Vraždy podle abecedy

Detektivní příběh, v němž detektiv Hercule Poirot řeší podivuhodnou sérii zločinů spáchaných v abecedním pořadí. Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru… 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43857/big_vrazdy-podle-abecedy-rRD-43857.jpeg 4.51204

Hercule Poirot 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Odeon

The A. B. C. Murders, 1936

Kniha Vraždy podle abecedy

MišusWinner

Druhá kniha kterou jsem od autorky četla, první nic moc ale tahle super. Konečné rozuzlení jsem úplně nečekala. Měla jsem trochu jinou představu. Ale o tom to je, když už si myslíte že to víte tak jste na omylu.

Babouš

Jedna z prvních detektivek s tématem sériového vraha. A ten zvrat je geniální dodnes.

mats379

Jedna z nejlepších detektivek od A. CHRISTIE.

NemcovaKN

Už u druhé vraždy mě napadlo, že by zápletka mohla jít tím směrem, ke kterému směřovala. Takže motiv mě tolik nepřekvapil, ale i tak to byla opět skvělá detektivka :-))

marekB78

Super knížka. Zajímavá s překvapivým koncem. Hodně mě bavila a nevěděl jsem až do konce, kdo za tím stojí :)

zdenaR

Tento případ Hercula Poirota je hodně originální.
Příběh je čtivý, závěr dost překvapivý.
Poirotem v podání herce Sucheta jsem opravdu nadšená, ale kniha je kniha.

ka.dudk

Moje první knižní setkání s Herculem Poirotem.
Byla jsem připravena na to, že to bude napínavý případ s brilantním koncem :-). Až do posledních stran jsem byla přesvědčená o jiném konci :-)
Těším se na další z případů

terimila

Špička mezi dílem paní Agathy. Sice ne absolutní špička (Deset malých černoušků z trůnu už asi nic nesesadí), ale perfektní věc. Svědčí o tom to, že jsem to už kdysi četla, perfektně jsem si pamatovala, jaké bylo rozuzlení případu, tj. kdo byl vrahem... ale při čtení mě to znovu tak vtáhlo a zmátlo, že jsem hodila vinu na někoho jiného. Výborná práce, paní A. prostě uměla.