Lentilka pro dědu Edu

Příběh o rodině v níž žijí pohromadě pradědeček, kterému ale všichni říkají dědo Edo, dědeček a mladí manželé se synem Honzíkem. Jde o vůbec první ztvárnění Alzheimerovy chorby v české literatuře pro děti. Příběh je napsaný lehce, citlivě a s humorem. Harmonické soužití několika generací narušuje pouze jedno, velká zapomnětlivost dědy Edy. Začala nenápadně, ovšem časem dospěla k tomu, že děda Eda netrefí domů, obouvá si různé boty, zapomene Honzíka v obchodě, zamkne se doma a neumí si otevřít, občas někoho nepozná. Zprvu si všichni myslí, že je to skleróza, která patří k věku, ale posléze se zjistí, že dědeček trpí Alzheimerovou chorobou. Malý čtenář čte, aniž by byl poučován, a na pozadí vyprávění si uvědomí, že takový problém existuje, nebo to dokonce už možná zná ze svého okolí. Vyprávění mu pomůže v nahlížení na tuto nemoc a v umění s takto nemocnými lidmi jednat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6432/lentilka-pro-dedu-edu-G8r-6432.jpg 4.894
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Lentilka pro dědu Edu

Markushka

Kniha určena prvním čtenářům, ale svou formou, humorem osloví i dospělého čtenáře. Sálá z ní příjemné rodinné teplo. Výborná pro seznámení dětí s tímto tématem.

Karola050716

Kniha určená pro malé děti, ale jako pro dospělého, pro mě pohled na Alzheimera úhlem pětiletého kluka byl o to zajímavější.

lushi
24.06.2018

Obrovské překvapení. Nádherná, citlivá a srozumitelná kniha o alzheimerovi, která zároveň ale není ani trochu skličující nebo děsivá. Vhodná pro všechny věkové kategorie.

Jéňa2008
23.06.2018

dobra poucna zajimava

lenkaabooks
04.03.2018

Pro čtenáře od 6 let. Na příběhu malého Honzíka a jeho rodiny se velmi srozumitelně seznámíme s projevy nemoci spojené se stářím - Alzheimer.

lucija1310
19.02.2018

Moc pěkná a citlivě napsaná kniha. Dcera byla nadšená, po dlouhé době se u povinné četby dobře bavila.

Lessy.cz
19.02.2018

Je to výborná kniha pro měli jsme to jako povinou četbu a mooooooc se mi to líbilo.

Raada
04.01.2018

Krásně citlivě napsáno, s čím se mohou potýkat děti, jejichž prarodič má Alzheimera.