Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2077 517

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

mondulinecka
24.06.2023 5 z 5

Proste a jednoduše, Lars Kepler neumí zklamat. Joona je proste borec a ač mám Sagu rada, tak jsem ji nijak zvlášť nepostradala. A hurá na pavouka!

martineknatasa
21.06.2023 5 z 5

Tak to byla bomba. Kniha je napínavá, čte se jedním dechem. Všem vřele doporučuji.

zuzu8480
19.06.2023 5 z 5

Lars Kepler..co dodat. Šest hvězd, míň si nezaslouží!

koki.veru
19.06.2023 5 z 5

Wau, opět super příběh od tohoto autora. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a závěr byl velice napínavý a hlavně překvapivý. Čekala jsem, že vrah bude úplně někdo jiný. Postavu kriminalista Joona Linny mám moc ráda a jdu se hned vrhnout do dalšího dílu.

Alilka
17.06.2023 5 z 5

Opět skvělá Keplerovka, takže přečtená jedním dechem. Knize nechybí napětí a tajemnost, stejně jako někteří jsem do poslední chvíle viděla pachatele v někom jiném a malilinko mě zklamalo, že to není on. :-D Ale v tom je právě to umění napsat dobrou detektivku. Joona Linna jako kriminalista má moje sympatie...

Dudlík08
13.06.2023 5 z 5

Trošku jsem se bála, že budu zklamaná, ale tento díl byl jeden nejlepší ze série. Kruté vraždy se mi už nelíbí, ale vždy se snažím odhalit pachatele. Zde se přiznám, že jsem byla úplně mimo až do posledních stránek. Vůbec mě nenapadlo, jakým směrem by to mohlo jít a podezírala jsem skoro celou knížku jinou osobu :D Už se těším na Pavouka, snad tam bude více děje se Sagou :)

Hkk935
07.06.2023 5 z 5

Je to emocionální knížka, někdo řekne... přitažené za vlasy...já říkám, že velmi povedené. Detailní popis nemocné psychiky opravdu brilantní. Jako rodič si neumím, a nechci, představit jaký je to pocit, tohle zažít, jako čtenář hltám každou stránku. Přečteno za pár dní. Jo a vraha jsem teda tipovala špatně, asi jen proto, že mi ta osoba byla protivná... Takže skvělá práce :-)

malen
19.05.2023 4 z 5

Už je to dávno, kdy jsem něco z téhle série četla, proto mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala. Ale ano, bylo to opět moc čtivé. Jena nesmí člověk přemýšlet o tom, že se takové věci opravdu mohou dít.

Gracinka
16.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Za mě nejhorší knížka od Keplera. Bylo to zdlouhavé, dlouho se nic nedělo. V příběhu bylo málo Joony a chyběla mi i Saga. Sáhodlouhé popisování Martinovy nemoci bylo nudné, místy až otravné. Každému inteligentnějšímu čtenáři už na začátku dojde, jak to bylo s Alicí. Bylo tam zbytečně moc postav. Hodně mi vadil Dennis. Ten byl fakt nesympatický, ale i tak by mě zajímalo, zda přežil nebo ne. Postava babičky nebyla úplně dotažená. Minimálně sedmdesátiletá paní chodící o holi, která má takovou fyzičku, že zvládne hodit mladou ženu na korbu kamionu? To je dost mimo.

Andrea81
07.05.2023 4 z 5

Klasický Kepler, napínavé, napínavé, napínavé. Ale pro mě už té morbidity, brutality a nechuťáren bylo až moc. Písečný muž pořád nejlepší.

ladyka
03.05.2023 3 z 5

Trochu asi se svým hodnocením vybočím z řady, ale tohle bylo na mě fakt už moc. Přehnané, místy až nechutné, zbytečné. I předchozí Lazar mi přišel přitažený za vlasy, ale tam jsem to brala jako nadsázku, a celkem mě bavil. Tady mi přišlo, jako by se autoři snažili zaujmout či snad šokovat za každou cenu. Občas mám pocit, že se někteří autoři tohoto žánru předvádí, kdo napíše větší "úchylárnu". A dovětek o novodobém otroctví tomu punc nepřidal, určitě se na dané téma dalo vykřesat něco hodnotnějšího. No, Linna je stále furt sympaťák, tak uvidím, zda se vůbec někdy pustím do Pavouka...

mirinda973
03.05.2023 3 z 5

První půlka téměř bez přítomnosti Joony je celkem dlouhá a nezáživná a příběh jako takový jen těžko uvěřitelný. Standardem u Keplera je napětí a nečekané odhalení, ale tentokrát mi šokující odhalení nepřišlo ani trochu reálné a bylo spíše zklamáním.
Písečný muž pro mě jednoznačně vede

allart
03.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak tomuto som nejako neprišiel na chuť. Príliš komplikované rodinné vzťahy (ak sa to vôbec vzťahom dá nazvať) a traumy, z ktorých sa postupom času vyvinula psychická porucha sériového vraha. No a ten záver bol natoľko akčný, že som sa chvíľkami strácal. Ešte jeden detail neušiel mojej pozornosti, manžel šéfky Národného operatívneho oddelenia sa volá Johanna... asi to majú nariadené dostať túto agendu do povedomia verejnosti, inak by ten román nevydali. Asi začnem čítať starých klasikov, ktorí písali, keď bol svet ešte normálny.

Alfondra
02.05.2023 5 z 5

Napínavé od první stránky, nápadité severské krimi jak má být

KydlochMoris
14.04.2023 5 z 5

No hurá :-D
Musím říct, že po Lazarovi se mi do dalšího dílu moc nechtělo, byla jsem zklamaná tím koncem... Ale! Tohle byla další pecka! Napínavé od začátku do konce a já mám ráda takové drsné knihy. Za mě dobrá kniha a chuť do dalšího dílu. Doporučuji.

L.Helena
11.04.2023 3 z 5

Audiokniha
Typická keplerovka, opět až přehnaně drsné, nadsazené, nepravděpodobné... Snad jen že tentokrát Jurek nevstal z mrtvých :-)

adabraz
28.03.2023 4 z 5

Když opomeneme, že děj je opravdu trochu přitažený za vlasy a docela brutální, tak je kniha čtivá a napínavá. Za mě Kepler nezklamal :).

čef
24.03.2023 4 z 5

Opět monstrózní postavy, opět mnohde absurdní děj. I bez Jurka se zase dočkáme ztělesněného zla, které unáší, zotročuje, znásilňuje a zabíjí děvčata. Možná zfilmováno by to nepůsobilo tak plytce a nesmyslně, protože napínavých scén je zde dost a dost. Profese autorů je znát, obsahově asi určeno lidem, kteří mají rádi pohádky zejména tu o perníkové chaloupce.

Laf
21.03.2023 3 z 5

To bude trochu oříšek tuto knihu ohodnotit. Celkově příběh, ve kterém figuruje psychicky narušený jedinec, je asi vždy jistotou nějakých zvratů. Tady mne to dokázalo i překvapit, v co se to nakonec vyklubalo. Takže kostra příběhu, zvraty a napínavý závěr, to se dle mého povedlo. Co mě tady ale trochu štvalo, byl Joona, který je snad nesmrtelný a ze spousty zranění se dokáže vysekat jakoby nic. A bohužel nevím, jestli to je překladem, ale moc mi nesedl styl, jakým je kniha psaná. Přišlo mi to takové kostrbaté a bohužel díky tomu jsem měla zkažený celý zážitek z knihy. Jedinou výhodou jsou krátké kapitoly.

minirock
21.03.2023 2 z 5

Kniha je to poměrně napínavá a čtivá ale zbytečně dlouhá. Dost krve, násilí i brutality, trocha sexu ale já jsem bohužel ten kdo v knize hledá i trochu logiky a tady fakt není skoro žádná. Ne že by se mi to úplně nelíbilo ale čeho je moc toho je příliš. Dost mě to odradilo od čtení dalších knih této dvojice.