Je to i můj život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí a injekcí – jen proto, aby její starší sestra Kate mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. Nemilovaná, nadbytečná, pouhý stroj, který udržuje sestru při životě. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a vlastní život i před soudem. V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka... nebo velmi, velmi špatná? Kontroverzní téma podává autorka citlivě, bez přehnaného sentimentu či kazatelského poučování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/613/big_je-to-i-muj-zivot-E18-613.png 4.51522
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

My Sister’s Keeper, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (455)

Kniha Je to i můj život

AndreaTH
včera

Je to i můj život určitě není lehké letní čtení. Silný emotivní zážitek vyprávěný očima různých členů rodiny. Přeskakování z jedné postavy na druhou může být pro někoho matoucí a nepříjemné, autorka tím ale nejspíše chtěla vyjádřit rozdílné pohledy jednotlivých osob na jednu konkrétní situaci. Za mě moc povedená i když velmi smutná kniha.

ZuzanaZ83
22. května

Opět velmi silné téma, tentokrát o tom, kdy dítě už nechce být dárcem pro svou nemocnou sestru.
Kniha popisuje pocity rodičů, kteří v touze zachránit nemocnou Kate "vyrobí" její sestru Annu, která bude pro sestru dokonalým dárcem. Kde je však hranice etiky? A proč se Anna ve svých 13 letech vzepře?
Nesmírně zajímavé a bolavé téma, s ještě bolavějším koncem.


kreira
21. května

Kniha, kterou budu mít v hlavě hrozně dlouho.
Silná, emotivní, plná otázek, na které není správná odpověď...

99jana99
18. května

Závěr knihy mě naprosto dostal a to několikrát. Vadilo mi přeskakování z jedné osoby na druhou, ale chápu, ze takto to muselo být.

lejera
15. května

I já jsem sáhla po knize díky čtenářské výzvě a nelituji toho. Po dočtení mi naprosto došla slova. Takový konec jsem neočekávala. V knize mi několik věcí moc nesedělo, až vadilo, ale je fakt, že ten konec tyhle pocity smázne. Líbilo se mi, že se ve vyprávění střídaly různé úhly pohledu, krásně to pak do sebe zapadalo a ukazovalo to prožívání situace každého účastníka. Dějová linka Campbell + Julia byla trošku navíc. Psychicky celkem náročné čtení.

Tebby
05. května

Knížku jsem si vybrala skrz čtenářskou výzvu. V průběhu četby jsem zjistila, že její zpracované vydání mám již na svém To-Do watch listu... V průběhu celé knihy mi trochu vadilo, kolik pohledů se tam střídá, na druhou stranu bylo zajímavé sledovat, jaký na to má každá názor a co kdo považuje za důležité. Hodně mě bavilo zdůvodnění přítomnosti Soudce. A konec byl samozřejmě naprosto nečekaný.

maryska09
04. května

Klasická kniha oblíbené autorky, plná emocí, postav, zvratů a s nečekaným koncem. Celé téma je podobně jako eutanazie velmi těžké a nikdy se nedá s určitostí říct, co je správné a co špatné. Knihu doporučuji, budu o ní dlouho přemýšlet.

LucySmile
22. dubna

Velmi náročné a emotivní téma. Do teď nevím, co je vlastně správně. Stejně jako Anna, pro svou sestru bych udělala vše. Ale byla bych ochotná postupovat toto celý život? Konec naprosto šokující.

1 ...