Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2072 515

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Luca86
14.04.2024 5 z 5

Jak mi některé novější díly už přišly slabší, tak tady to rozhodně neplatí. Konečně zase to pravý ořechový. Přečteno jedním dechem. Závěr mě dostal, vůbec jsem netušila, kdo je pachatel.

Tvurce001
07.02.2024 5 z 5

500 stran a uteče to, jak voda z kohoutku, když se pustí na plný pecky, náhle je z toho plná vana napětí. Jo dobrý.

Danago
23.01.2024 5 z 5

Byla to jízda. Přečteno jedním dechem. Šokující. Brutální a to hodně, komu to dělá problém radši se knize vyhněte. Opravdu se mnou nejedna scéna otřásla.
Jsem ráda , že kniha je ukončena uzavřeně, vše je na konci vysvětleno, nezůstávají nezodpovězené otázky.
A doslov - smutné a šokující.

petraj30
05.01.2024 4 z 5

Kniha plná napětí, zvratu i nelogičnosti. Bylo to úžasně napsané, ale díky této knize jsem se ocitla ve stavu melancholie. Nebylo vůbec lehké něco takového číst, hlavně proto, že jsem rodič a představa něčeho takového je pro mě naprosto nemyslitelná. Nechutné praktiky, ze kterých se mnohým zvedal žaludek...možná dvojice spisovatelů příliš tlačila na pilu. Některé pasáže byly přitažené za vlasy a jiné absurdity až bily do očí. Nicméně to byl příběh, který stojí za zmínku.
Možný spoiler:
Ani nevím, jestli to byl správný start do Nového roku s touto knihou. Četlo se to velmi dobře a zároveň velmi těžce. Ale nechápu, jak může být tak snadné dostat se z hlídaného psychiatrického oddělení a nebo že babička v paruce unáší dívky, po dvoře jich běhá asi patnáct, ale žádná si na ni netroufne. Musím napsat, že samotný pachatel mě ani na okamžik nenapadl, měla jsem jiné favority. Bylo to velké překvapení. Těším se na další pokračování.

marcela3655
19.12.2023 5 z 5

To byla nálož.Nedoporučuji číst, když se necítíte dobře... kniha mě dostala až do deprese...Sice tam bylo dost věci přitažených za vlasy a neralných ,ale i tak moc povedená kniha....

Peggy2711
03.12.2023 4 z 5

Vydařený díl severské série. Promyšlené, napínavé, něco trochu přemrštěné, ale to jsem u Keplera zvyklá a tady toho nebylo až tak moc. Na podrobné popisy úplně všeho už jsem si taky zvykla a je to vlastně moc fajn, protože vás vtáhne do děje.

Rolada88
17.11.2023 5 z 5

Opět geniálně napsané. Kepler je prostě jednička. Super případ s dobrým koncem celou dobu jsem si myslel ze je v tom trochu namočený denis nejak mi tam nehrál no a konec opět plný zvratu jak už jsme u keplera zvyklý trochu mě mrzelo ze nebylo napsáno co se stalo s primusem a nebo sem nezaregistroval

Peťák28
06.11.2023 4 z 5

Moje první čtení těchto autorů.. a jsem příjemně překvapená.. člověk v průběhu nenajde pasáž, kde by se nudil.. je to strhující.. napínavé.. hned jdu na další..

mila2411
01.11.2023 5 z 5

Hodně dobré. Naprosto dle očekávání. Temné a kvalitní - jako severská noc. Joona a spol. to dávají náramně!

TeriLoch
29.10.2023 5 z 5

Naprosto boží ! Napínavé, čtivé, prostě super ! Joona nikdy nezklame :) Rozhodně doporučuji !

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Jedna ze severských detektivek, co se neomrzí. Rozhodně mě nezklamala.

martinaandulka
09.09.2023 5 z 5

Tak jsem si z opakovala Zrcadlového muže a zjistila, že jsem dost zapomněla.Moc ráda čtu Keplera jr to vždy napínavá jízda.

netopýrek1985
06.09.2023 5 z 5

Páni paní. To byla jízda není co dodat.

Shindy
03.09.2023 5 z 5

Moje první "Keplerovka", a teda nemohla jsem přestat číst. Už od začátku autor čtenáře nešetří, tepovka hraničila se zdravím a adrenalinu jsem měla až až. Hodně povedené. Kolikrát jsem musela knížku na chvíli položit a vstřebat, co se to teď děje. Super.

Honza23
11.08.2023 4 z 5

Po delší době povedenější keplerovka. Často mi běhal mráz po zádech z pocitu bezmoci nad utrpením obětí a přál jsem si, ať je vrah co nejrychleji dopaden. Navíc už to nebylo tak zbrkle hollywoodské, ačkoliv ani tady se autor ve dvou pasážích nevyhnul tomu, aby vzduchem létalo celé okolí. Nicméně i v tomto případě si dovolím jedno negativní hodnocení, a to že se nejedná o severskou detektivku. Než hledání vraha po malých stopách se čtenář častěji brodí potoky krve.

katpas76
06.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Severské krimi jsem četla cca před 15-20 lety. Tehdy mě bavily a přišly mi jako top čtivé a napínavé. Po nějaké době jsem ale krví a vraždami byla přesycena a tento žánr jsem úplně opustila.
Díky čtenářské výzvě jsem si tedy po mnoha letech přečetla opět severskou detektivku. Byla čtivá, což mě nijak nepřekvapilo. Byla plná krve, násilí, brutálních vražd, což mě taky nepřekvapilo, ale už jsem v tom nenacházela ono napětí a vzrušení jako před lety. Kdyby nebylo výzvy, knihu bych zřejmě odložila.
Psaní v přítomném čase bylo často narušováno časem minulým, napínavé scény byly rozehrávány ve velmi krátkých (holých) větách, kterých byla i víc než jedna stránka.
Rozdvojení osobnosti mi přišlo až přehnané a nevěřila jsem mu.
Celkově tedy hodnotím 3*. Severské krimi nadále zůstanou žánrem, který si odpustím.

jana1976
24.07.2023 5 z 5

VIVAT! Lars Kepler!

Pauvka
23.07.2023 5 z 5

Tohle byla pecka. Dej napinavy a cetlo se to samo. Za vraha jsem povazovala uplne nekoho jinyho a pak sok. Jen Saga mi chybela no. Doporicuji.

mondulinecka
24.06.2023 5 z 5

Proste a jednoduše, Lars Kepler neumí zklamat. Joona je proste borec a ač mám Sagu rada, tak jsem ji nijak zvlášť nepostradala. A hurá na pavouka!

martineknatasa
21.06.2023 5 z 5

Tak to byla bomba. Kniha je napínavá, čte se jedním dechem. Všem vřele doporučuji.