Zrcadlový muž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/big_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4.41785
Série:

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Spegelmannen, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (481)

Kniha Zrcadlový muž

adabraz
předevčírem

Když opomeneme, že děj je opravdu trochu přitažený za vlasy a docela brutální, tak je kniha čtivá a napínavá. Za mě Kepler nezklamal :).

čef
24. března

Opět monstrózní postavy, opět mnohde absurdní děj. I bez Jurka se zase dočkáme ztělesněného zla, které unáší, zotročuje, znásilňuje a zabíjí děvčata. Možná zfilmováno by to nepůsobilo tak plytce a nesmyslně, protože napínavých scén je zde dost a dost. Profese autorů je znát, obsahově asi určeno lidem, kteří mají rádi pohádky zejména tu o perníkové chaloupce.


Laf
21. března

To bude trochu oříšek tuto knihu ohodnotit. Celkově příběh, ve kterém figuruje psychicky narušený jedinec, je asi vždy jistotou nějakých zvratů. Tady mne to dokázalo i překvapit, v co se to nakonec vyklubalo. Takže kostra příběhu, zvraty a napínavý závěr, to se dle mého povedlo. Co mě tady ale trochu štvalo, byl Joona, který je snad nesmrtelný a ze spousty zranění se dokáže vysekat jakoby nic. A bohužel nevím, jestli to je překladem, ale moc mi nesedl styl, jakým je kniha psaná. Přišlo mi to takové kostrbaté a bohužel díky tomu jsem měla zkažený celý zážitek z knihy. Jedinou výhodou jsou krátké kapitoly.

minirock
21. března

Kniha je to poměrně napínavá a čtivá ale zbytečně dlouhá. Dost krve, násilí i brutality, trocha sexu ale já jsem bohužel ten kdo v knize hledá i trochu logiky a tady fakt není skoro žádná. Ne že by se mi to úplně nelíbilo ale čeho je moc toho je příliš. Dost mě to odradilo od čtení dalších knih této dvojice.

Sibel
18. března

"Maminky přihlížejí, jak si děti hrají." věta, která mi stále rezonuje v hlavě. Pohlcující od prvních do posledních stran knihy. Moje první od Larse Keplera a určitě ne poslední. Výborně zpracované charaktery psychicky nemocných osob. Při čtení jsem musela ,,oklepavat" husí kůži . Vyhovují mi krátké usečné kapitoly, tudíž se mi kniha četla plynule, rychle a dobře jsem se orientovala. Za mě parádní zážitek.

janina74
18. března

Opět velmi napínavý příběh a to rozuzlení, to bylo něco... Podezírala jsem tedy jiného, ale ze stejného důvodu...

callahanh
24. února

Asi je jedno, že kniha je opravdu hodně brutální a některé zločiny jsou fakt hodně drsné, protože s tím čtenář u Keplera musí počítat. Asi ani nevadí, že pachatel trpí psychickou poruchou, kterou má asi tak sto lidí na světě, protože se pořád pohybujeme v rámci nějakého vytvořeného univerza, které se rozhodně nesnaží o to být co nejrealističtější. Jestli mě osobně něco na Keplerových dílech vadí, je to jakási snaha o filmové psaní, protože z každé stránky je znát, že převést knihu do scénáře by nemělo být tak těžké, protože Joona Lina, jakkoli je charismatický a má dobrou dedukci, splňuje všechny definice thrillerového hrdiny - všechny přestřelky přežije, je to skoro nadčlověk a nedělá moc chyb. U filmu to tolik nevadí, protože tam diváka v lepším případě strhnou atmosféra a akce, u knihy je to ale trochu horší, protože čtenář přece jen pracuje s určitou představivostí a představovat si akci není tak úplně jednoduché, navíc když je popsána hodně stroze. Jinak ale vlastně není co vytknout, protože hutná atmosféra funguje, psáno je to čtivě a strhujícím způsobem, jen je tu zkrátka asi až moc klišé a celá zápletka (včetně samotného pachatele) je vskutku až moc za vlasy přitažená a tak nějak si nedokážu představit, že by vše probíhalo tak, že by si toho nejbližší nevšimli. Zrcadlový muž je nicméně ve výsledku solidní keplerovkou, která nemůže nikoho překvapit, svůj účel splní, ale nelze se ubránit dojmu, že už je přece jen až moc prvoplánově spotřební (a to včetně závěrečného cliffhangeru, který směřuje tam, kam všichni znalci série, tuší...). 70 %

Tereza197
16. února

Nechci nic prozrazovat, ale troufám si říct, že příběh knihy bude asi strašákem pro všechny ženy a zřejmě se jich (nás) to dotkne mnohem více, než našich drahých poloviček opačného pohlaví. Kniha se četla jedním dechem a opět za sebou zanechala úžasný čtenářský zážitek a husinu až na zadku.

1 ...