Principy králíčka Sameťáčka

Cesta ke svobodě: Moudrosti oblíbeného králíčka. Kniha Principy králíčka Sameťáčka je průvodce, který vám pomůže stát se skutečnými – být skutečně samisebou, věrni svým nadějím a tužbám, upřímní k lidem, které milujete, i k ostatním. S pomocí jednoduché moudrosti klasického dětského příběhu nás tato kniha vyzývá, abychom se vyvlékli z pout kultury objektů a rozpomněli se na věci, které z nás činí jedinečné, šťastné a láskyhodné osobnosti. A odhaluje nám, stejně jako odhaloval králíček Sameťáček v nestárnoucím příběhu Margery Williamsové, že být skutečný je proces, občas zastrašující a někdy bolestný, ale nakonec mnohem přínosnější, než jsme si kdy dokázali představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287318/principy-kralicka-sametacka-Z9i-287318.jpg 4.56
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Pragma

efka.saf

Po pravdě řečeno, knížky tohoto typu nečtu. Principy králíčka Sameťáčka byla moje prvotina. Kde a u koho jsem ji objevila, si už nepamatuji, každopádně jsem si ji ale půjčila a následně mi dlouho ležela téměř zapomenuta na stolku v hromadě knih se štítkem "přečti a vrať do knihovny". Pak ale přišel den, slunečný a teplý, kdy na ni nazrál čas. Začetla jsem se a uvědomila si, že je to moc povedený a prospěšný knižní kousek. Překvapilo mě, kolik věcí na mě sedělo a trochu mi to otevřelo oči a ukázalo cestu.
Autorku obdivuji pro její osobnost, názory, pohled na svět, odvahu ke změnám, a především pro zkušenosti, které je ochotná předat nám všem ostatním. Oceňuji příklady z praxe, kterými přibližovala to, o čem psala v teoretických částech.

Za mě moc povedená a užitečná kniha. Nemohu ji porovnat s žádnou podobnou literaturou, ale osobně se mi moc líbila a uvažuji, že si ji pořídím domů.

Anadona

Skvělá knížečka, kdo má rád psychologii, bude obdivovat autorku pro její užitečné rady z praxe.

rarášek

Nádherná knížka plná moudrosti. Jsem ráda, že autorka rozdělila principy do samostatných kapitol, kde každá začíná úryvkem, kterého se to týká. Během čtení jsem si uvědomila, že je na tom hodně pravdy a musím obdivovat autorku za stvoření této knihy. Kapitoly jsou plné užitečných rad z praxe a ukázky z jejích sezení jako terapeutky.
Králíček Sameťáček je nádherná knížka a díky této knize jsem si uvědomila, kolik se toho v ní skrývá. Každý by se měl vydat za svým skutečným já. Doporučuji. :)

Autor knihy

Toni Raiten-D´Antonio