Čas odejít

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/cas-odejit-2rA-248587.jpg 4.3967
Vydáno, Ikar (ČR)

Leaving Time, 2014

Kniha Čas odejít

Makaja

Samotný příběh hledání ztracené maminky mě zas tak nezaujal, ta rovina třináctileté Jenny mě nějak nebavila. Ale vyprávění Alice o slonech, jejich zvycích a chování, to se mi líbilo. Závěr, no nevím ... Takže suma sumárum, tak napůl.

kamililinka

Autorku miluji hlavně pro ty její naprosto nepředvídatelné konce. A u této knihy to naštěstí nebylo jinak

veronika9143

Příběh hezky plyne, střídají se tam postavy, kde si každá vypráví svou část příběhu. Pomaličku se spojují střípky a dávají dohromady celek. Tohle je typická Jodi Picoult a proto mám její knihy tak ráda. Ale, tady mi to tolik nesedlo, ke konci už bylo jasné, jak kniha dopadne, chyběl mi takový ten nečekaný zvrat. Bohužel mi k tomu ani neseděl, ten prvek nadpřirozena, je to ale spíš tím, že zrovna tohle téma nevyhledávám. Na druhou stranu, povídaní o sloní rezervaci, jejich chování a myšlení mě fascinovalo. Být to kniha o slonech s detektivní zápletkou, bez duchařiny, určitě by dostala více hvězd.

chlupydupy

Svižná kniha. Člověk se něco dozvěděl o slonech. A ten konec..měla jsem husí kůži

ladyka

To by snad ani nebyla Jodi Picoult, pokud by si nedokázala najít další zajímavé a hlavně originální téma...Byť jsem to během čtení neviděla na plný počet, závěr to celé posunul do úplně jiné roviny, díky za to!

Arsi

Pěkná, čtivá kniha, kde jsem se dozvěděla hodně informací o slonech. Zajímavý příběh. Až na poněkud divný konec se mi kniha líbila.

Marcela52

Kniha se četla moc dobře, zaujala mě zápletka i zasvěcený pohled do života slonů. Hodně jsem se toho o nich dověděla, ale to prolínání skutečných událostí se světem zemřelých mě trochu mátlo. Závěr příběhu byl tak na můj vkus až příliš překombinovaný a i těch emocí bylo příliš. Tak dávám o jednu hvězdičku méně.

abssint

Teda takový konec jsem opravdu nečekala !? Knížka se četla hezky. Zajímavé spojení realistických faktů o slonech a nadpřirozena... Obojí se prolínalo celým dějem a mě to docela bavilo. Ale podle mě to na víc jak 3 hvězdy nemá.