Nejsem jako vy

Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager – exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastní světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87064/big_nejsem-jako-vy-bTc-87064.jpg 4.5839

Vydáno: , Ikar (ČR)

House Rules, 2010

Kniha Nejsem jako vy

ajaworld

Naprosto skvělé, až do poslední stránky. V kapitolách se střídají pohledy hlavních postav. Skvělý vhled do duše a projevů chlapce (...no, je mu již 18 let) s Aspergerovým syndromem. Místy jsem se i neskutečně bavila.
V podstatě je to trochu i detektivka, do poslední chvíle není jisté, jak se to celé (smrt lektorky) odehrálo. I když mnohé lze tušit.
Objemná kniha u které není možné se nudit.

Heide

Tato kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím od Jodi Picoult četla. Její styl psaní mi naprosto vyhovuje, baví mě a téma je vždy tak zajímavé, že se od knihy nemohu odtrhnout. Výborné čtení, hluboký dojem. Doporučuji!

Kskaja

Tato knizka me neskutecne bavila. Doporucuji. Zasnu nad znalosti spisovatelky.

capar

Ze začátku jsem se tentokrát nějak nemohla začíst, ale nakonec jsem ráda, že jsem vydržela, jelikož jako vždy se člověk při čtení i něco dozví...a takový život s Aspergerem je fakt nářez..pro člověka samotného a pro jeho okolí taky...

Ivaiva

(+ SPOILER) Moje první kniha od této autorky a zcela jistě ne poslední. Bylo to napínavé, čtivé a lidské. Kniha je výborně propracovaná. Na základě své profesní deformace si však kladu otázku, zda v USA neplatí pro advokáty povinnost mlčenlivosti a zda mají oznamovací povinnost o trestném činu, o němž se dozví od klienta. Jinak si nedovedu vysvětlit proč Oliver nechtěl slyšet od Jacoba pravdu, když ta se hájí nejlépe.

Viopes

Téma opět zajímavé, zjistila jsem, že o lidech s Aspergerovým syndromem jsem nevěděla vůbec nic. Příběh jsem hltala a za mě skvělé.

Elapheg

Další kniha od Jodi Picoultové a další pecka. Přiznávám, že kniha je to dost náročná, Aspergerův syndrom a autismus se zde objevuje na každé stránce a dost popisně, takže to není jen detektivní příběh. Autorka si vybrala opět kontroverzní téma a zpracovala ho na jedničku. Jacob Hunt má Aspergerův syndrom, který ho v běžném životě i jeho okolí ovlivňuje denodenně a stále. Jednoho dne je jeho lektorka sociálních dovedností Jess nalezena mrtvá. Vypadá to na vraždu, vše tomu nasvědčuje a podezřelým číslo jedna je Jacob. Do poslední chvíle nevíte, zda to Jacob opravdu udělal, či ne. Nejvíce se mi líbila část při soudním projednávání. Žalobkyně Jacoba a obhájce Jacoba + psychiatrické posudky. Naštěstí je nakonec vše vysvětleno, jak se co stalo. Nečekejte nervák hned od začátku. Nejdříve se budete muset seznámit s každou osobou a teprve pak se řeší zločin. Mějte ale trpělivost, tato část je důležitá pro pochopení možných následných reakcí, i když je místy dost náročná. Dozvěděl jsem se zase více o autismu a i když to nebylo vždy snadné čtení, tato se mi od Jodi líbila asi nejvíce. Dávám plný počet hvězd a doporučuji k přečtení.

tamdr

Miluji tuhle autorku a právem.Zajímavý příběh,pro mně některé pasáže trochu zdlouhavé,ale po přečtení jsem šťastná že se moje děti narodily zdravé,nevím jestli bych v sobě našla tolik síly jako Ema.