Vraždy podle abecedy

Detektivní příběh, v němž detektiv Hercule Poirot řeší podivuhodnou sérii zločinů spáchaných v abecedním pořadí. Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru… 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43857/vrazdy-podle-abecedy-43857.jpg 4.5795

Hercule Poirot (12.)

The A. B. C. Murders (1936)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Kniha Vraždy podle abecedy

jana0378

Mám teď za sebou několik knih, kde je hlavní postavou Hercule Poirot, a teda první, kde jsem vraha poznala v podstatě hned, když se objevil na scéně. Samozřejmě jsem si úplně nevěřila, protože nikdy před tím, jsem to netrefila. Asi to nebude knihou samotnou, jen už jsem možná Agátu prokoukla, uvidíme, co další díl. Dvě hvězdy dolů jsou ale za úděsný překlad, kdyby to nebyla detektivka, tak bych to vzdala po pár stranách.

Allebith

Moc pěkné, detektivně oddechové. :)

Gweny

Po letech se ke mně dostala kniha od této geniální spisovatelky. Nikdy jsem v TV neměla ráda seriál s Poirotem. Ten herec na mě nepůsobil dobře, ale v knize, to je něco jiného. Baví mě, že příběh nevypráví on sám, ale Hastings.
Musím znovu vzdát hold tomu, jak nás Agatha až téměř ke konci drží v tom, že víme, kdo je vrah, jen nám uniká, proč vraždí. A najednou je náš domnělý vrah zcela zproštěn viny, která ale spadne na někoho, do koho bychom to v žádném případě po celou dobu vyšetřování neřekli. Agatha prostě nikdy, NIKDY, nezklame!

czokies

3,5 *
Tahle knizka je velmi casto zminovana jako jedna z nejlepsich od Agathy Christie, to bych nerekla, ale libila se mi. Je napinava a vraha a pointu jsem dopredu neodhadla. Jak je u Agathy zvykem, knizka je plna anglicke atmosfery.

lubospanda

Není to nejlepší Agathina detektivka, ale pořád je to skvělý. Má to překvapivé rozuzlení, zábavného Poirota a obejde se to bez zbytečné brutality. Kam se hrabou současní autoři thrillerů.

L.Helena

Četla jsem před léty, nyní jsem poslouchala audioknihu. Dokonalá detektivka.

8635Izzy

Geniální = zločin od Agathy Christie. Zase úplně jiná zápletka. Nikdy se nezačnu nudit.

Hani77

Pro mě druhá nejlepší kniha od A.Christie. Naprosto dokonalá zápletka. Sice mi v hlavě v jednu chvíli problesklo v hlavě, kdo je skutečný vrah, ale hned jsem tu myšlenku zahnala, že to určitě nebude správně-a našla jsem si jiného (nesprávného) pachatele :-).