Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paní Ferrarsová, bohatá vdova žijící ve vesnici King's Abbot je nalezena mrtvá. Místní lékař dr. Sheppard konstatuje, že šlo o sebevraždu. Ve vsi bylo veřejným tajemstvím, že se měla provdat za prominentního obyvatele vesnice, Rogera Ackroyda, jen co uplyne rok od smrti jejího manžela. Ackroyd pozve doktora na návštěvu, neboť s ním chce mluvit o smrti své nastávající, a prozradí mu, že se mu paní Ferrarsová přiznala k tomu, že svého manžela zabila a někdo ze vsi ji vydírá. Během jejich rozhovoru donese Ackroydovi sluha dopis, který napsala paní Ferrarsová těsně před svou smrtí. Zřejmě v něm označila právě onoho vyděrače. Dopis si však Ackroyd přečte až po odchodu dr. Shepparda. Ten je o hodinu později přivolán zpět do domu. Rogera Ackroyda nalezli v jeho pracovně – probodeného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56571/big_vrazda-rogera-ackroyda-vVZ-56571.png 4.6784
Série:

Hercule Poirot 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Murder of Roger Ackroyd, 1926


více info...
Nahrávám...

Komentáře (139)

Kniha Vražda Rogera Ackroyda

sgjoli
19. března

Knihu jsem vyposlechla jako audioknihu v podání skvělého Ladislava Lakomého, jehož interpretace se mi velmi líbila a dobře se poslouchala. Příběh samotný jsem kdysi dávno viděla zfilmovaný s Davidem Suchetem jako Poirotem, ale přiznám se, že jsem si spoustu věcí vůbec nepamatovala - už vůbec ne rozuzlení, a tak byla pro mne řada věcí vlastně nových.
Nicméně o to víc jsem na sebe hrdá, když se mi podařilo tipnout si pachatele. Ona tomu vlastně hodně napomáhá sama paní autorka tím, že v průběhu vyprávění zakomponovala do textu určité narážky či poznámky, z nichž se to dalo dobře vydedukovat. Možná že ne úplně všechno a ne hned, ale ta pomoc tam ze stranu Agathy Christie určitě byla. Přijde mi, že ne vždycky to tak u autorky je - ne vždy jsou ty nápovědy tak zřetelné a čtenář do poslední chvíle netuší pachatelovu totožnost, ale tady se to uhodnout dá docela dobře. A myslím, že to vůbec nevadí. Asi řada čtenářů si při čtení detektive ráda zahraje na detektivy a hádá...
Každopádně tohle je určitě jedna z těch lepší autorčiných knih, poslech audioknihy jsem si užila a určitě mohu doporučit.

SSTknihy
07. března

Vesnicí zmítá skandál v podobě sebevraždy a krátce na to přibude i vražda vlivného podnikatele, tajný sňatek a zmizení jednoho z podezřelých. Vyšetřování se ujímá místní doktor a Poirot vystupuje v podstatě jen jako jeho pomocník, protože je v důchodu a soustředí se na pěstování dýní. Všichni něco tají. Všichni lžou. A šedé buňky mozkové se musí opravdu snažit.
Ve své době byla tahle detektivka skoro až skandální. Paní Agatha si pravidla žánru opět předělala k obrazu svému a všem tak dokázala, že je nefalšovanou královnou tohoto žánru. Zvlášť, když tenhle příběh čtete poprvé, je zápletka a vyústění brilantní!


Sova15
03. března

Dlouho jsem nečetla klasickou detektivku a tahle mě naprosto pohltila a já konečně zažila ten pocit, že nechcete dělat nic jiného, než vědět, co bude dál. Střídala jsem čtení s poslechem CD.
A Poirota miluju, je to naše klasika, když se s dcerou sejdeme a koukáme na TV - "Dáme Poirota, tento díl jsme ještě neviděly."

Butterfly340
16. února

Poslední rok jsem si dávala pauzu od Agathy Christie. Abych taky četla jiné knihy, že :D Teď se k ní vracím a prvním příběhem, který jsem přečetla, byla právě Vražda Rogera Ackroayda.

Musím říct, že je to jedna z nejlepších knih, které autorka napsala (všechny její knihy jsou top, ale některé přeci jen ještě o fous lepší).
Je zajímavé sledovat všechny postavy a jejich počínání. Působí velmi realisticky. Třešnička na dortu je pak famózní detektiv Hercule Poirote, kterého prostě nejde nemilovat.

Přiznám se, že jsem tušila, kdo by mohl být vrahem. Přesto jsem většinu knihy hledala "ujištění", že to dotyčná postava být nemůže. A vlastně ani nevím proč. Až ke konci mi došlo, že mé tušení bylo správné.

Aligator805
11. února

Opět skvělá kniha. Sebevražda, vražda, tajný sňatek a postupně se každý stává podezřelým. K tomu skvělý Hercule Poirot, teď už na odpočinku. Ale ani to mu nebrání bravurně vyřešit další zapeklitý případ.

Kristulda
02. února

Poslouchano jako audiokniha. Musím říct, že od půlky už jsem tušila kdo je vrah a to se mi opravdu málo stává, že to uhodnu.

marekB78
19. ledna

Za mě opět skvělá detektivka. Postupně se odkrývají všechny stopy a poznatky a na konci je velké finále. Během čtení si vždy říkám, kdo by mohl být vrah a tento konec byl hodně zajímavý. Jak jinak než 5 hvězd :)

HadleysHope
17.11.2022

Zapeklitá situace. Drama, kdy nikdo netuší, kdo a proč. Vydírání, sebevražda, napětí. Prostě klasika, kterou fanoušek i čtenář očekával. Dostal jsem to, co jsem si koupil. Je to krásně promyšlené.

1 ...