Smrt v oblacích

Detektivní román líčí vraždu známé francouzské lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem přímo před očima Hercula Poirota. Proslulý detektiv Poirot se stává vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. Autorka udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle, kdy Hercule Poirot jedinečným způsobem odhalí vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94270/smrt-v-oblacich-7sh-94270.jpeg 4.4419

Hercule Poirot 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Death in the Clouds, 1935

Kniha Smrt v oblacích

Pejuška

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

Blondebookdevil

Eh bien, jak by řekl Poirot, asi je zbytečné rozebírat Agathiny metody, jimiž mě namotá a pak přesvědčí o opaku. Na palubě letadla se stane vražda, může za ni vosa nebo snad jedový šíp? A kdo by byl schopen jej bez všimnutí vystřelit? Nemohu vám říct víc, snad jen to, abyste dali této detektivce šanci!

Kuža007

Velice zajímavá poirotovka. Hercule Poirot zde opět cestuje mezi Anglií a Francií. Krásné Poirotovo vyřešení případu. Tentokrát s nečekaným pachatelem. V tomto případě jsem správného pachatele odhadl pouze zčásti. A pátá hvězda za pochvalné věty o Československu.

MilanCFC

Po nějaké době mohu opět dát paní autorce plné hodnocení, a to tuze rád, protože tímto příběhem a postavami jsem se upřímně bavil. Zase si s námi šibalka Agatha dokonale pohrála - když už se vydáte jedním směrem, kterému docela i věříte, autorka vás poměrně nekompromisně vrátí zpátky na zem a na startovací čáru :-) A to mě baví. Frustruje, ale baví :-) Během četby jsem si opravdu jen matně vybavoval, že jsem dost možná tento film viděl, ale vyšetřování jsem si nepamatoval vůbec a tím jedině lépe pro čtenářský zážitek s jedinečným HP.

m_martina

Mám ráda nejen slečnu Marplovou, ale i Hercula Poirota. A i tento jeho případ je výborný, navíc uzavřený prostor letadla je originální kulisa. Kniha je čtivá a ráda jsem si ji přečetla.

Kerberos

Poslouchala jsem audioknihu a dávala si pozor ať se nezapletu ve všech těch důkazech.Přiznám se,že jsem podezřívala někoho jiného,takže mě Agáta zase dostala.

u_marketa

Tentokrát bez Hastingse, zato ale Poirot exceluje od začátku do konce. Má ty svoje poťouchlý nápady, který se u něj občas projeví, když má dobrou náladu. U vraždy v letadle jsem očekávala vyšetřování ve stylu Orient-expresu, Agatha se ale neopakuje a tentokrát se všichni zúčastnění rozprchnou a vyšetřování trvá další měsíc. Co má ale tahle detektivka s druhou zmíněnou společného, je nutnost odhalovat minulost oběti a v ní hledat správný směr pátrání po vrahovi.

nikikostadinova

Myslím, že budou i lepší díla z jejího repertoáru.

Byla jsem tu
Byla jsem tu