Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 2997 706

Námi to končí / Končí sa to nami série

1. díl >

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

It Ends With Us , 2016


více info...

Komentáře (706)


NoraHudecová
NoraHudecová
29.02.2024 2 z 5

Už naozaj dlho som sa takto nesklamala, recenzie boli výborné o to väčšie je moje sklamanie. Dúfala som , že kniha vo mne niečo zanechá, ale bol to len ďalší predvídateľný román s pridlhými pasážami o sexe. ,,Plusové body,, dávam za otvorenie témy domáceho násilia a toxického vzťahu.

Always a reader
Always a reader
25.02.2024 5 z 5

Co mě zaujalo na knize hned jako první, bylo věnování. Nejen že je hezky formováno ale zaujalo mě tak že jsem se snažila zjistit víc o autorčině životě, přitom na konci jsem zjistila, že si stačí jen přečíst tu knihu a následnou kapitolku s autorčinou poznámkou a věnováním.
Musím říct že jsem do knížky šla celkem naslepo a nevěděla jsem vůbec co mě čeká.

Nejdříve jsem si říkala, jo taková hezká romantika, ale není tomu ve výsledku tak. Hrozně se mi zalíbil autorčin styl psaní, umí krásně pracovat se slovy a vtáhnout vás do toho co si postavy myslí a prožívají a jak přemýšlí, ale bez toho aby se to opakovalo stále dokola.
Myslím, že jsem objevila další svou oblíbenou autorku, těším se na další příběhy


Pajulk
Pajulk
22.02.2024 5 z 5

První kniha od Hoover a popravdě jsem slyšela všude chválu, ale přitom ze začátku se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem jí propadla. Hned objednávala další a to díky této knize.
Silné téma, které si všichni přejeme, aby nás nepotkalo v životě. Krásně, mile psané a vysvětlené. Vždy je světlo na konci tunelu.

barbora6886
barbora6886
21.02.2024 5 z 5

Krásná kniha, hodně emotivní. Hlavní hrdinka musela udělat těžké rozhodnutí. Rozhodla se správně, byla to silná žena.

MishRarach
MishRarach
18.02.2024 5 z 5

Od této knihy jsem neměla žádná velká očekávání. Hlavní hrdince jsem rozuměla, oblíbila si ji a vlastně jsem chápala všechno, co prožívá. Svým způsobem si myslím, že bych jednala úplně stejně a to mi bylo sympatické. Co mě ale překvapilo asi nejvíc, že jsem celou knihu zvládla bez slz a několikrát se opravdu od srdce zasmála. Na slzy došlo až při čtení poznámky autorky a to jsem probrečela opravdu celé. Rozhodně se chystám na pokračování, ale musím říct, že se trochu bojím, co mě čeká. Asi si budu muset dát pár dní pauzu a načerpat sílu na další emoční roller coaster.

Martina023
Martina023
11.02.2024 4 z 5

Byla to kniha , která Vás nutí číst dál...aby jste věděli co bude dál. Na jedné straně trocha romantiky,na straně druhé to,co nechcete aby se někomu v životě dělo. Moc se mi líbil závěr... už jsi doplavala. Už nemusíš plavat dál.

Teddy2023
Teddy2023
11.02.2024 3 z 5

Plynulý příběh vykreslující vážně téma: domácí násilí a těhotenství. Většina díla se skládala především ze záznamu formou deníku a postavy mi k srdci moc nepřirostly. Avšak není možné soudit psaní autorky po přečtení jedné knihy. Pokračování si přečtu, protože mě zajímá, jak to s našimi hrdiny dopadne.

Anavi8912
Anavi8912
06.02.2024 5 z 5

Strhující, skvěle napsaná kniha. Domácí násilí je nelehké téma, se kterým si autorka opět dobře poradila. Její knihy jsou vždy velmi čtivé, zajímavé, nutí čtenáře k zamyšlení, jak by se v podobné situaci zachoval. Colleen Hooverová mě zatím ještě nikdy nezklamala a už teď se těším na 2.díl Námi to začíná.

IrenaMikerová
IrenaMikerová
06.02.2024 5 z 5

Tuhle knihu by si podle mě měla přečíst každá žena. Vždycky jsem si jako malá holka říkala proč žena prostě neodejde od chlapa když jí mlátí a chová se k ní špatně? Až po přečtení knihy jsem si uvědomila, že to není tak lehký. Pokaždé když se s Rylem něco stalo pokusila jsem se vžít do té situace a v ten moment jsem si uvědomila, že bych se zachovala stejně jako Lily, taky bych mu odpustila. A to mi zatraceně otevřelo oči! Kniha se tak snadno četla a já se nemohla odtrhnout a hodněkrát jsem si zabrečela. A to věnování? Uff to mě tak zasáhlo. Colleen nezklamala.

LexiS
LexiS
06.02.2024 3 z 5

No... Od CoHo jsem četla kdysi dávno Bez naděje (už si z ní nic nepamatuju) a minulý rok Vzpomínky na něj, která mě docela zklamala.
Ale už jsem alespoň tušila do čeho jdu... A bylo to přesně jak přes kopírák:
- Hned v první kapitole se samozřejmě objevila skoro sex scéna, kterou něco překazilo.
- Alespoň jedna postava tady musí být naprostá chodící červená vlajka.
- A na to, že jsou knihy psané s účelem člověka emocionálně naprosto zničit, tak u mě nevyvolají víc než pokývnutí hlavou s tím, že je to opravdu vážné téma, jenže autorky jednoduchý styl psaní ve mě absolutně nic nezanechá.
Dost možná na tom měla velký podíl právě postava Rylea. V poděkování autorka píše, že často přemýšlela, jestli ho neměla vykreslit jinak, protože se do něj sama zamilovala v průběhu psaní.
A já to doslova nechápu.
Tahle postava byla vyloženě anti-sexy. Pardón ale chlap, který klečí na kolenou a vyloženě škemrá o sex? To bylo tak ubohé, že jsem s knihou chtěla seknout a musela jsem si dát pauzu. A pak ještě jednu, když ji popadl do náručí a odnesl si ji, asi jako to dělali pravěcí lidé za vlasy do své jeskyně. On k tomu ovšem zvolí svoji ložnici v bytě, kde se zrovna nachází asi 100 lidi na večírku. Ew.
Jednoduše jsem na něm neviděla nic, co autorka nejspíš zamýšlela. Protože s ním vlastně nevytvořila jedinou scénu, kdy by mu nešlo jen o sex. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se zajímal o Lily jako takovou.
Rozhodně mě víc bavily části s Atlasem, ačkoli zápisky deníku mi přišly, jak psané dvanáctiletým dítětem, než dospívající dívkou.
Když k tomu připočteme ještě sem tam divné skoky v čase a sem tam velice nepravděpodobné situace, tak z toho dostaneme asi déčkový příběh, který můžeme běžně zkouknout na televizi Barandov.
Ale přesto všechno, je tohle kniha, u které jsem moc ráda, že se snažím knihy za každou cenu dočítat.
Své poselství předala, protože kolikrát jsem si taky říkala, že nechápu, jak může žena zůstat s chlapem, který ji mlátí. Teď už to vidím i z druhé strany.
Navíc se to čte svižně. Kniha je plynulá, ale dost předvídatelná.
No mám z toho vlastně docela rozporuplné pocity.
Hodnotila bych slabšími třemi hvězdičkami. Od autorky si už ale asi nic nepřečtu. Očividně mi její styl psaní a zpracování vážných témat nesedí.

Jiparis
Jiparis
04.02.2024 4 z 5

I když to místy byla tak trochu červená knihovna, kterou nemusím, některé myšlenky mě dostaly. Síla ženy, která udělá rozhodnutí ve prospěch své dcery, bolavá ale nutná. A také věta...musíš plavat dál.

nicole1990
nicole1990
03.02.2024 5 z 5

Moc hezky příběh těším se na pokračování .

jankasvanka
jankasvanka
02.02.2024 5 z 5

Je to už pár let co sem tento příběh četla poprvé....dostala sem pokračování tak sem si chtěla připomenout jak to bylo. A dostalo mě to stejně jako poprvé , strhující, smutné protože je tam násilí, láska. A bohužel je to z poznané zkušenosti.

~ANDY~
~ANDY~
02.02.2024 4 z 5

Hodně realistická YA knížka. Tohle je asi nejznámnější CoHo a zároveň moje první knížka od týhle nadaný autorky. Postavy so člověk oblíbí a ten děj... To je prostě bomba. TW (trigger warning) pro někoho nemusí být téma domácího násilí příjemný.

Určitě přečtu další CoHo ;)

9,5/10 Doporučuju <3

archivářka115
archivářka115
28.01.2024 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla, tak skvělou knížku. Musela jsem se vracet k některým pasážím, abych si je přečetla znovu. Přemýšlela jsem, jak to s Lily dopadne.
Nikdy jsem nečetla knížku s tak zajímavým tématem. Ženy, které mají stejné
problémy, by si měli tuto knihu přečíst.

katallinka
katallinka
27.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Já vím, že Colleen tohle umí, ale i tak jsem opět překvapená, jak skvělé čtení to bylo. Lily, Ryle i Atlas byly skvělé postavy. Hlavní myšlenka domácího násilí, zde byla skvěle zakomponovaná, moc jsem Lily fandila. Celkově nemám knize, co vytknout. Navíc doslov mě úplně dostal! Mám moc ráda, když knížka vychází z autorova života. Vždycky mi to připadá mnohem zajímavější, reálnější a v tomto případě děsivější. Podobné knížky by měly vycházet a všichni bychom je měli číst, abychom dali ženám šanci utéct a ukázat jim, že takový vztah rozhodně v pořádku není.

Péťa.Š
Péťa.Š
27.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení řadím tuto knihu jako moji nejoblíbenější. Je skvěle zpracovaná. Nevěřila bych, že knížka s tímto tématem, mě bude natolik bavit a že bude tak čtivá, že nebudu stačit obracet strany. Děkuju autorce za to, že se s námi podělila o její příběh a ke všemu napsala tak úžasnou knihu.

MollyCornelia
MollyCornelia
27.01.2024 5 z 5

5*/5*
Bomba. Úžasné, nervydrásající, realistické.
První kniha od Colleen, a zasáhla mě hluboko do srdce. Tolik hlubokých a srdceryvných smutných věcí...
Hrdinka Lily se hodně posunula, z náctileté dívky ve zkušenou ženu. Zamilovala jsem si Alyssu a Atlase.
Nejvíc mě baví o postavách přemýšlet a vymyslet, jak by se měly zachovat jinak, aby všichni byli šťastnější. Kde udělali chybu.
Kniha mě donutila přemýšlet.
Doporučuji holkám a ženám cca od 17 let, mužům, kteří se neumí hlídat, a všem, kteří odsuzují obětí domácího násilí.

LucyBooks
LucyBooks
23.01.2024 5 z 5

Tato kniha se autorce velmi povedla. Jsem fanouškem Colleen Hooverové a musím říci, že opravdu umí psát skvěle, ač většinou o velmi citlivém tématu. Zkrátka je to kniha, která mě chytla za srdce a nemohla jsem se dočkat pokračování.

KatyM.
KatyM.
22.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Collen opět nezklamala, kniha je velmi čtivá, i když se nečte úplně lehce, neboť je domácím násilí v rodině. Příběh byl inspirovaný životem její maminky. Knihu doporučuji a jdu na druhý díl.