Nejsem jako vy

Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87064/big_nejsem-jako-vy-bTc-87064.jpg 4.5965

Vydáno: , Ikar (ČR)

House Rules, 2010

Kniha Nejsem jako vy

Zlatinka.Emilly
předevčírem

Mě tato kniha zklamala.

Anavi8912

Opět velmi skvělá kniha, zajímavé téma, ostatně jako vždy u této autorky. Jodi Picoultová je paní spisovatelka, co umí. Knížky této autorky se čtou skvěle, nedají se lehko odložit a nutí čtenáře stále pokračovat ve čtení. Čtenář se dozví i spoustu zajímavých informací. Velice doporučuji.

lisell

Opět skvělá Jodi. Neskutečně dobře vykreslený svět Jacoba, jeho rodiny a okolí. Líbí se mi, jak její knížky mají skvělou dějovou linku, která mě vždycky pohltí. Od jejich knížek nedokážu odejít. Dávám 4 z 5 a to z toho důvodu, že mě trošku zklamal useknutý konec. Jinak to byla paráda, jako vždy :)

Čtenářka73

(+ SPOILER) Jako matku mě zasáhl především příběh Emmy, která vedle Jacoba trpícího Aspergerovým syndromem vychovává i mladšího Thea, který ale odjakživa musí vystupovat jako ten starší a rozumnější a chápat, že jeho „postižený“ bratr má vždycky přednost. Nechtěla bych být v její kůži. Tady se člověk asi nemůže zachovat správně a spravedlivě vůči oběma dětem. V detektivní linii mi vadilo, že nikdo se Jacoba celé dlouhé týdny nezeptal, jestli to skutečně udělal. Za to strhávám jednu hvězdu.

theale

Moje dvě oblíbenosti v jednom - detektivní příběh s tematikou autismu. Musím říct, že linie matky a bratra mi přišly po psychologické stránce hodně věrohodné, příběh jako takový sice zas tolik ne, ale autorka píše opravdu čtivě a celkově to byl velmi příjemný (i když z povahy věci místy hodně smutný) zážitek! Ano, žádnou pecku na závěr tentokrát radši nečekejte, ale myslím, že to knížce body neubírá.

Jana-Marie

Od autorky jsem četla už hodně knih a všechny se mi hodně líbily. Od této knihy jsem měla tedy velká očekávání. Kniha byla krásná, zajímavé téma, opět jsem se něco dozvěděla, závěr parádní; bohužel mi ale nepřišla tak čtivá jako ostatní knihy, co jsem od autorky četla a proto dávám o hvězdičku méně.

Přečti_si
30.12.2022

Naprosto skvělá knížka, nezbývá než doporučit. Super příběh, mám moc ráda soudní procesy, kdy nevíte na poslední chvíli, jak to dopadne. Kvalitní čtení!

lucia0925
22.11.2022

Autorka dokáže psát velice čtivě a umí vtáhnout do děje, navíc ke své tvorbě přistupuje opravdu zodpovědně, kdy si musí z praxe pozjišťovat spoustu detailů, aby její kniha byla věrná. Co jsem od ní četla jiné knihy, všude použila stejný vzorec psaní - děj je prezentován z různých pohledů všech postav. U první knihy se mi to líbilo, tady mi to přišlo už klišé a vyrušovalo mě to ze čtení. Některé věci podávala autorka hodně tendenčně (třeba očkování jako příčinu autismu). A ten konec mě přišel jako šitý horkou jehlou. Celá kniha se nesla v rozvážném, místy až trochu zdlouhavém a rozvláčném stylu, kdežto u toho konce to vyznělo, jako kdyby autorce došel papír nebo jako kdyby ho psala pět minut po vypršení termínu pro odevzdání výtisku… Přišel mi moc zbrklý, jako kdyby ho psala jiná osoba s rozdílným stylem psaní… Nemohu dát proto plný počet hvězdiček.