Smrt v oblacích

Detektivní román líčí vraždu známé francouzské lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem přímo před očima Hercula Poirota. Proslulý detektiv Poirot se stává vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. Autorka udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle, kdy Hercule Poirot jedinečným způsobem odhalí vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94270/smrt-v-oblacich-UyJ-94270.jpg 4.4365

Hercule Poirot 12.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Death in the Clouds, 1935

Kniha Smrt v oblacích

Devorah

Báječný Hercule Poirot v plné síle, i tak by se dala shrnout tato kniha. Vtáhne do děje, předkládá před nás indicie, aby se nakonec vše ukázalo v jiném světle.
Vražda se odehrává již v první kapitole přímo před zraky známého Hercula Poirota na palubě letadla a my společně s ním nahlížíme do myslí všech možných podezřelých, rozplétáme klubka lží a intrik, abychom vraha odhalili v samotném strhujícím závěru knihy.

spicule

Agatha nikdy nezklame. Akorát teď mi přišlo, že to nebylo úplně to top, co dokáže.

Každopádně ale velmi čtivá knížka, nenudila, určitě stojí za přečtení.

Gibis

Řekla jsem si na začátku čtení, že se budu "pekelně" soustředit na čtení a na každý detail příběhu a není možné, abych tentokrát vraha neodhalila, když je o knihách Lady Agathy známo, že čtenáři nic nezatajuje a tudíž je možné případ vyřešit společně s detektivem. Ale musím přiznat, že na tohle mé malé šedé buňky opravdu nestačily a musela jsem se nechat v závěru poučit Herculem Poirotem. Tak třeba příště :)

czokies

Knizka je od zacatku do konce napinava jako blaaaazen, zhltla jsem ji na jeden zatah v indickym vlaku a jak uz tomu u knizek od Agathy Christie byva, svuj tip kdo je vrah jsem nekolikrat pozmenila. A neuhadla jsem. Miluju, kdyz neuhadnu, pac ja neuhadnu jen velmi zridka!
Knizku radim mezi Agathiny topky spolecne s Deseti malymi cernousky. To si proste musite precist!

jiriburda01

Již od začátku napínavá detektivka, a i když filmy o Hercule Poirot s Davidem Suchetem jsou skvělé, zrovna tento příběh nebyl ve filmové podobě takový jako kniha

GyttaOggová

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, Agatha mě stejně vždycky nakonec překvapí.

akinomV
30.11.2018

Klasická detektivka, která vždy potěší :-)

SilvieSisinka
11.10.2018

Poirot opět nezklamal.Pikantní zápletka.Vražda v letadle,která se stala před očima H.Poirota.