Čas odejít

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248587/big_cas-odejit-2rA-248587.jpg 4.31083

Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Time, 2014

Kniha Čas odejít

Martina23

Tak tohle bylo úžasné. Překvapivý konec to završil. Jdu číst další autorčinu knihu.

rajen

Úžasná kniha. Od této autorky "žeru" všechny knihy. Jak začnu číst, nelze přestat. Skvělá spisovatelka, skvělá témata, i když těžká.

zuzu8480

Jedna z knih,u kterých člověk do poslední chvíle netuší konec! Čteno v rámci čtenářské výzvy.

Evaho73

V knihe autorka konfrontuje sloniu materskú lásku s tou ľudskou a u mňa jednoznačne vyhrávajú slonice :-).
Objavila som tu sloní svet, o ktorom som doteraz ani netušila. Autorka nepodáva iba suché fakty, ale našla som tu zaujímavé informácie, ako sú slony medzi sebou a prírodou vzájomne prepojené a kopec ďalších zaujímavostí.
Naopak opísané medziľudské vzťahy ma v knihe až tak neohúrili. Ani jedna postava si nezískala moje sympatie. Nedokázala som napríklad pochopiť postavu Alice, ktorá mi vyznela dosť kontroverzne. Záver bol neočakávaný a úplne zmenil moje pôvodne ponímanie o tejto knihe... osobne som není až tak uchvátená, ako väčšina čitateľov.

KikinaK

Silný příběh. Líbí se mi členění knihy do kapitol podle osob, kteří příběh vyprávějí. Hezky a poutavě napsáno.

brixie

Naprosto famózní, čte se jedním dechem. Autorčina nejlepší kniha.

kalinka99

Příběh mě opět od této autorky dostal. Každodenní péče o úžasné stvoření jako jsou právě sloni a moc sympatické postavy v knize . Konec jsem vůbec nečekala.

Martina157

Knížka mě bavila stejně jako ostatní knihy od této spisovatelky, překvapivý konec