Čas odejít

Jenna se nikdy nevzdala naděje, že jednou najde svoji mámu Alici. Ta totiž zmizela, když její kolegyni v rezervaci udupal slon. Anebo to bylo celé jinak? Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolnost... celý text

Alice studovala chování slonů v Africe, když však poznala Jennina otce, vrátila se s ním do Ameriky, kde společně vedli sloní rezervaci. A jednoho dne, když zemřela za záhadných okolností jejich kolegyně, Alice zmizela. Jenna byla tehdy ještě maličká, přesto celé ty roky touží matku najít. Nevěří totiž, že by ji jenom tak opustila. Jde za vědmou, najme si soukromého detektiva, zkouší cokoliv, jen aby celé záhadě přišla na kloub. Někdy se však i zdánlivě jasné odpovědi mohou docela zamotat a svět nemusí být takový, jaký se zdá. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248587/cas-odejit-2rA-248587.jpg 4.4436

Leaving Time (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

iška

Jodi Picoult patří k mým hodně oblíbeným autorům a opět mě vzala za srdce.

Jana77

Moje srdcovka. Četla jsem po druhé a patří k jejím nejlepším! Nádherné kapitoly o životě a chování slonů se střídají s pátráním mladé Jenny, abychom na konci dostali tak překvapivé odhalení, až to bere dech.

niknikita

Nádhera!
Dlouho jsem nemusela u knihy tolik přemýšlet a hledat souvislosti.Dlouho mi nebylo u knihy smutno a krásně zároveň. Dlouho mne žádná kniha tolik nepřekvapila.

Klára2216

Četla jsem jí hned po Vypravěčce, sice ta mě zasáhla mnohem více, ale nemůžu opět jinak než za pět hvězdiček. Jeden z nejlepších překvapivých zvratů, co jsem kdy četla. Jednoduše svělá.

harena

Čas odejít patří k nejsilnějším knihám o mateřské lásce, které jsem přečetla. O mateřské lásce lidské a sloní mámy. Silný, napínavý příběh o víře a naději, dojemné sloní příběhy propojené s lidskými, byla to radost číst. V doslovu je seznam literatury, z které Picoultová čerpala a tak mě těší, že naprosto úžasné chování slonů se zakládá na skutečnosti.
A ten zvrat na konci mi naprosto vzal dech. Knížka mě nečekaně dojala, hodně dojala, patří určitě k těm, na které nezapomenu.

Gabba99

Moc pěkná kniha, čekala jsem, jak se zápletka vyvine, jedna z mála knih která nemá čitelný konec, který byl dojemný, smutný a krásný.

Ildi

Krásna kniha, držala ma v napätí od začiatku až po koniec. A ten záver , úplne neskutočný. A ako bonus krásny až smutný pohľad do ríše slonov , týchto nádherných zvierat.

natalie8531

Musím přiznat, že většinou u čtení knihy předem odhadnu, jak to asi všechno dopadne, ale tady u této jsem ten konec fakt nečekala.

hrachover

Že je Jodi Picoultová znamenitá spisovatelka, podle mě, nedokazuje knížka Vypravěčka, ale právě tato knížka. Nezamotávajícím způsobem se proplétá minulost, současnost i budoucnost postav. O tom jak se kvůli těm, které milujeme, omezujeme a vlastně nejsme ani tak šťastní, ale co, vždyť ono je to pohodlné že? Přece nepůjdu z vyhřátého, pohodlného, ale skoro spokojného života někam, kde by mě, nedej bože, mohlo potkat to opravdové štěstí. A pak je pozdě. Ten koho milujete, nemusí být tím, kým ho vy vidíte. Kým si přejete, aby byl. Ono se to nakonec stejně ukáže, ta syrovost, ten okamžik, kdy se vám ty růžový brýle rozbijou, anebo vás rovnou ušlape slon. Protože dokonce i sloni poznají, kdy je čas odejít.

PetraBery

Stejně jako v jiných autorčiných knihách je i v této skvěle zpracované dané téma (v této knize život slonů), kdy autorka jde do hloubky a dostáváme neskutečné množství informací. Příběh, o kterém kniha vypráví je hlavně o lásce - mateřské. A také o hledání lidí, kteří nám chybí, pokud jakýmkoliv způsobem nejsou přítomni. Četlo se mi to opravdu dobře, konec mě překvapil, asi jsem čekala něco jiného. Dám plný počet, ale pocitově to mám tak na 4,5 hvězdy :o).

alnahu

Zajímavá kniha příběh, ze sloní rezervace v které se dozvíme dost ,ze života slonů-hlavně mě zaujal jejich pohřební rituál, když sloní matce umřelo mládě. V příběhu třináctiletá Jenny –pátrá po své matce, která záhadně zmizela na pomoc si vezme i jasnovidku .Kniha se četla dobře.

stovice

Celou dobu jsem si říkala: "Co to sakra má být? A pak přišel ten AHA moment, kdy všechno zapadne.

syskas

Kniha má tri roviny. Je to zaujímavá a zamotaná detektívka. Okrem toho fascinujúci opis života slonov (normálne by mi ani nenapadlo čítať niečo o živote slonov, ale toto sa čítalo veľmi dobre). No a v neposlednom rade duchárska kniha. Pre mňa kombinácia, ktorá by mi nikdy nenapadla. Ale je naozaj skvelá. No a záver - to sa ani nedá komentovať, ak nechcem prezrádzať :-)

Mr.Pajek

Musím se přiznat, že jsem vůbec netušila, o čem kniha bude. Myslela jsem, že to bude vyšetřování v africkém prostředí, občas nějaký ten slon..ale duchařina? Tak to jsem nečekala, ale bylo to celkem příjemné čtení, v mém případě bylo dobře, že jsem neznala příběh, protože bych se do knížky nejspíš vůbec nepustila.

dexeded

Zatím nejlepší kniha od Picoultové, kterou jsem četla. ;)

Lucky_one

Krásná kniha, emotivní, zajímavá a velmi čtivá. A také místy velmi smutná. Určitě doporučuji, stojí za přečtení. :)

hrosik3

Zajímavá kniha, protkaná smutkem, tragédií a životem slonů. Až mě z toho mrazilo. Doporučuji!

moho

Povídání o slonech zajímavé, mnoho nových informací, jsou mi ještě milejší než dřív. Kolegyně varovala, ať počkám na závěr, prý co na to povím. Takže - překvapení, chvíli trvalo, než mi to došlo, ale nakonec fajn.

Anahk1

Tato kniha mi byla doporučena s tím, že budu velmi překvapená závěrem.. No upřímě se tak stalo:-) .. A jsem za to ráda.. Moc hezká a čtivá knížka s překvapivým a řekla bych, že pro mnohé čtenáře, i nečekaným koncem.. DOPORUČUJI !!?

misssicccka

Cokoliv napisu, muzu neco prozradit, je to krehky pribeh o materstvi, ktery je hlavne krehky na prevypraveni, snad jen: rikala jsem si, jak z tohoto zmatku autorka udela poradek v ctenarove hlave, musim ji prece na necem nachytat, kde to nedoladila, hapruje mi tam jen scena jedne facky. A dekuji moc za vypraveni o slonech a jejich pocitech a vztazich, byla to krasa.

elenk

Kniha se mi nečetla lehce,,povídání o slonech jsem ke konci lehce vypouštela ačkoliv jsem vděčná za to,ze kniha byla take informativního rázu...nicmene jsem samozrejme byla zvědavá na rozuzleni...kniha pro mne byla v prvních dvou třetinách spíše o pochopení jednotlivých postav...a presto jsem nepochopila nic.téma věštění miluji,ale nebylo ho zde tolik...pointa knihy se skutečně skrývá az na samém konci...konec je opravdu krasny az mi slzy tekly.

postrach

Příběhů z Afriky,je napsáno mnoho.Tento vypráví,teprve třináctiletá dívka,která pátrá,po své matce.Dojemný a silný příbhěh.Autorka,píše silné a dojímavé příběhy,které chytnou za srdce a jsou napínavé,což dokázala i v knize,jež byla zfilmována-Je to i můj život.Tuto autorku si zařadím do oblíbených i do své knihovny.

LeleN

Napínavá s nečekaným rozuzlením

Barbanka

Nádherná kniha!!! Dlouho jsem tak krásně napsanou knihu nečetla. Vyprávění o slonech, mě naprosto uchvátilo a příběh Jenny a její matky také.Na konci jsem měla husí kůži a hlavně by mě ani ve snu nenapadlo, že to takhle skončí !!! Tozhodně si přečtu další knihy od této autorky

hajrys

Wow ... a já do poslední chvíle netušila... Tahle kniha byla na rozdíl od těch předchozích čtených, alespoň pro mě, nepředvídatelná. A tím mě naprosto dostala.

OndřejMergl

Příjemně psaná detektivka, kdy celou dobu řešíte pohřešovanou osobu. V půlce knihy jsem si říkal, že to mám a děj jistě směřoval k mojí verzi událostí... a pak přišla pointa a já koukal jako puk, jak mi autorka neskutečně vypálila rybník a skoro si rval vlasy, že mě něco takového ani navzdory mírným náznakům absolutně nenapadlo.

Sympatická trojice hlavních postav - zatvrzelé děvčátko, vědma a policajt. Odhalování příběhu očima pohřešované také zajímavé, byť mi chování postav v něm nebylo sympatické. Pasáže se slony sice poskytovaly paralely s dějem, ale z mého pohledu naprosto nezajímavá fakta.

novina

Nepředvídatelný a překvapivý konec. Líbí se mi, že si autorka vybírá těžká témata.

Artep25

Mám ráda knihy od Jodi a tato byla stejně skvělá ,jako všechny ostatní.Líbí se mi duchařina a přiznám se,že mně dějovou linkou táhla spisovatelka příběhem přesně, tak jak to měla v úmyslu .Nechci také něco prozrazovat, ale faktem je, že jsem až téměř před koncem knihy zjistila, že je vše úplně jinak .

marlenma

Tak, a ať si někdo troufne napsat, že od poloviny knihy věděl, jak to dopadne. :)))

Janeee

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Četlo se to samo a nutilo mě to číst pořád dál a dál. Námět duchařiny byl tady velmi zajímavý. Teprve posledních asi 50 stránek Vás úplně vyvede z omylu. ;-)