mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Nebylo to špatné, ale tím, že jsem předem víceméně znala pointu z předchozího dílu, mě to tak nebavilo.

03.01.2023 3 z 5

Kopernikk & Sitka Adventure Foto-story kniha Kopernikk & Sitka Adventure Foto-story kniha Jan Řeháček

Kopernikka jsem před zakoupením knížky vůbec neznala. Kniha na mě vyskočila v rámci reklamy na fb, zaujala mě, tak jsem si řekla, že si udělám radost. Na první pohled působí luxusně a krásně jako ozdoba každé knihovny. Obal je ale trochu nešťastně řešený, než jsem knížku dočetla, zůstalo mi na ní několik fleků od rukou. Pokud si chcete knížku zachovat čistou, doporučuji si ji přebalit nebo si důkladně umýt ruce před každým čtením. Nyní již k obsahu. Fotografie jsou skutečně moc hezké, autor umí dokonale vystihnout krásu okamžiku, z toho jsem byla nadšená. Příběh je také hezký, vlčáka Sitku jsem si zamilovala od první stránky. Možná jsem čekala toho psaní trochu víc, ale chápu, že autor je víc fotograf než spisovatel. Co mně ale vadí, jsou gramatické chyby ve shodě podmětu s přísudkem, na které jsem během čtení narazila. To by se u takto luxusní knížky, která nebyla zrovna levná, stát nemělo. Jako celek ale hodnotím velmi kladně, koupě rozhodně nelituji a jestli bude nějaké pokračování, ráda si ho opět přečtu.

24.12.2022 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Příjemná oddechovka, ale něco ve stylu psaní mi úplně nesedlo. Bohužel neumím definovat, co to bylo. Co mě ale často irituje u českých překladů (a rozhodně tato knížka není jediná) je to, že hlavní postavy si 3/4 příběhu vykají a jen co se políbí, přejdou na tykání. Takhle to přeci v běžném životě neprobíhá a lidé si většinou potykají dávno před prvním polibkem. Alespoň já jsem tedy zatím nelíbala nikoho, s kým bych si vykala.

19.12.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Hezká, milá knížka, která potěší srdce každého knihomola. Příběh byl takový jednodušší, ale i tak mě čtení bavilo.

13.12.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Autorka opět nezklamala a dostala jsem od ní přesně to, co jsem potřebovala. Milé, oddechové čtení, u kterého sice předem vím, jak dopadne, ale stejně mě to baví číst.

07.12.2022 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Moje první setkání s autorem a příjemné překvapení. Příběh byl moc hezký, uvěřitelný, bez zbytečných drastických scén a dobře se to četlo.

03.12.2022 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Příjemné odpočinkové čtení u kterého nemusíte moc přemýšlet a dobře se to čte. Pro stresující předvánoční období ideální knížka.

28.11.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tohle je první Kepler, který se mi nelíbil. Bylo to na mě až moc ponuré, bláznivé a nebavilo mě to. Chyběla mi Joonova osobní linka, na kterou jsem zvyklá z předchozích knížek. Ani mé oblíbené krátké kapitoly to bohužel nezachránily.

20.11.2022 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Moje třetí knížka od Colleen a rozhodně ne poslední! To se tak dobře čte! Člověk se nemůže odtrhnout, pořád si říká "ještě kousek, kousíček" a najednou je konec. Stejně jako u předchozích autorčiných knížek jsem zatoužila být znovu mladá a aspoň ještě jednou prožít ten úžasný pocit zamilovávání se. Děkuji!

16.11.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Oproti předchozím dvěma autorčiným knihám mne tato nijak zvlášť neoslovila a ani nebavila číst. Nebylo to vyloženě špatné, ale vidím v knihách Heather Morrisové sestupnou tendenci. Další její díla už vyhledávat nebudu.

13.11.2022 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

První polovina knížky mě nijak moc nebavila, přišlo mi to takové zdlouhavé a ani nevím proč mne iritovalo vykání hlavních postav. Pak to ale nabralo spád a rozjelo se to. Bylo to smutné i veselé, dojemné a milé. Dočetla jsem s chutí a dokonce i nějaká ta slza ukápla.

06.11.2022 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Viděla jsem před lety seriálové zpracování a moc mě bavilo. O knížce ale bohužel to samé říct nemohu. Bylo to na mě moc zdlouhavé a měla jsem velký problém se tím prokousat. Určité části mě bavily, speciálně Zeď a Jon Sníh, ale většina byla pro mne nudná a zbytečně přeplněná milionem postav, ve kterých jsem se ztrácela. Pravděpodobně je můj problém s touto knihou způsobený tím, že si ze seriálu pamatuji zásadní zvraty a tudíž mě v knížce už nic moc nepřekvapuje, každopádně jsem to těsně za polovinou vzdala a nejspíš se k tomu už nevrátím.

02.11.2022 3 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Zpočátku jsem měla trochu pocit, že autor vykrádá svou předchozí knížku, ale zhruba ve třetině jsem se chytila a čtení si užívala. Opět jsem se několikrát zasmála od srdce nahlas, zamilovala jsem se do surfování na Srí Lance a dověděla se něco nového o rádobyudržitelné výrobě velkých firem.

31.10.2022 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Milá knížka povídek nejen pro kočkomily.

30.10.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moje druhá knížka od Colleen a opět jsem nadšená. Krásný, pro mne nepředvídatelný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Do 300 stran dokázala autorka vměstnat tolik děje, co jiní nedokážou do 500, a přitom tam nic nechybělo. Děkuji!

23.10.2022 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

(SPOILER) První polovina knížky se mi moc líbila, ale zhruba ve dvou třetinách mě to přestalo bavit. Přišlo mi, že už je tam až moc neštěstí a smrti a bylo to pro mne až do konce takové zdlouhavé. Co bych chtěla ale vyzdvihnout, je autorčina krásná čeština! Tou jsem se kochala celou dobu čtení. Celkově to vidím na hodnocení mezi 3-4 hvězdičkami.

21.10.2022 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Nebylo to špatné, hezky se mi to četlo, ale celkově cítím po dočtení lehké rozčarování. Příběh byl pro mne málo uvěřitelný a místy se na mé gusto až moc "tlačilo na pilu".

16.10.2022 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Úžasný, propracovaný příběh. Až nechápu, jak se autorce dokázal takhle dokonale poskládat. Bavilo mě to od první stránky až do úplného konce, což se mi u mnoha knížek nestává. Děkuji!

14.10.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nestárnoucí klasika, která mě nicméně vůbec nebavila číst.

10.10.2022 3 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Bohužel musím konstatovat, že až takhle špatnou knížku jsem dlouho nečetla. Zpočátku se mi to líbilo, trochu mi to připomnělo, jak jsem ve dvaceti hltala Robina Cooka. Nadšení mě ale rychle přešlo a knihu jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Z postav jsem jakž takž udržela pouze Amandu a Catherine, v ostatních jsem se po pár kapitolách totálně ztrácela. Chyběl mi tam pořádný příběh. Měla jsem pocit, že čtu hromadu novinových článků spíš než román. Za mě tedy bohužel veliký palec dolů.

08.10.2022 1 z 5