Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950 přehled

Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520493/bmid_sudetsky-dum-ii-64ce2df234c32.jpg 5 592 592

Sudetský dům série

< 2. díl >

V podhorské vesnici Skláře se po válce zabydlují české rodiny. Mezi nově příchozími je i rodina mladé dívky Jarmily Lukešové. Maminka jí zemřela za války, a tak se Jarmila musí postarat o dva malé bratry, ale také o otce, který rodinné úspory prohrává v kartách. Jarmila se v novém domově zamiluje do Františka Smolíka, ten však její city neopětuje. Věří, že se z Německa vrátí jeho milovaná Paula. Stále více se také dostává do sporu s místními komunisty. Po událostech února 1948 je však jeho boj stále marnější. Komunisté předepisují Smolíkovým pro jejich hospodářství nesplnitelné dodávky, navíc se mluví o plánované kolektivizaci. Jarmila je v těch těžkých časech jediná, kdo při Františkovi pevně stojí. Ten tak poznává, jak statečná žena to je. Dokonce se zdá, že by společný život s ní mohl být útěchou před tím, co se chystá. Ale žádné štěstí netrvá věčně, zvlášť když kolem krouží všemocná strana a její tajná policie…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950. Přihlašte se a napište ho.

Crozz
předevčírem 5 z 5

Sakra Dobré čtení, už se těším na další díl.

bookcase
16.06.2024 5 z 5

Ufff, to byla síla. Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

VladkaBU
11.06.2024 5 z 5

... i pokračování obyvatel Sklářů se mi líbilo. Komunismus nabírá na síle, krutosti, omezování, vyhrožování, pomstě. Lidé kolikrát neměli na vybranou, museli se podrobit a vzdát se majetku, kde dřeli od rána do večera. Musela to být hrozná doba.

všechny komentáře

Související novinky (12)

10 nejprodávanějších knih (41. týden)

18.10.2023

10 nejčtenějších knih (říjen)

15.10.2023

10 nejprodávanějších knih (40. týden)

11.10.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Sudetský dům II: Podzim 1947 - květen 1950 v seznamech

ve Čtenářské výzvě174x