Jodi Picoult citáty

americká, 1966

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (160)

-Kdo tedy jsem? -Můj nejodvážnější sen.


,,Anus mundi," prohodím. ,,Nikdy jsem o tom neslyšela." Josef se zasmál. ,,Byla to jen přezdívka. Určitě znáte něco z latiny, ne? Znamená to prdel světa. Ale vy to místo znáte zřejmě spíš pod názvem Osvětim." (Vypravěčka)


,,Každý si ale čas od času myslíme, že náš žal je větší než smutek těch ostatních." (Vypravěčka)


,,Máte někdy pocit, že ji ztrácíte? Že už v duchu neuslyšíte tón jejího hlasu nebo si nedokážete vybavit, jak voněl její parfém?'' Starý pán zavrtí hlavou. ,, Mám opačný problém,'' řekne. ,,Nemůžu na něho zapomenout.'' (Vypravěčka)


,,Náboženství přece člověk nemá zakódované v genech. Nemusí věřit jen proto, že věří rodiče." (Vypravěčka)


,,Skutečně má smysl umřít pro někoho, koho miluješ?" Maureen se na chvilku zamyslí. ,,To není ta správná otázka, Olivere. Místo toho by ses měl sám sebe zeptat, jestli bez ní dokážeš žít." (Láska mezi řádky)


... že občas jsou ty nejkrásnější věci jedovaté. Vypravěčka


"Aby clovek mohl dosahnout odpusteni, musi svych cinu litovat. V judaismu se tomu rika tesuva. Znamena to odvraceni od zla. Neni to jednorazova zalezitost, ale cely sled ukonu. Jednorazove pokani je vec, ktera ulevi cloveku, jenz spachal nejake zlo, ale ne tomu, proti nemuz ho spachal." Vypravecka


"Delilah, kdy se ve vašem světě dějí zázraky?" "Když použiješ Photoshop?" odpoví. (Láska mezi písmenky)


"Jak vypadají rodiče?" Zdálo se,že nad tím uvažuje. " Znáte toho chlápka na visutém laně v cirkuse, který chce, aby všichni věřili, že to jeho číslo je vlastně umění, ale hluboko v srdci víte, že jenom doufá, že se dostane na druhou stranu? takové to je," (Je to i můj život)


"K čemu je osobní vítězství někomu , kdo celý život ztrácí sám sebe pro větší dobro všech ostatních?" (Prostá pravda)


"O zadne odpusteni jsem te neprosil." "To neznamena, ze ho nepotrebujes." -Vypravecka


Aby se člověk stal znovu lidskou bytostí, stačí někdo, kdo vás tak vnímá bez ohledu na to, jak vypadáte. (Vypravěčka)


Asperger je v člověku něco jako příchuť. Já ho mám v sobě ve větší koncentraci, ale kdyby se provedly testy, zjistilo by se, že každý v sobě má stopy Aspergera. (Nejsem jako vy).


Bez ohledu na to, cos pro někoho udělal, jestli jsi ho krmil z lahvičky jako dítě nebo ho v noci zahříval nebo mu dával jíst, aby neměl hlad - uděláš jeden špatný pohyb ve špatnou chvíli a stává se z tebe někdo, koho nelze poznat.


Část mozku, jež nám fyziologicky umožňuje obviňovat lidi, které doopravdy neznáme, je stejná, která nám dovoluje soucítit s cizími.


Člověk dokáže sám sobě namluvit, že je bezpečnější milovat někoho, kdo jeho lásku nebude nikdy opětovat, protože o někoho, koho jste nikdy neměli, nikdy nemůžete přijít. (Vypravěčka)


Děti nikdy nemáme, jenom je přijímáme. A někdy to není na tak dlouho, jak bychom čekali nebo doufali. Ale pořád je to mnohem lepší než je nemít vůbec.


Díky domácí škole jsem si uvědomil jednu věc, a sice jaká je střední škola neskutečná ztráta času.


Do očí jí vstoupil úsměv, na rty jeho jméno, do srdce vědomí, že byla milována, bez ohledu na to, co se stalo potom.


Doopravdy věřila, že už ve čtrnácti můžete zjistit, jak vám láska dokáže zrychlit průchod krve tělem, jak vám může vybarvit sny jako kaleidoskop.


Dovolila jí občas jít za školu. Říkala tomu den pro zdravou duši.


Existuje mnoho způsobů, jak někoho zradit. Člověk ho může za jeho zády pomlouvat. Může ho záměrně podvést. Může ho vydat do rukou nepříteli, když mu dotyčný věří. Může porušit slib. Otázkou je, jestli když tohle všechno udělá, nezradí i sám sebe? (Vypravěčka)


Existují různé druhy ztrát, které lidi utrpí - od drobných až po ty velké. Můžete ztratit klíče, brýle, panenství. Můžete ztratit hlavu, ztratit srdce, nebo ztratit rozum. Můžete se vzdát svého domova a přestěhovat se do domu s pečovatelskou službou. Vaše dítě se může odstěhovat dd zámoří, nebo vidíte, jak se vám váš partner ztrácí v demenci. Ztráta je víc než smrt a žal je proměnlivá bytost ovlivňující emoce.


Fotka říká: Jsi šťastná, chci to zachytit. Nebo: Jsi pro mě tak důležitá, že všeho nechám a jdu se na tebe dívat.


Historie nejsou jen data, místa a války. Jsou to především lidé, kteří zaplňují volný prostor mezi nimi. (Vypravěčka)


Hlavní síla vlka není v jeho mohutných čelistech, které dokážou stisknout tlakem sto dvacet kilogramů na centimetr čtvereční. Skutečná síla vlka spočívá v tom, že ví, kdy tuhle schopnost nevyužít.(Vlk samotář)


Hvězdy jsou lidé, kteří byli tak milováni, že zůstali zachováni v souhvězdí, aby žili navždy.


Chtěla jsem, aby mi pod srdcem něco rostlo. Chtěla jsem dýchat, jíst, rozkvétat pro někoho jiného.


Chtěla, aby ji odnesl pryč odsud, aby ji znovu objal, aby jí řekl, že dva světy lze pohledem a dotekem spojit. Chtěla, aby řekl, že patří k němu, že on patří k ní a že tohle je to jediné, na čem skutečně záleží. Chtěla, aby řekl, že milujete-li někoho tak silně a horoucně, je v pořádku dělat věci, o kterých víte, že jsou špatné.