Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?

Našli je v zimě, oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka… Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou? Zabila je lavina? Silný výboj elektrického proudu? Kulový blesk? Plazmoid? Nově vyvíjená zbraň? Vojáci? Opilí ruští papaláši? Domorodí Mansijové? Chantové? Trestanci z gulagu? UFO? Sněžný muž? Zabili se navzájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327566/big_kdo-zavrazdil-ucastniky-djatlovovy--Dvo-327566.jpg 4.1397

Kniha Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?

santa1212

Velmi dobré dílo. Prehledne shrnutí veskera dostupna fakta, rozsáhle uvedeny všechny teorie včetně argumentů, které je podporují a které jim naopak odporují. Pokud vás záhada mrtvé výpravy zajímá, jde o výborný a komplexní zdroj informací, které byly k dispozici v roce 2016.

Ještě upozorňuji, že existuje pokračování s novějšími informacemi. To jsem ještě nečetl, ale tesim se :-)

Hanncha

Můj šálek kávy. Ač mě dráždí ta velká neznámá.
Kdovíproč jsem knihu začala číst s tím, že se to prostě na konci vyřeší. Což není nijak hodnotící názor. Jen pozastavení nad mojí vlastní naivitou.

TVer

Podrobně popsáno vše, co bylo až do roku 2016 známo o tomto případu. I když už jsem s většinou obsahu byla oboznámena, bylo fajn přečíst si to uceleně, na jednom místě. Co mi ale trochu nevyhovuje je to, že autor používá často na konci věty výkříčník...

Maraiser

Velice podrobně a pecizně napsáno, co je k dané události známo. Tedy někdy až příliš podrobně a precizně. Pár statí by se fakt dalo i vynechat. U některých názorů by mne zajímalo, zda pocházejí z hlavy autora či ze spisů - například u argumentů proti mnohokrát zmiňováno "kdyby to byli......tak by děvčata byla znásilněna". Argument mimo mísu.
Ale knihu jsem si přečetl rád, byla pro mne zajímavá.

Canniosh

Tady je o tragické výpravě řečeno vše, tedy alespoň co bylo známo v době sepsání této knihy. Díky tomu se čtenář dozví to, po čem prahne, a není třeba tak hledat mezi stovkami podobných článků na internetu. Potud dobré. Ale proč proboha autor šel do takových detailů, jako kdo měl nebo neměl vyhrnutý rukáv, co měl v kapse, nebo vyjmenování barev všech mrtvých obličejů? A k tomu milion vysvětlivek všeho možného, od technických detailů dopravních prostředků, přes popisy všech zmíněných předmětů, institucí, lidí. No, kdyby nebyly vysvětlivky, které jsou mnohdy opravdu jen přeskočil, anebo s velkým sebezapřením alespoň očima přeletěl, tak by se kniha vešla do 100 stránek, tak asi proto ... to je určeno opravdu jen pro otrlé, anebo detailofily těžkého kalibru. I tak určitě bude mít kniha své čestné místo v mé knihovně, stejně jako její pokračování, protože mě tato událost prostě zajímá, a nenechám si nic o ní ujít.

DuncanIdaho

O Djatlovově výpravě jsem se dověděl v Naslouchači. Vyhledal jsem si o výpravě tuto knihu. Je to tu krátce vylíčeno. Pro základní informace o výpravě je to dobrá a lehce čtivá kniha.

ErikaJ

Pro mě první kniha o Djatlovově expedici, kterou jsem četla jedním dechem. Malé minus dávám za fotografie, na kterých i přes největší snahu nevidím to, co by se tam údajně mělo nacházet a trošku rušivě působil i nespočet doplňujících informací. Nicméně popis cesty účastníků expedice, záhadné okolnosti, pravděpodobné příčiny a hypotézy o smrti byly popsány velmi sugestivně, až jsem se chvílemi v noci při čtení bála. Těším se na autorovu novou knihu se slibným názvem Djatlovova expedice: Nová odhalení.

lacinq

Mně se to líbilo, kniha přinesla nové informace a to přesto, že jsem o výpravě měla dost načteno z internetu. Líbila se mi struktura a ucelenost, popis cesty, vyšetřování, deníky a také fotky, které bohužel nejsou kvalitní, dále i spousta teorií a argumenty pro a proti u každé teorie, a další doporučená literatura včetně odkazů na net. Dnes se už ví pravděpodobná příčina smrti, kniha vyšla už před pár lety, ale i tak je velmi zajímavá a kdybych o výpravě nic nevěděla, musela bych ji přečíst na posezení. I popis vyšetřování byl napsán poutavě. Poznámky pod čarou byly ve většině případů zajímavé, ať už o jednotlivých místech, domorodcích, organizacích nebo oblečení. Komu vadily, mohl je přeskočit, ale neškodí si rozšířit obzory. Jediné, co bych vynechala, byly názory českých odborníků, za to hvězda dolů, ale jinak je kniha sama o sobě skvělá a klobouk dolů autorovi, že věcně, uceleně a poutavě dokázal popsat tak fascinující událost.