Čas odejít

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248587/cas-odejit-2rA-248587.jpg 4.4627

Leaving Time (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Lucinky

Tato kniha mi úplně ,,nesedla,,. Četla jsem již 2 knihy od této autorky a byly skvělé (Vyprávěčka a Nejsem jako vy), ale tato kniha byla na mě moc zdlouhavá.A ten konec je opravdu zvláštní....

qydko

Jodi je jedna z mých oblíbených autorek, leč nevím, jestli se mi tohle zakončení líbilo. Rozhodně však nepopírám, že to bylo fakt překvapení. Osobně mě napadá jeden film... Šestý smysl.

tess.de.veles

Jediné, co mě napadá, je: Ti druzí.....:-)(film)
Úžasná kniha !!!

Barbora216

Je to moje druhá kniha od Jodi Picoult. Když jsem si přečetla, že to bude o sloní rezervaci, nejdřív jsem váhala, jestli se do knihy pustit. Ale příběh překonal všechna má očekávání, na každé vyprávění o slonech jsem se těšila, každou stránku jsem hltala a taky jsem se na každé stránce snažila odhadnout, co se mohlo stát. Konec naprosto předčil všechna očekávání. Knihu jsem četla dlouho do noci a po přečtení jsem ještě dvě hodiny nemohla usnout. Knihy obvykle nečtu víckrát než jednou, ale tuto knihu si rozhodně ještě jednou přečíst musím. Po přečtení pochopíte proč. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!

Petula.N

Knihu mi doporučila kamarádka a musím říct, že jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout. Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. Skvělý příběh a ten konec...čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne :-D Můžu jen doporučit :)

Dandiela83

První kniha která mě dovedla k této skvělé autorce. Posledních několik stran jsem přečetla v slzách, silný a krásný příběh. Nádherně popsaný život a chování slonů.

tereza8418

Wooow - víc není potřeba... Tuhle knihu si prostě musíte přečíst. :)

simonit

Tak takovy pribeh bych od teto knihy asi necekala...napinave cteni po celou dobu a na konci necekane rozuzleni...moc doporucuji tem, co maji radi dobrodruzstvi, romantiku a tajemno. Moc se mi libily i casti, kde se popisuje neco ze zivota slonu

sarkaditt

Před čtením knihy jsem tu procitala recenze a po přečtení jedné, kde paní psala, že ji to připomíná jeden film, který zrovna patří mezi me hodně oblíbené (přímo ho jmenovala), tak jsem byla trochu zklamaná, že díky ní asi zhruba vím, jaká asi bude ta zápletka. Od začátku knihy jsem tedy měla tušení, ale naštěstí i tak mě kniha hodně překvapila a konec mě absolutně šokoval. Přečetla jsem ji jedním dechem, ani jsem nevyšla z bytu, když bylo venku krásně, jen abych mohla číst dál. To se mi popravdě nestalo několik let. Od Jodi jsem četla Vlka samotare a Velké maličkosti, nicméně Čas odejít je pro mě nejlepší z nich a patrně i nejlepší kniha, co jsem v posledních letech četla. Prostě TOP!!!

roman9276

Postupně odkrývaný příběh Jenny, která se snaží najít svoji ztracenou matku. Kombinace bejvalýho policajta a vědmy mě docela bavila. Hrozně krásně popsaný chování slonů, jejich rodin a truchlení, to Jodi zvládla skvěle. Ale ten konec?! Absolutní bomba, to jsem vůbec nečekal.

EleanorJane

Úžasná knížka od úžasné autorky. Upřímně, takový konec jsem nečekala. Málem jsem z toho měla infarkt! Čekala jsem hodně, ale toto vážně ne...

KatkaZ

Ke knize jsem se dostala náhodou v knihovně, jelikož byla dostupná na pobočce. Běžně bývají dobré knihy zarezervované a je třeba na ně čekat, neměla jsem tedy od knihy velká očekávání. A byla jsem velmi mile překvapená. Zajímavá tématika slonů, napínavý děj a překvapivý konec.

Joyce24

Kniha mi byla doporučena v knihovně. Zpočátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale na druhou stranu jsem ji ani nemohla odložit, aniž bych se dozvěděla, jak to vše dopadne. Poslední třetinu knihy jsem přečetla pomalu na jeden zátah, tak mi pohltila.A konec mi zcela dostal, vůbec jsem takové vyústění příběhu nečekala.Za mě doporučení k přečtení.

LenkaKa

Po delší době mě kniha hodně zaujala. Vybrala jsem ji v knihovně náhodou a moc se mi líbila. Rozuzlení je nečekané, ale napjatá jsem byla až do konce. Zajímalo mě i vyprávění o slonech. Za mě plný počet ...:)

Allena24

Za mě - úžasná kniha, doufám, že si ji po čase znovu přečtu.

Astonius

Myslíte si, že vás čtení o slonech nebude bavit? Že je na vás prostředí, kde se děj knihy odehrává, moc exotické? Že to bude o ničem? Taky jsem si to myslela - a po přečtení říkám, že jsem se nemohla mýlit víc. Já to doslova hltala, stále jsem na příběh myslela a v každé volné chvíli jsem ke knize utíkala. A čtení o slonech? - na ty pasáže jsem se vyloženě těšila. Jak jsem se blížila konci, už jsem byla napjatá jak struna, chtěla jsem už zjistit, co se to vlastně stalo a jak vše dopadne. A pak přišla asi 40 stran před koncem ta bomba...... :-) A já si musela dát pauzu od čtení, abych se postupně v hlavě k celému ději zpátky vrátila a najednou jsem chápala všechny kousky té skládačky, které se mi zdály trochu povytažené, nezasunuté, i když úplně ne logiku vylučující. Jen budily některé malé otázky. A ty otázky tím vysvětlením všechny dokonale našly odpovědi. Tohle je jediná kniha, kterou si možná přečtu někdy ještě jednou - jinak to nedělám - právě už s vědomím, že všechno vím.... Nádherná kniha, velmi doporučuji :-)

agatha2

Přiznám se i já, že mě kniha opravdu dostala, jinak se to říci nedá. Dlouho jsem o ní věděla, ale čtení jsem pořád oddalovala, říkala jsem si, o slonech, no, nevím, i když je to kniha od Jodi, to asi nebude nic moc. Více jsem se splésti nemohla. Nicméně na přečtení konečně došlo a opět mohu autorce pouze složit mou hlubokou poklonu za skvělý a neotřelý námět, díky ní jsem se dozvěděla tolik zajímavostí o slonech a tak poutavě napsaných, že Vás to nutilo číst dál a dál. A samotný příběh Jenny, její ztracené maminky Alice a dalších protagonistů byl jedním slovem skvělý. Měla jsem tolik teorií, jak příběh skončí, co se vlastně tehdy před deseti lety stalo, a postupně s dějem jsem jednu po druhé musela vyloučit a opravdu jsem se netrefila ani s jednou z nich. Ten konec byl pro mě opravdu překvapením. Nikdy na slony nezapomenu a odteď se na ně budu dívat jinýma očima.

Alexxxka

Nevím jak to ta Jodi dělá... Je to třetí knížka co jsem od ní četla a opět SUPER!!! Je pravdou, že Vlk samotář se mi líbil víc ale i když na duchy moc nevěřím do knihy jsme se začetla a byly pasáže, kde jsem měla husinu. Moc se těším na další knihy od spisovatelky.

akdar72

Tato kniha je víc než světový román, víc než bestseller...

lenkavildomcova

Moc pěkné. Konec překvapivý.

Eleanor-ka

Opravdu se mi nestává, že bych nad knihou uronila slzu, ale tahle kniha mě zkrátka dostala. Opravdu smutný a tragický příběh, který vás chytne za srdce. Koncové vyvrcholení mi připomínalo Šestý smysl a opravdu můžu říct, že jsem takový závěr nečekala! Jodi je pro mě vážně paní spisovatelka, která ví co dělá a text psaný jejíma rukama se pokaždé mění na neskutečně výbornou věc. Tato spisovatelka mě již po několikáté přesvědčila o tom, že dokáže psát pro více cílových skupin, ať už pohádkové příběhy na odreagování, vážné téma s historickým kontextem, ale i něco tak naprosto neskutečného, jako je Čas odejít. Výborná kniha. Vyvolala ve mě silné pocity a rozhodně se ke knize budu vracet. Doporučuji přečíst naprosto všem.

Lost Soul

Pět hvězd hlavně za informace o emocionálním životě slonů. Jsou to úžasní tvorové, byla jsem často dojata.

Stefi123

Velice zajímavá kniha.Příběhy a život slonů ,ale ten konec -tak to jsem opravdu nečekala

Danago

Alice studovala chování slonů v Africe, potom se vrátila do Ameriky se svým manželem kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, se našla její kolegyně mrtvá udupaná slony , a Alice byla v bezvědomí odvezena do nemocnice, z ní ale zmizela. Její dcera byla ještě maličká tříletá, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy ale , svět nemusí být takový, jaký se zdá.
Nádherná knížka. To co umí tato autorka je opravdu bravurní. Mám přečtenou celou její tvorbu a v každé její knížce je silné téma a hodně dobře propracované, autorka si každou problematiku musí velice dobře nastudovat. V této knížce to byl výzkum chování slonů. Já miluji slony ale o životě , emocích a chování slonů jsem nic netušila. Celá knížka je velice dojemná a vyvolala ve mě spoustu emocí.
Nejpůsobivější je závěr knížky, který nelze vůbec očekávat , ale je naprosto dokonalý! Úžasná knížka!

jittik

Neskutečné, dech beroucí čtení..
Nechci prozrazovat nic z děje, tak snad jen -
Nic není takové, jak se může zdát
Konec mě úplně dostal

Doubravka1975

Velice zajímavé a poutavé vyprávění o životě slonů, na které se teď už budu dívat trochu jinak. Ale hlavně příběh dívky Jenny, která hledá svoji matku.... A ten konec! Ten mě teda dostal, jsem čekala cokoli, ale tohle teda ne a pořád tomu nemůžu uvěřit.... Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední!

IvusP

Jodi se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a Čas odejít je jenom dalším "důkazem" proč. Opět krásná, napínavá knížka, kterou přečtete jedním dechem a mohu vám zaručit, že 100% změní váš pohled na slony. A tuto skvělou knihu završí naprosto nečekaný závěr. Určitě doporučuji!

marara

Po Vypravěčce jsem si chtěla od Jodi Picoult přečíst ještě něco dalšího. V knihovně měli ale jen Čas odejít, tak jsem po něm sáhla, i když téma sloní rezervace a hrdinky zkoumající slony mě nijak nepřitahovalo. Vždy jsem měla slony spojené s návštěvou ZOO a tam jsem jejich zkoumání omezovala jen na to, že jsou velcí, mají kly a velké uši. Autorka ale o jejich životě, mentalitě a emocích vypráví tak poutavě, že na ně ode dneška budu koukat úplně jinýma očima. Konec všechny mé teorie o tom, jak to asi bylo, rozbil na malé kousky.

Denulinka

Dnes jsem knížku dočetla a musím říct, že takový konec jsem nečekala ani náhodou. Druhou polovinu knížky jsem dočetla jedním dechem, opravdu hodně napínavé čtení. Navíc obohacené o spoustu zajímavých poznatků o slonech, úžasných majestatních zvířatech, se kterými budu mít doufám brzy tu čest se zblízka setkat na Srí Lance :-) Je to moje první knížka od Jodi Picoult a určitě ne poslední. Těším se na další čtení od této autorky. Knížku vřele doporučuji, i slzička na konci ukápla.

Sarrah

Musím říct, že jsem čekala asi všechno, ale takový konec teda ne, ještě teď tomu pořád nějak nevěřím. Posledních 50 stran doslova zhltnutých a i slza ukápla. Po přečtení jsem si připadala stejně jako, když jsem odcházela z kina po shlédnutí filmu "Šestý smysl". Nádherné čtení. Od Jodi to byla má první kniha a určitě ne poslední. Každopádně knihu bych doporučila všem milovníkům slonů jako jsem já.