Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Paní Ferrarsová, bohatá vdova žijící ve vesnici King's Abbot je nalezena mrtvá. Místní lékař dr. Sheppard konstatuje, že šlo o sebevraždu. Ve vsi bylo veřejným tajemstvím, že se měla provdat za prominentního obyvatele vesnice, Rogera Ackroyda, jen co uplyne rok od smrti jejího manžela. Ackroyd pozve doktora na návštěvu, neboť s ním chce mluvit o smrti jeho nastávající, a prozradí mu, že se mu paní Ferrarsová přiznala k tomu, že svého manžela zabila a někdo ze vsi ji vydírá. Během jejich rozhovoru donese Ackroydovi sluha dopis, který napsala paní Ferrarsová těsně před svou smrtí. Zřejmě v něm označila právě onoho vyděrače. Dopis si však Ackroyd přečte až po odchodu dr. Shepparda. Ten je o hodinu později přivolán zpět do domu. Rogera Ackroyda nalezli v jeho pracovně – probodeného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56571/hercule-poirot-vrazd-56571.jpg 4.6628
Série

Hercule Poirot 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Murder of Roger Ackroyd, 1926

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Agatha Christie řadila tento román mezi své nejoblíbenější. (Gerbasin)


V roku 1926, keď kniha vyšla, spôsobila veľkú vlnu nevôle. Porušovala pár pravidiel z Knoxovho desatora a ľudia ju z protestu nekupovali. (Michaleus)


Kniha Vražda Rogera Ackroyda byla po celosvětovém hlasování vyhlášena třetí nejoblíbenější od Agathy Christie. (Sebasti)


Podle Mystery Writers of America, kteří vytvořili žebříček Nejlepší detektivní romány, se Vražda Rogera Ackroyda umístila na dvanáctém místě ze sta. (Sebasti)


Podle žebříčku 100 nejlepších detektivních románů sestaveným Crime Writers' Association se Vražda Rogera Ackroyda umístila na pátém místě. (Sebasti)


V roce 2013 zvolilo 600 členů britské Asociace autorů detektivek Vraždu Rogera Ackroyda nejlepším detektivním románem všech dob. (pistalka)


Kniha se umístila na 49. místě v žebříčku ''100 nejdůležitějších knih 20. století'' podle časopisu Le Monde (1999). (pistalka)


Autorka byla za napsání románu vyloučena z Klubu spisovatelů detektivek. Kniha se stala jedním z nejkontroverznějších a nejdiskutovanějších detektivních románů vůbec, především pro porušení několika základních pravidel žánru. (pistalka)