Myši patří do nebe

Fantaskní příběh s nečekanou a nápaditou pointou, napsaný jako humorné vyprávění o dvou kamarádech. Velké přátelství myšky Šupito a lišáka Bělobřicha je dramaticky přerušeno, ale oba přátelé se znovu setkají v přívětivé zemi na hranici mezi životem a smrtí, kde prožívají podivuhodná dobrodružství. Motiv smrti je podán tak, že se ho malý čtenář nezalekne, a přijme ho jako součást příběhu. Autorka chtěla svým barvitým vyprávěním z přírody setřást bázeň ze smrti, která děti mnohdy obestírá, a naznačit, že nějaký svět existuje i dál. Tohoto tématu se již před časem znamenitě zhostila Astrid Lindgrenová, teď se to na malém příběhu stejně dobře podařilo jedné z nejlepších současných autorek pro děti a mládež Ivě Procházkové. Vznikla odvážná knížka, která je důkazem, že moderní česká literatura pro děti stále patří k evropské špičce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6063/big_mysi-patri-do-nebe-wOr-6063.jpg 4.4128

Kniha Myši patří do nebe

marketa3815

Není to špatné, ale po filmu jsme čekaly trochu víc, rozhodně se nezařadí do našeho zlatého fondu dětských knížek, takže si ji nekoupíme.

DK197

E-KNIHA: Bohužel jsem viděla film a ten se mi líbil o trošičku víc. Knížka mi přijde taková moc rychlá, mající jeden jediný úkol - naťuknout s dětmi téma života a smrti, posmrtného života, popřípadě reinkarnace. Záslužný záměr a i povedené zpracování, ale proč to i přesto všechno nemůže mít trochu košatější děj? Chápu, že skrz počet stran to není úplně možné, ale to je právě to, protože délku příběhu přece rozhoduje ve většině případů autor. Knížka není rozhodně špatná, rozhodně ji dětem klidně přečtěte. Ale já sama za sebe od ní čekala trošičku víc.

Booky84

Krásný a poetický příběh - smrt je pouze začátek a v nebi je možné naprosto cokoliv i to, aby se z úhlavních nepřátel stali přátelé i pro další život.

ddkk

Knížku jsem vnukům koupila hlavně kvůli povědomému filmovému titulu i když ten jsme (zatím?) neviděli.

Je to dost zvláštní kniha. Už začátek i mne trochu zaskočil - uff, říkám si, hned v první kapitole mrtvá, ale asi ne tak úplně mrtvá, myš.. Jak tohle asi sedmiletý a ještě ne čtyřletý, asi dají? Chvilku jsme si museli vysvětlovat, co se to té malé Šupito vlastně stalo a kde vlastně je, když leží rozpláclá na tom šutru a přitom kamsi letí. No, bylo to zajímavé i pro mne. Vysvětlovat tak křehkou a těžko uchopitelnou věc, jakou je duše (notabene, myší!), nebylo úplně jednoduché. Ale hošíci jsou chytří, moc se s filosofickou stránkou věci nemazali, a příběh zhltli až do konce.

Máme poslední vydání s krásnými poetickými ilustracemi Denisy Grimmové. Knihu mohu jen doporučit.

Kristyna_Bubu

....kniha, která se možná dostala povědomí díky filmu, kterej běžel nedávno v kinech... Já jsem film neviděla, chystám se na něj, můžu tedy hodnotit jen knihu a nemám srovnání - zatím. Moc, moc se mi líbila!! Pravda, hned na začátku mě trošku zarazilo, jak se okamžitě objevuje smrt, říkala jsem si, a jééje, to bude pochmurné a negativní... Ale nebylo. Naopak, ta kniha je plná lásky, naděje. Dokazuje, že přáteli se mohou stát i ti, do kterých bychom řekli, že se budou spíš nenávidět. Připomíná nám, jak je důležité věřit tomu, co si přejeme a chceme. Myši patří do nebe rozhodně stojí za přečtení a jako bonus nás celou knihu provází nádherné ilustrace. Moc doporučuji!

Kopta

Po filmovém zážitku došlo i na knihu. Jasně, je to pohádka, takže je to rychlé a jasné. Premisa díla je také jasná, ale bylo až s podivem jak se příběh lišil od filmu. A to i tak, že knížka docela utrpěla. Aby byl film filmem, musel se napasovat do svých zákonitostí a tvůrci si museli vymýšlet. A výsledkem byl někdy zmatený, ale kvalitní děj. Zde se mnoho věcí děje zvláštně, zbrkle. Je to pravdu jen anotace na mnohem komplexnější film. Je super, že toto existuje, ale kupodivu opět nie, radšej film.

Anitram22

Knížku si vybral syn včera v knihkupectví. Řekla jsem si, že do ní jen nakouknu a do hodinky jsem ji měla přečtenou. Krásný naučný příběh, nejen o kamarádství dvou odlišných zvířátek. Uvidím, co na ni řekne po přečtení syn. Ale za mne určitě pro děti i dospěláky doporučuji.

O tom, že byl natočený i film, jsem se dozvěděla až včera večer z televize.

hermína14

Svěží příběh o smrti, v němž všechno plyne prostě a zapadá do sebe jemně a bez nátlaku. Takový malý pokorný životabudič:).
"Každý, kdo žije, se přece ušpiní, to dá rozum."
"Řekli mi, abych před tebou utíkala, tak jsem utíkala."