrarsová, bohatá vdova žijící ve vesnici King's Abbot je nalezena mrtvá. Místní lékař dr. Sheppard konstatuje, že šlo o sebevraždu. Ve vsi bylo veřejným tajemstvím, že se měla provdat za prominentního obyvatele vesnice, Rogera Ackroyda, jen co uplyne rok od smrti jejího manžela. Ackroyd pozve doktora na návštěvu, neboť s ním chce mluvit o smrti své nastávající, a prozradí mu, že se mu paní Ferrarsová přiznala k tomu, že svého manžela zabila a někdo ze vsi ji vydírá. Během jejich rozhovoru donese Ackroydovi sluha dopis, který napsala paní Ferrarsová těsně před svou smrtí. Zřejmě v něm označila právě onoho vyděrače. Dopis si však Ackroyd přečte až po odchodu dr. Shepparda. Ten je o hodinu později přivolán zpět do domu. Rogera Ackroyda nalezli v jeho pracovně – probodeného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56571/big_vrazda-rogera-ackroyda-vVZ-56571.png 4.6686
Série:

Hercule Poirot 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Murder of Roger Ackroyd, 1926


více info...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Vražda Rogera Ackroyda

Andrea81
04. prosince

Nechápu, prostě to nechápu, jak někdo může vymyslet takový příběh, že až do konce nevíte, kdo je vrah? A to v každé knížce??? Úžasné, jako vždy.

Elenče
21. listopadu

Kniha porušující základní pravidla detektivek dnes už sice kontroverze nevyvolává, ale skvělým čtením zůstává stále. Poirot ve vrcholné formě, fandící lásce a nemilosrdně trestající hřích. Narážky na mu chybějícího Hastingse, vykreslení atmosféry komunity anglického venkova. Prostě bonbonek.


knihomolka1197
13. října

Jedna z nejlepších detektivek od "Agáty". Odhalení pachatele bylo pro mně obrovským překvapením. O to víc jsem si čtení užila. Doporučuji!

Mindy
07. července

Tak to bylo skvělé, promyšlené do posledního detailu. Zajímalo by mě, kolik čtenářů odhalilo pachatele, já tedy vůbec. Ještě jsem nečetla knížku, kde je vrahem člověk, který...nebudu prozrazovat.

Awča
14. června

Krásné.
Náznaky, kombinace, všeho tak akorát.
A ten konec. Samozřejmě jsem netušila...
Agatha je opravdu královna.

TaNya_
13. dubna

Ten konec jenom tak nezapomenu. Agatha je královna!

boxas
07. března

Tak to byla fakt pecka!
Kdysi jsem viděla jako film, ale je jen dobře, že jsem za ty roky zapomněla, kdo je vrah.
O to větší překvapení!

NannyOgg24
20. února

Super detektivka. Četla jsem už podruhé a Agátha mě stále něčím překvapí.

1