Svědectví o životě v KLDR přehled

Svědectví o životě v KLDR
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457486/bmid_svedectvi-o-zivote-v-kldr-msu-457486.jpg 5 3088 3088

Dění v Severní Koreji bedlivě sledují média a politici po celém světě, přesto se k nám z této země dostává jen velmi omezené a cenzurované množství informací. Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, proto představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě. Jak funguje severokorejská indoktrinace? Co pro tamní obyvatele znamená trojice zbožštěných vůdců? Jaký je rozdíl mezi životem na vesnici a ve městě? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpověď ve strhujících výpovědích sedmi silných osobností, které se rozhodly riskovat vlastní život, utéct z KLDR – a poznat svobodu.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svědectví o životě v KLDR. Přihlašte se a napište ho.

Natyna3
05.06.2024 5 z 5

Obdivuju tu myšlenku a práci, kterou musela autorka při zpracovávání této knihy vyvinout. Plně se ztotožňuji s názorem níže, že ikdyž máme o životě v KLDR určitou představu, některé věci pro mě byly prostě nepochopitelné...
Jak může pár lidí u moci udržet sysytém, ve kterém je na drtivé většině obyvatelstva pácháno takové bezpráví?

Jaru79
04.06.2024 5 z 5

Už jsem četla román zasazený do KLDR (Syn správce sirotčince_A. Johnson). Svědectví v této knize potvrdila, že je "všechno" možné. Takže to, co se mi zdálo přitažené za vlasy, je běžná realita v lidově demokratické republice.
Moc zajímavé. Děkuji a budu ještě pokračovat dalším autorčiným titulem.

Kaduri
30.05.2024 4 z 5

Audiokniha.
Každý človek má istú predstavu, čo sa v KĽDR deje. Ale až po prečítaní tejto knižky si plne uvedomí peklo totalitného systému.
To, čo sme zažívali v Československu počas socializmu, bola zjavne len „light“ verzia diktatúry.
Verejné popravy, povinná vojenská služba 10 rokov, hladomor, celkovo podradné postavenie žien v spoločnosti, kastovný systém...
Knižka je písaná formou rozhovorov so siedmimi utečencami z KĽDR a ich výpovede sú skutočne silné.
Odporúčam.

všechny komentáře

Související novinky (6)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (2)

2021 - Audiokniha roku (Nejlepší mimo kategorie)
2021 - Magnesia Litera (Litera za publicistiku)

Kniha Svědectví o životě v KLDR v seznamech

v Přečtených4 232x