Námi to začíná

Námi to začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514834/bmid_nami-to-zacina-oXJ-514834.jpg 4 454 94

Námi to končí / Končí sa to nami série

< 2. díl

Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem co nejlíp, aby se oba mohli podílet na výchově téměř roční dcerky Emerson. Poté, co se na ulici náhodou setká s Atlasem a nechá se od něj pozvat na rande, se věci začínají komplikovat. Atlas Corrigan je jediný muž, kterého Ryle v blízkosti své bývalé ženy a dcery bude vždycky nesnášet. A Lily si až moc dobře uvědomuje, že ačkoli už nejsou manželé, bude Ryle součástí jejich životů už napořád. Tam, kde skončil epilog bestsellerového fenoménu Námi to končí, pokračuje kniha Námi to začíná. Lily dostala od života druhou šanci na pravou lásku, ale její žárlivý exmanžel jí to příliš neusnadňuje. Dokáže tomu všemu Lily čelit a se svou nově nabytou možností správně naložit?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

It Starts with Us , 2022


více info...

Komentáře (94)


Annannas
Annannas
předevčírem 4 z 5

Moc pěkné zakončení celého příběhu. Ale trochu moc idealistické proti prvnímu dílu.

alishek
alishek
26.02.2024 3 z 5

Druhý díl mě lehce zklamal, začátek rozvláčný, konec uspěchaný. Jinak to bylo fajn čtení, hezky napsáno a bavily mě úhly pohledu postav.


Anavi8912
Anavi8912
24.02.2024 5 z 5

Krásná kniha plná lásky, porozumění a citu. Lili a Atlase jsem si velmi oblíbila. Určitě doporučuji.

bafuskyBaf
bafuskyBaf
23.02.2024 5 z 5

Není co dodat... Krásný příběh :-)

nicole1990
nicole1990
22.02.2024 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první naprosto nádherný příběh .

Safrika
Safrika
15.02.2024 4 z 5

Tenro dil se mi libil vice nez prvni, byl sviznejsi, milejsi, pro me lepsi, sice predvidatelny, ale jinak skvely.

SilviiM
SilviiM
12.02.2024 5 z 5

Na knihu jsem se strašně těšila a chtěla ji číst pomalu, abych si ji vychutnala. Ale samozřejmě to nešlo a musela jsem furt číst a číst. Colleen to prostě umí. Umí Vás vtáhnout do děje tak, že si připadáte sama jak hlavní hrdinka.
Přála bych každé ženě Atlase. Aspoň na chvilku. Na chvilku začít ten pocit, že Vás někdo miluje tak moc, jako miloval Atlas Lily.

Leniii
Leniii
11.02.2024 5 z 5

CoHo prostě umí!

IrenaMikerová
IrenaMikerová
10.02.2024 4 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila! Když Colleen na svém Instagramu oznámila, že bude pokračování počítala jsem dny, než si jí konečně budu moct přečíst. Ze začátku mi přišlo, že se autorka příliš opakuje, ale pak se to rozjelo. Prvně musím říct, že jsem si moc oblíbila Allysu a Marshalla! Líbilo se mi, že stali při Lily a udělali co je správné i přesto, že Ryle byl jejich rodina a nejlepší přítel. Z Rylea se mi vařila krev! Ztělesňuje vše co na mužích nenávidím! Manipulativní, sobecký, agresivní, psychotický, toxický a žárlivý egoista. Při čtení jsem se vžila do kůže Lily a představila si sebe v její situaci a cítila jsem stejné emoce jako ona. Atlase nenáviděl jen, protože věděl, že Atlas je a vždy bude lepší než on. Lepší manžel a lepší otec. Moc se mi líbili dopisy, které psal Atlas pro Lily bylo to tak nádherné gesto. Atlas byl starostlivý, chápající a milující. Líbil se mi jeho vztah s Theem, Joshem a Emerson. Moc jsem se nasmála snad při každé scéně ve, které byl Theo. Když při scéně v autě mezi Joshem a Atlasem zazněl název knihy nemohla jsem si pomoct a rozbrečela jsem se, protože to bylo stejně krásné jako v první knize. Tato kniha byla jeden dlouhý epilogue a moc krásné zakončení. Colleen nezklamala.

Marekh
Marekh
08.02.2024 5 z 5

Jedná se o druhý díl ze série Námi to končí. Kniha NÁMI TO KONČÍ se mi líbila a byl jsem zvědavý, jak se budou vyvíjet vztahy našich hrdinů. Kniha NÁMI TO ZAČÍNÁ je stejně dobrá jako první díl. Škoda, že tímto románem se série uzavírá a další díl už nebude. Autorka doporučuje číst knihy postupně, nejprve začít prvním dílem a až následně si přečíst druhý díl.

Střídají se kapitoly z pohledu ATLASE a LILY. Moc se mi líbily deníkové záznamy Lily a také dopisy, které psal Atlas. Příběh působil uvěřitelně a je z běžného života. Nalezneme zde romantiku a také trochu erotiky. Seznámíme se s novými postavami.

Sabča92
Sabča92
07.02.2024 4 z 5

Od Colleen Hoover u nás vyšlo celkem 14 knih a kromě Ztracené naděje mám načtené všechny. Námi to začíná jsem četla po víc než pěti letech po dočtení Námi to končí, které jsem si zamilovala a které mi zároveň zlomilo srdce. Jedná se o pokračování osudů hrdinů z první knihy. Jak jsme u Colleen zvyklí, její hrdinové nemají na růžích ustláno, naopak mají opravdu trnité cesty ke štěstí a Lily s Atlasem si říkali o pokračování, jelikož první díl končil nepatrně otevřeně.

Lily našla svého prince z pohádky, provdala se za něj, měla být šťastná, ale. Ryle trpí nekontrolovatelnými výbuchy hněvu, které se projevily vlnou násilí na Lily. Téma domácího násilí je velmi ošemetné, a jsem ráda, že si ho autorka zvolila, protože si z hlavy nevybavuji, že bych o něm v nějaké knize četla. Lily je statečná, že se rozhodla se svým trápením skoncovat, ale rozvodem to nekončí, když máte doma malé dítě. Dítě, které nechcete připravit o milujícího otce.

Atlas je velmi trpělivý a milující hrdina, kterého si myslím, že každá tajně nebo i veřejně milujeme. Je skvělý, vlastní dvě restaurace, všechno co má si vybudoval vlastní pílí a rukama. Navíc stále miluje Lily a dává jí prostor, aby si život nejprve dala dohromady.

Námi to začíná obsahuje přesně to, co od autorky máme rádi. Romantiku, jiskření, silný emotivní příběh, vyprávění ze dvou úhlů pohledu a nekončící čtivost. Dvojka není tak skvělá jako jednička, ale přesto mě moc bavila a těšila.

jankasvanka
jankasvanka
07.02.2024 5 z 5

Krásné pokračování příběhu. Těším se na další knihu od paní spisovatelky

ElikaS
ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Příběh knížky Námi to končí se mi moc líbil a i po dlouhé době ho mám stále v živé paměti. Byla to knížka, kde jsem dlouhou dobu hodně přemýšlela o Atlasovi i Rylem. Na pokračování jsem se tedy opravdu těšila a nezklamal mě.
Knížka se četla velmi dobře, navázala přímo tam, kde první díl skončil a ukázalo se, že začít znovu nemusí být vždy jednoduché. Mimochodem hrozně se mi líbilo závěrečné setkání Ryleho s Lily u Marshalla, kterého jsem si moc oblíbila.

LiLinka
LiLinka
05.02.2024 5 z 5

S úsměvem na tváři procházet stránku za stránkou a užívat si příběh Lily a Atlase v Bostonu. To je vše, co jsem od příběhu očekávala a taky dostala. Milujte se navždy!

Kristy.Seb
Kristy.Seb
02.02.2024 5 z 5

Škoda, že jsme tak dlouho museli čekat na dokončení příběhu. Nečekala jsem samozřejmě, že by to dopadlo jinak. Ale dovykreslení celého příběhu bylo naprosto skvělý.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
30.01.2024 4 z 5

No četlo se to dobře. Jen na mě to byla moc červená knihovna

Holly.W
Holly.W
30.01.2024 3 z 5

Méně je někdy více platí. Kniha Námi to končí je jedna z nejlepších od Colleen a u této knihy to taky mělo skončit. Řeší se tam vážné, zajímavé téma, téma k zamyšlení, téma ze života. Není to žádná romantická slátanina s happy endem, které tato autorka většinou píše. Námi to končí mnou silně zarezonovala. Proto jsem si musela přečíst pokračování.
Námi to začíná je, bohužel, zase romantická slátanina s předvídatelným koncem. Čekala jsem daleko daleko víc o Rylem, o jeho pokračujícím vztahu s Lily a Emerson, jeho případnou snahou na sobě pracovat. Nebo i jeho snahou ztrpčovat Lily život. No těch pár stran, které mu autorka věnovala bylo naprosto nedostačujících.
Taktéž jsem čekala víc o Atlasově bratrovi.
Jsem zklamaná, autorka nám předložila pohádku rozzářenou sluníčkem - "všechno je super a perfektní, jsme všichni šťastní a zamilovaní na až do konce života, hurá". Bohužel, v normálním životě to takto nechodí.

KatyM.
KatyM.
26.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Krásné zakončení série, Colleen Nikdy nezklame.

Veronika2692
Veronika2692
25.01.2024 5 z 5

Já vlastně žádný nový komentář ke Colleen nemám, opět naprosto boží. Já ji fakt žeru, její knihy mě vždycky úplně pohltí, tak strašně mě baví to číst. Naštěstí ještě nějaké nepřečtené od ní mám :)

Sixtinka144
Sixtinka144
25.01.2024 5 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila, od Colleen jsem četla téměř vše, co u nás vyšlo, a tak bylo jasné, že se ani novince nevyhnu. O to víc jsem se tešila, protože moje nejoblíbenější kniha od autorky je jednoznačně Námi to končí. Dala jsem si rereding již zmiňovaného prvního dílu a musím konstatovat, že to byla trochu chyba. Neberte mě špatně, obě knihy jsem si neskutečně užila, ale autorka zde používá stejné deníkové úseky jako v prvním díle a říkám si, že kdybych tento druhý díl četla samotný, užila bych si ho více. Ale i tak to bylo skvělé počtení, přečetla jsem ji za dva dny a užívala si každou stránku. Pokud jste četli Námi to končí, je tato kniha skoro nutností. Za mě ano a doporučuji.