Námi to končí

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/big_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4.52109

Námi to končí / Končí sa to nami 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us, 2016

Kniha Námi to končí

ElikaS
dnes

Knížky Colleen Hoover miluji, takže i když jsem tuto knížku četla už v minulosti, moc ráda jsem si poslechla i její audioknižní zpracování.
Knížka Námi to končí má velmi silný příběh a byla to jedna z mála knížek, kdy jsem si nebyla jistá, jak si vlastně přeji, aby to skončilo. Ryle byl neskutečně charismatický a už v první scéně na střeše jsem si ho zamilovala, bohužel se však ukázalo, že nejde dát jen na první dojem a jak těžké je se změnit. Atlas byl sympaťák zase úplně jiným způsobem. Oba vzbuzovaly neskutečné množství emocí.
No a když k tomuto silnému příběhu přidáte epilog autorky, tak to celé nemá chybu. Rozhodně doporučuji!

Lucinka6
29. listopadu

(+ SPOILER) Když jsem četla knihu a na scénu přišel Ryle, skákala jsem radostí a strašně moc si přála, aby nakonec skončili spolu. V průběhu jsem názor na něj změnila (myslím, že to tak má většina z nás) a začala fandit Atlasovi.
Knihu strašně moc doporučuji, rozhodně se k ní vrátím.

LenickaSik
20. listopadu

(+ SPOILER) Tato kniha byla jednoduše emocionální horská dráha. Ryle byl charismatický a jeho postavu okamžitě zamilovala. Lily opravdu miloval, ale zároveň v něm bylo tolik násilí a hněvu. Přála jsem si, ať se změní, i když bylo jasné, že tak to nefunguje. O to více jsem obdivovala Lily, za to, že našla sílu odejít. A ten epilog… moc se těším na druhý díl, hned se do něj pustím v originále.
Byla to moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední, dávám 5/5 a zítra mířím do knihkupectví.

miskaseverliska
19. listopadu

(+ SPOILER) Nesnáším ji, miluju ji... Tohle vystihuje moje pocity po dočtení knihy, čekala jsem na její přečtení měsíce, čekání se ale vyplatilo. Měla jsem opravdu strach knihu číst, měla jsem strach jak to dopadne mezi hrdiny, co udělá Lily, jak se zachová, jestli se rozhodne správně a jak moc daleko Ryle zajde. Opravdu jsem si ji zezačátku musela dávkovat ale četlo se to tak rychle.. Tak moc jsem jim to přála, modlila jsem se aby se změnil. Jsem ráda za rozhodnutí Lily. Za epilog jsem vděčná. Vyvolalo to ve mně všechny emoce, občas (často) jsem měla chuť hodit knihou přes celý pokoj, to chování bylo neomluvitelné.. Ale s koncem jsme vlastně spokojená. Dávám 5/5 a všem ji moc doporučuju. Jen tady Colleen rozebírá opravdu důležité a citlivé téma, takže si myslím, že to pro někoho může být opravdu obtížné.

Sss708
18. listopadu

Skvěle napsaná kniha o domácím nasílí,díky ní si člověk více uvědomí, že vše není jen černobílé a ten epilog...

Zanda96
17. listopadu

Četla jsem tuto knihu v angličtině. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za týden.
Hodnotím ji strašně kladně, během čtení jsem se usmívala, zlobila, ale i brečela, vyvolala ve mně všechny druhy pocitů.
Ze začátku jsem si zamilovala postavu Ryla tak moc, že bylo opravdu těžké smířit se s tím, co dělá Lily a dokázala jsem se vcítit do situace, kdy Lily nevěděla, jestli mu odpustit nebo ne.
Velmi důležité téma domácího násilí, doporučuju :)

NiolaYY
17. listopadu

(+ SPOILER) Musím uznat že knihou jsem tak trochu byla zklamaná, čekala jsem od toho více ale zamilovala jsem si hlavní hrdinku Lily . Hodně lidí tuto knihu chválí, to ano ale každý musel vědět co se na konci stane . Ani nevíte jak moc jsem to Lily a Rylovi přála, ale nakonec to bylo jinak . Knihu bych si asi nejspíš už nepřečetla a mám v plánu si od Colleen Hoover kupovat další knihu tak snad mě ta další kniha tak trochu nezklame tak jako tahle . Dávám 6/10 za hlavní hrdinku a popisování domácího násilí v rodině !

Hanouzzz
17. listopadu

(+ SPOILER) Bohužel děj knihy mě moc nezaujal, nerozumím tak vysokému hodnocení. Jedná se o těžké téma, ale je zpracováno tak nějak zvláštně, pohádkově, moc mi to nesedělo. Jsem jen ráda, že se hlavní hrdinka k manželovi nakonec opravdu nevrátila!
Knížka má zajímavý epilog.