Lichožrouti

Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Do jejich tajemného světa pronikla autorská a ilustrátorská dvojice Pavel Šrut – Galina Miklínová a vynořila se s napínavým a vtipným příběhem jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11885/lichozrouti-YNZ-11885.jpg 4.4383

Lichožrouti (1.)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Paseka

Kniha Lichožrouti

KajkaMicinka

Kniha je pro čtenáře od 8-10 let. Jak píše Mosula je to knížka k usínání...

Mosula

Moc se mi stejně jako v Myšutovi líbily ilustrace Galiny Miklíkové. Začátek mě moc nebavil, ale pak se příběh rozeběhl a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout. Místy je to sice dost klišoidní, ale zase je to vtipné a dětem bych určitě tuto knížku doporučila k usínání.

Greena

Předem vám musím napsat, že taky máme doma Lichožrouty! A ti naši se specializují na požírání výhradně modrých ponožek!
Kniha Lichožrouti je také o nich, o těch požíračích ponožek, kdy vždy z ponožkového páru zblajznou pouze jednu ponožku.
Lichožrout Hihlík žije u starého mládence pana Vavřince. Neměl by to dělal, ale jednoho dne se s tím člověkem skamarádí. Další dobrodružství na sebe již nenechají čekat.
Kniha v roce 2009 obdržela cenu Magnesia Litera a je taky překrásně ilustrovaná výtvarnicí Galinou Miklínovou.
A co vy, máte všechny ponožky do páru…

1T0S_
28.12.2018

Čtenářská výzva se blíží ke konci a já projíždím kategorie a prohlížím, co bych nyní mohl dočíst/jsem četl.

A narazil jsem na toto - čteno na prvním stupni základní školy v rámci nějaké čtenářské soutěže. Kniha mě šíleně nebavila, příběh mi připadal vážně divný.

Hvězdička za nápad a ilustrace. A já jsem rád, že mám tuhle kategorii hotovou.

heliiinka
23.12.2018

Nebavilo mě to a ocenění bych této knize rozhodně nedávala.
Ale zase musím ocenit nápad, grafiku knihy a motiv s rodinnými pouty a vztahy.
ALE vleklo se to, zápletka příliš složitá (děti by to nepochopili), hlavní záporák a feťák?! Tak to je moc.
Celkově se mi kniha nelíbila, dětem bych ji nečetla a určitě už po ní (ani po pokračováních) nesáhnu.

twigxi
26.10.2018

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě, ale času u ní nelituji. Potěšilo mě, jakou máme hezkou literaturu pro děti.

Phoenix16.cz
16.09.2018

Dětskou knížku jsem nečetla, co nejsem dítě:-) Takže jsem se do ní pustila se smíšeným očekáváním a po pár stránkách začala číst s nadšením. Příběh jsem sice znala z filmu, ale to zážitku ze čtení neubralo, protože pořád tu zbývala spousta vtipných narážek na všechno možné, s čím se potkáváme v běžném životě. Kdybych byla dítě, asi bych si z příběhu vybrala něco jiného, ale tím je o to lepší, že si v knize přijde na své téměř každý.

Réza4
25.08.2018

Poslouchala jsem úžasnou audioverzi s Bárou Hrzánovou a už se chystám na další díl. A můj desetiletý synovec knížku zhltl jedním dechem a hned chtěl další knížky, takže vřele doporučuji.