Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paní Ferrarsová, bohatá vdova žijící ve vesnici King's Abbot je nalezena mrtvá. Místní lékař dr. Sheppard konstatuje, že šlo o sebevraždu. Ve vsi bylo veřejným tajemstvím, že se měla provdat za prominentního obyvatele vesnice, Rogera Ackroyda, jen co uplyne rok od smrti jejího manžela. Ackroyd pozve doktora na návštěvu, neboť s ním chce mluvit o smrti jeho nastávající, a prozradí mu, že se mu paní Ferrarsová přiznala k tomu, že svého manžela zabila a někdo ze vsi ji vydírá. Během jejich rozhovoru donese Ackroydovi sluha dopis, který napsala paní Ferrarsová těsně před svou smrtí. Zřejmě v něm označila právě onoho vyděrače. Dopis si však Ackroyd přečte až po odchodu dr. Shepparda. Ten je o hodinu později přivolán zpět do domu. Rogera Ackroyda nalezli v jeho pracovně – probodeného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56571/hercule-poirot-vrazd-56571.jpg 4.6533
Série:

Hercule Poirot (4.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

The Murder of Roger Ackroyd (1926)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (78)

Kniha Vražda Rogera Ackroyda

Přidat komentář
kob
23. dubna

Neobvyklá forma vyprávění, kterou však člověk pochopí až při neobvyklém rozuzlení. Díky tomu vzbudila ve své době velký rozruch v odborných kruzích. Mně připadá velmi zdařilá.

Fixa08
25. března

Skvělá detektivka od Agáthy! Vraha jsem do konce netušila a musím říct, že konec mě šokoval ????!

Kristy78
12. března

Po životopisu A.Christie jsem sáhla i po detektivce - a musím říct, že to byla velmi čtivá a dobře napsaná. I když jsem vlastně viděla televizní předlohu, tak jsem stejně netušila, kdo je vrahem :)

Greenfingers
04. března

Originálně zpracovaný detektivní příběh. Knihu řadím mezi to nejlepší, co A.Christie napsala.

tereza1198
13. února

Tady jsem velmi zaměstnala své šedé buňky mozkové. Musím přiznat, že jsem vraha tušila a nakonec jsem měla pravdu. To se mi málokdy stane. Většinou jsem totálně mimo. Bravo paní Christie. Pointa geniální. Hercule ví prostě všechno.

edith79
30. ledna

Dokonalé. Naštěstí pro mě jsem z tohoto díla Agathy Christie znala jen název, protože tak perfektní a překvapivé rozuzlení detektivního případu se jen tak nečte. Jsem knihou doslova unesená . Jo jo, kampak na Hercula Poirota.

Heidi9
15. ledna

Poirota zbožňuju (strašně se mi líbí, jak má svoje "mouchy"), četla jsem skoro všechny knížky s ním a všechny se mi líbily tolik, že mě nikdy nenapadlo, že bych mohla mít nějakou oblíbenou - no a přece, tohle je podle mě snad nejlepší detektivka s Poirotem. Jako vždy geniálně zamotaná zápletka s naprosto nečekaným rozuzlením.

Medunka041
15.12.2018

Knize nelze nic vytknout, protože konec ten byl ze všeho nejlepší a nečekaný.