Smrt v oblacích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román líčí vraždu známé francouzské lichvářky v letadle nad Lamanšským průlivem přímo před očima Hercula Poirota. Proslulý detektiv Poirot se stává vítaným pomocníkem svých anglických i francouzských kolegů. Autorka udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle, kdy Hercule Poirot jedinečným způsobem odhalí vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94270/smrt-v-oblacich-7sh-94270.jpeg 4.4419
Série

Hercule Poirot 11.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Orig. název

Death in the Clouds, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Kniha Smrt v oblacích

Přidat komentář
Pejuška
30. října

Můžu číst detektivku či vidět několikrát film, a stejně jsem vždy překvapená, jak to dopadne. Mám moc ráda filmy s Poirotem či madam Marplovou. Ke knížce mě dovedla čtenářská výzva a bylo zajímavé sledovat jak smýšlí Hercule a jak ostatní vyšetřovatelé. Jak z náhodné smrti mohli někteří těžit a někteří naopak ztratit. Doporučuji :)

Blondebookdevil
26. října

Eh bien, jak by řekl Poirot, asi je zbytečné rozebírat Agathiny metody, jimiž mě namotá a pak přesvědčí o opaku. Na palubě letadla se stane vražda, může za ni vosa nebo snad jedový šíp? A kdo by byl schopen jej bez všimnutí vystřelit? Nemohu vám říct víc, snad jen to, abyste dali této detektivce šanci!


Kuža007
16. července

Velice zajímavá poirotovka. Hercule Poirot zde opět cestuje mezi Anglií a Francií. Krásné Poirotovo vyřešení případu. Tentokrát s nečekaným pachatelem. V tomto případě jsem správného pachatele odhadl pouze zčásti. A pátá hvězda za pochvalné věty o Československu.

MilanCFC
15. června

Po nějaké době mohu opět dát paní autorce plné hodnocení, a to tuze rád, protože tímto příběhem a postavami jsem se upřímně bavil. Zase si s námi šibalka Agatha dokonale pohrála - když už se vydáte jedním směrem, kterému docela i věříte, autorka vás poměrně nekompromisně vrátí zpátky na zem a na startovací čáru :-) A to mě baví. Frustruje, ale baví :-) Během četby jsem si opravdu jen matně vybavoval, že jsem dost možná tento film viděl, ale vyšetřování jsem si nepamatoval vůbec a tím jedině lépe pro čtenářský zážitek s jedinečným HP.

m_martina
11. června

Mám ráda nejen slečnu Marplovou, ale i Hercula Poirota. A i tento jeho případ je výborný, navíc uzavřený prostor letadla je originální kulisa. Kniha je čtivá a ráda jsem si ji přečetla.

Kerberos
23. dubna

Poslouchala jsem audioknihu a dávala si pozor ať se nezapletu ve všech těch důkazech.Přiznám se,že jsem podezřívala někoho jiného,takže mě Agáta zase dostala.

u_marketa
21. dubna

Tentokrát bez Hastingse, zato ale Poirot exceluje od začátku do konce. Má ty svoje poťouchlý nápady, který se u něj občas projeví, když má dobrou náladu. U vraždy v letadle jsem očekávala vyšetřování ve stylu Orient-expresu, Agatha se ale neopakuje a tentokrát se všichni zúčastnění rozprchnou a vyšetřování trvá další měsíc. Co má ale tahle detektivka s druhou zmíněnou společného, je nutnost odhalovat minulost oběti a v ní hledat správný směr pátrání po vrahovi.

nikikostadinova
19. března

Myslím, že budou i lepší díla z jejího repertoáru.

1

Doporučujeme

Byla jsem tu
Byla jsem tu
Poslední kmotr
Poslední kmotr
Smrtící bílá
Smrtící bílá
Velká čtyřka
Velká čtyřka